Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katyń 1940-2010

Polscy ludzie Putina

Doprowadzając do usunięcia z rezolucji PE wniosku o umiędzynarodowienie śledztwa smoleńskiego, posłowie PO nie tylko złamali umowę, którą przed głosowaniem zawarły grupy parlamentarne (w tym frakcja, której członkiem jest PO), ale i zobowiązanie do dążenia do umiędzynarodowienia, które w 2011 r. złożył Donald Tusk po publikacji raportu gen. Tatiany Anodiny.

Sytuacja ta pokazuje, jak silny jest podziemny antypolski nurt w PO, który łamie jej posłów nawet wtedy, kiedy chcą zrobić coś dobrego i uczciwego. Ochrona interesów Władimira Putina okazała się ważniejsza niż interes państwa polskiego. Postępek posłów PO wypaczył sens apelu o zwrot Polsce czarnych skrzynek i wraku tupolewa, zamieniając go w pustosłowie. Czego bowiem ma się bać Putin, skoro polscy politycy okazują się jego wiernymi adwokatami i de facto firmują ustalenia Anodiny?

Antoni Macierewicz

za:niezalezna.pl/65048-polscy-ludzie-putina

***

Duda o rezolucji ws. katastrofy smoleńskiej



Podczas wizyty w Opolu kandydat PiS mówił o potrzebie międzynarodowego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

O potrzebie obecności w Polsce żołnierzy i uzbrojenia NATO, stworzeniu nowej ustawy o prokuraturze oraz o potrzebie międzynarodowego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej i zabójstwa Borysa Niemcowa mówił w piątek w Opolu kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Duda, pytany przez dziennikarzy o czwartkową rezolucję Parlamentu Europejskiego, w której mowa jest m.in. o zwrocie Polsce wraku samolotu Tu-154, który w 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem, zapewnił, że przyjęcie dokumentu go cieszy.

Jak zaznaczył rezolucja porusza "ważną sprawę wzywającą do zwrotu Polsce jej własności, czyli czarnych skrzynek i wraku samolotu - podstawowych dowodów, jakie muszą być zbadane w tym postępowaniu". Kandydat PiS dodał, jednak, że „jest troszkę zawiedziony i jest mu przykro”, że europosłowie z PO zabiegali o to, by ze stanowiska PE została wykreślona kwestia międzynarodowego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.

Duda tłumaczył, że w tej sprawie śledztwo „w zasadzie nie było prowadzone tak naprawdę, zwłaszcza jeżeli chodzi o Rosję”, a Polska nie ma podstawowych dowodów w sprawie”. „Jako prawnik nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że sprawa po prostu nie jest wyjaśniona, i to śledztwo w tej postaci nie jest w stanie jej wyjaśnić. Uważam, że śledztwo międzynarodowe byłoby potrzebne. Tym bardziej, że jaka Rosja jest, to wszyscy już dzisiaj bardzo wyraźnie widzą” - podkreślił.

PE wezwał w czwartkowej rezolucji do niezależnego międzynarodowego śledztwa ws. zabójstwa lidera rosyjskiej opozycji Borysa Niemcowa. W dokumencie znalazła się także wzmianka o konieczności zwrotu wraku polskiego Tu-154. Duda potwierdził, że w sprawie zabójstwa Niemcowa - „głównego przedstawiciela opozycji w Rosji” - powinno się odbyć międzynarodowe śledztwo. „Przecież Rosja nie jest krajem demokratycznym, każdy to widzi” – uznał.

Jeden z mieszkańców Opola pytał kandydata PiS, jakie zmiany trzeba przeprowadzić w polskim wymiarze sprawiedliwości, by - jak to określił - pozbyć z niego patologii. Duda odparł, że prezydent dokonuje nominacji sędziowskich i nie musi podpisywać każdej propozycji takiej nominacji. W ocenie kandydata PiS prezydent powinien je rozważać i rozstrzygać „czy dany człowiek na taką nominację zasługuje”.

Argumentował, że prezydent, jako najwyższy przedstawiciel państwa może decydować „czy ktoś jest godny, czy zasługuje na to, aby w imieniu RP (wydawać) wyroki wobec polskich obywateli”.

Duda uważa, że „polskie sądownictwo wymaga zmian”. „Ja na pewno będę inspiratorem takich zmian, jeżeli zostanę wybrany na urząd prezydenta RP” - zadeklarował. Według niego, jednak w Polsce jest „zdecydowana większość uczciwych sędziów, którzy chcą uczciwie i rzetelnie orzekać”.

„I myślę, że jest w Polsce także zdecydowana większość uczciwych prokuratorów. Tylko ustawa o prokuraturze musi być zmieniona, bo to co rząd PO–PSL zrobił w 2009 roku wprowadzając nową ustawę, przed którą zresztą ostrzegał prezydent Lech Kaczyński, to było niszczenie polskiej prokuratury” – uważa kandydat PiS.

Przekonywał, że „prokurator generalny, który faktycznie powinien stać na czele prokuratury, niewiele może”. Według Dudy „stworzono z prokuratury jakąś instytucję o charakterze korporacyjnym”. „A powinna to być zhierarchizowana, silna instytucja reprezentująca interesy polskiego państwa i obywateli” – uznał Duda. Jego zdaniem, fakt iż oddzielono prokuraturę od rządu powoduje, że „dzisiaj rząd może mówić: my za to nie odpowiadamy”.

„Trzeba wrócić do odpowiedzialnego i poważnego modelu, kiedy to rząd odpowiadał za prokuraturę i za jej funkcjonowanie, a tym samym za zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa” - zaznaczył polityk. Jak dodał, przygotowanie nowej ustawy o prokuraturze to wielkie zadanie, które trzeba podjąć. „Ja taki projekt już w zasadzie mam i możecie być państwo pewni, że jeżeli Polacy mnie wybiorą, to prezydent taki nowy projekt ustawy o prokuraturze osobiście wniesie” – mówił.

Podczas wystąpienia w Opolu Duda przekonywał także, że prezydent powinien „mieć odwagę, by także rządzącym powiedzieć +nie+”, kiedy wprowadzane przez nich zmiany są „antyspołeczne”. „Wszystkim Polakom podwyższono wiek emerytalny do 67 roku życia, a prezydent nawet się nie zająknął. Podpisał ustawę, mimo że 2,5 miliona ludzi domagało się tego, żeby w Polsce w tej sprawie było przeprowadzone referendum” – zaznaczył kandydat PiS.

Tłumaczył również, iż jako kraj „powinniśmy twardo w NATO stawiać naszą sprawę” i „dbać o to, by ta północno-wschodnia flanka sojuszu Północnoatlantyckiego była wzmacniana pod względem militarnym”.

„Potrzebujemy twardej infrastruktury NATO w Polsce. Ta twarda infrastruktura NATO to nic innego jak uzbrojenie. Ale potrzebujemy także żołnierzy NATO dopóki nie odbudujemy silnej, dobrze wyposażonej armii obronnej, która będzie budziła respekt i jednoznacznie pokazywała, że nie opłaca się w jakikolwiek sposób naszego kraju atakować” – podsumował Duda.

Wiceprzewodniczący opolskiej Solidarności w regionie Grzegorz Adamczyk przekazał Dudzie w piątek stanowisko zarząd opolskiego regionu o poparciu jego kandydatury w wyborach prezydenckich.

Prócz Opola Duda odwiedził jeszcze w piątek na Opolszczyźnie Ozimek, Praszkę, Kluczbork, Namysłów, Brzeg. W niedzielę natomiast ma być w Nysie, Prudniku, Głubczycach, Nowej Cerekwi oraz Kędzierzynie-Koźlu.

za:www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/duda-o-rezolucji-ws-katastrofy-smolenskiej,13242287265#ixzz3UIuK2b2i

Katyń pamiętamy

Rosjanie zdejmują polską flagę w Katyniu!

Rosyjskie władze zadecydowały o zdjęciu polskiej flagi zawieszonej dotąd obok katyńskiego pomnika upamiętniającego ludobójstwo dokonane na polskich obywatelach w czasie drugiej wojny światowej.
Burmistrz Smoleńska Andrej Borysow poinformował, że decyzję w sprawie zdjęcia polskiej flagi w Katyniu podjęło rosyjskie ministerstwo kultury.

Możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego za zbrodnię katyńską

Odpowiedzialność za zbrodnię katyńską ponosi aparat władzy sowieckiej, obecna Rosja jest spadkobiercą Związku Radzieckiego, możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego i tą drogą trzeba pójść – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Kompleksy nie opuszczają Putina. Katyń i Smoleńsk solą w oku tyrana

To nie przypadek, ale celowe działanie. Jak przyznał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Federacja Rosyjska blokuje remont cmentarza w Katyniu oraz budowę pomnika w miejscu katastrofy smoleńskiej.

Ośmiu z Katynia

Osiem nieznanych dotąd nazwisk ofiar zbrodni katyńskiej odnaleźli badacze Memoriału w materiałach NKWD. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejna księga informacji o mordzie NKWD i jego ofiarach. Wydawnictwo moskiewskiego Memoriału będzie zawierać dane

9. przegląd filmowy „Echa Katynia” – Łódź, 17 kwietnia 2018

W kwietniu, w związku z 78. rocznicą Zbrodni Katyńskiej, w kilkudziesięciu miastach Polski  Instytut Pamięci Narodowej organizuje 9. edycję przeglądu filmowego „Echa Katynia”.

Druga tragedia katyńska 2010

Saakaszwili: Lech Kaczyński w Smoleńsku zapłacił życiem za obronę Gruzji

Zdaniem byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, prezydent RP Lech Kaczyński 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku zapłacił życiem za to, że niespełna dwa lata wcześniej zdecydował się bronić niepodległości i państwowości Gruzji w obliczu napaści zbrojnej na ten kraj putinowskiej Rosji.

Macierewicz: Milczenie nad zamachem na Prezydenta może skończyć się dla nas źle!

„Milczenie nad zamachem na Prezydenta może skończyć się dla nas źle” – mówił w Spale wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Były szef MON przypomniał, że raport ws. tragedii w Smoleńsku dostępny jest od ponad roku.

Zawiadomienie ws. zamachu. Macierewicz w TVP Info: "Mieliśmy do czynienia z atakiem na państwo polskie"

- Mieliśmy nie tylko do czynienia z zabiciem osób, mieliśmy również do czynienia z atakiem na państwo polskie - powiedział w programie "#Jedziemy" gość Michała Rachonia, szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz. Podkomisja smoleńska złożyła w poniedziałek w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz morderstwa pozostałych 95 osób podróżujących Tu-154 10 kwietnia 2010 r.

Pora ścigać Putina za Smoleńsk

Wizyta prezydenta Wołodymyra Zełenskiego dała zupełnie nową perspektywę dla oceny zbrodni smoleńskiej. Przywódca Ukrainy, który cieszy się dzisiaj wielkim autorytetem w zachodnim świecie, przyrównał to, co stało się w Katyniu czy Buczy, do tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. To były morderstwa zaplanowane z zimną krwią.

Międzymorze wie, że Smoleńsk to zbrodnia Putina. Tylko „polska” opozycja nadal trzyma się wersji rosyjskiej

Po agresji Rosji na Ukrainę wielu byłych i obecnych przywódców Europy Środkowej zaczęło głośno przypominać o tym, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. O tym, że za katastrofą stali Rosjanie, bez ogródek mówią obecny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, były prezydent Wiktor Juszczenko, ale także były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.

Komentarze i pytania

"GP": Agenci wokół Smoleńska. Rosyjski ślad

Informacja o zatrzymaniu oficera 36. specpułku, współpracującego z rosyjskim wywiadem, stanowi istotne uzupełnienie dotychczasowej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej.

Posmoleńskie rozdroże

Niezależnie od tego, jakie będą ostateczne wyniki śledztwa smoleńskiego, tragedia na Siewiernym jest i pozostanie kluczowym doświadczeniem w procesie definiowania kulturowej tożsamości Polaków w XXI wieku.

Abp. Jędraszewski: Smoleńsk w zasiekach kłamstw

„Prawda z trudem przebija się przez zasieki kłamstw, które od samego początku były podawane do publicznej wiadomości”

Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia"

Niemieccy eurodeputowani przerwali wykład eksperta – bo mówił za dużo o Smoleńsku

Macierewicz komentuje konferencję NPW


Kolejna manipulacja i polityczne działanie prokuratury

Copyright © 2017. All Rights Reserved.