Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

„Gazeta Polska” UJAWNIA: Szariat w imię europejskich wartości. Muzułmanie coraz liczniejszą grupą wyborców

W sprzedaży dostępny jest już najnowszy numer tygodnika „Gazeta Polska”, a w nim przejmująca analiza islamizacji Europy. „Trudno się spodziewać skutecznej walki z islamskim radykalizmem, skoro priorytetem większości europejskich partii politycznych jest trafienie do islamskiego elektoratu.

Ok. 1600 bojowników islamskich, którzy pojechali walczyć do Syrii, wróciło do Europy” - zwraca uwagę wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki w czołówkowym tekście pt. „Kalifat Europa”.

Poniżej publikujemy fragment analizy Ryszarda Czarneckiego dla „Gazety Polskiej”:

Z 5 tys. bojowników ISIS (Islamic State in Iraq and Syria), którzy z paszportami kilkunastu krajów Unii Europejskiej pojechali walczyć z niewiernymi, ok. 1600 przeżyło i wróciło do Europy. Mniej więcej trzech na dziesięciu. Prawdopodobnie większość to uśpieni agenci wojującego islamu, którzy wcześniej czy później będą odpalali bomby w Belgii czy Holandii, w Niemczech czy we Francji, w Skandynawii czy Wielkiej Brytanii. Piszę te słowa w Belgii. W jej flamandzkiej części są maleńkie, senne miasteczka, z których, ku zdumieniu sąsiadów i nauczycieli, potrafiło wyjechać nawet do kilkudziesięciu nastoletnich muzułmanów gotowych siać śmierć, ale też ją przyjąć z nadzieją znalezienia się w raju.
     
Bojownicy ISIS, których polscy turyści, nie wiedząc o tym, mijają na ulicach Paryża i Marsylii, Madrytu i Sztokholmu, Berlina i Londynu, Brukseli i Amsterdamu, będą – zapewne nie wszyscy – konstruowali bomby albo kradli ciężarówki, aby zygzakiem po turystycznych bulwarach wyruszyć w „jazdę śmierci”. Paradoksalnie nie jest to jedyny, a może i niegłówny problem w relacjach między chrześcijańską Europą a muzułmańskimi gośćmi, którzy aspirują do roli gospodarzy, a może nawet decydentów Europy. Bo islam na Starym Kontynencie poza „twarzą terroru” ma też inną: twarz dobrze zorganizowanej mniejszości, która w niektórych europejskich miasteczkach stała się większością, a w wielu stolicach i aglomeracjach jest potężną siłą wyborczą, nieraz rozstrzygającą o wynikach wyborów.
     
W Europie nie ma stricte muzułmańskich partii politycznych. Na świecie, tam, gdzie wyznawcy islamu są w mniejszości, funkcjonują i, co charakterystyczne, dzięki zdyscyplinowanemu elektoratowi mają zwykle więcej lub dużo więcej procent głosów w wyborach, niż wynosi procent ludności. Na naszym kontynencie muzułmanie głosują na tradycyjne partie polityczne i coraz częściej na „swoich” islamskich kandydatów na listach tych partii. Skądinąd można mówić o pewnej solidarności polityków tego wyznania ponad podziałami państwowymi: nie ma w Europie federacji chrześcijańskich polityków, ale jest unia polityków muzułmanów.
   
Współprzewodniczącym związku muzułmańskich polityków w Europie w 2014 r. był brytyjski europarlamentarzysta Sajjad Karim, reprezentant rządzących w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej brytyjskich konserwatystów. Był zresztą pierwszym europosłem muzułmaninem.

Okładką tygodnika „Gazeta Polska” zainteresowała się już zagraniczna prasa. „Vice of Europe” donosi, że polski tygodnik pisze o samobójczej polityce migracyjnej UE:
 
W numerze również m.in. wywiad z premier Beatą Szydło przeprowadzony przez Dorotę Kanię i Ryszarda Gromadzkiego „ Nie ugniemy się przed silnymi grupami interesu”.  Wywiad opublikujemy na łamach portalu niezalezna.pl dziś po południu.

za: http://niezalezna.pl

                                                                                ***

                                               Trudno uwierzyć, ale to się dzieje w Europie!!!

Trudno doprawdy to w uwierzyć, ale oto, co dzieje się dziś w Europie. To krótkie migawki pokazujące początek tegorocznego (już zakończonego) ramadanu w Wielkiej Brytanii oraz we Francji. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu podobne obrazki byłyby nie do pomyślenia; na ulicach świętowano tylko święta chrześcijańskie, a kościoły były pełne. Dziś kościoły są puste, a zamiast procesji Bożego Ciała lub innych pobożnych zgromadzeń na ulicach widać tłumy muzułmanów kłaniających się Mahometowi i Allahowi...

zob. zdjęcia
za: http://www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.