Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Niebywałe! Opozycja totalna nie chciała potępić bolszewików

Wydawało się nam, że Platforma Obywatelska nie jest już w stanie nas czymkolwiek zaskoczyć. A jednak! Tym razem partyjni koledzy Schetyny zdecydowali się w trakcie głosowania nad uchwałą dot. potępienia ideologii bolszewickiej i oddania hołdu jej ofiarom… wyjąć karty do głosowania.283 posłów zagłosowało za przyjęciem uchwały, czterech wstrzymało się od głosu. Jednak wszyscy posłowie PO i 25 posłów Nowoczesnej wyjęło karty do głosowania. Co głosił tekst uchwały? Oto jej fragment:

 „Zbrodnicza rewolucja bolszewicka, która wybuchła w Rosji przed 100 laty, w listopadzie 1917 r., zmieniła oblicze tego państwa, a później znacznej części świata, zaś jej tragiczne skutki społeczne i ekonomiczne odczuwane są w wielu krajach samej Rosji do dzisiaj”.

Dalej z kolei czytamy:

„Lewackie rewolty, chociaż często przykrywane pięknymi i górnolotnymi hasłami, zawsze prowadzą do terroru i zbrodni oraz wyrządzają krzywdę poszczególnym ludziom i całym społeczeństwom. Ostrze agresji rewolucji bolszewickiej wymierzone było przeciwko podstawowym wartościom człowieczeństwa i tradycjom cywilizacji europejskiej. Zrodzona ze zbrodniczej ideologii komunizmu, podsycana antyhumanitarnymi i antychrześcijańskimi hasłami, odcisnęła swoje okrutne piętno na życiu wielu pokoleń”.

Zgadnijmy które ze zdań nie odpowiadało posłom PO i Nowoczesnej… Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej twierdzi na przykład, że uchwała dzieli społeczeństwo oraz uderza w środowiska lewicowe. Według posła jest to „żenujące”.

Z kolei Rafał Grupiński z PO argumentował:

„Stwierdzenie, że lewackie rewolty zawsze prowadzą do terroru i zbrodni to po prostu kłamstwo. 1905 r. - lewacka rewolucja, zaczęła się od Krwawej Niedzieli w Petersburgu, potem setki ofiar w Warszawie, w Łodzi, itd. Jaki był efekt? Przywrócenie języka polskiego w szkołach, gminach, możliwość wydawania gazet, zakładania stowarzyszeń”.

Powiedzieć, że to pokrętne tłumaczenie, to nic nie powiedzieć.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.