Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Prof. J. Kawecki: Najważniejsze osoby w Polsce przyznają się dziś do bycia w Rodzinie Radia Maryja

Wcześniej środowisko Rodziny Radia Maryja było mocno dyskryminowane, (…) a dziś najważniejsi politycy, szefowie różnych komitetów i komisji przybywają na urodziny Radia Maryja.

To jest piękne, że takie osoby przyznają się dziś do bycia w środowisku Rodziny Radia Maryja – powiedział w piątkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Każda rocznica powstania Radia Maryja mobilizuje nas do spojrzenia wstecz, ale i w przyszłość – powiedział prof. Janusz Kawecki.

    – Były okresy bardzo trudne. Pisaliśmy nawet o „czarnych chmurach” nad Radiem Maryja. Ale to zostało wytrzymane przez ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka i zgromadzenie redemptorystów. To wszystko zostało wytrzymane dzięki opiece Boga i stawiennictwu Maryi. Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja, która się wokół niego tworzy, to są wyjątkowe ewenementy w skali światowej. Do tego wokół rozwija się również Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, TV Trwam, Lux Veritatis i geotermia – wskazał członek KRRiT.

Dziś najważniejsi politycy, szefowie różnych komitetów i komisji przybywają na urodziny Radia Maryja. To jest piękne, że takie osoby przyznają się dziś do bycia w środowisku Rodziny Radia Maryja – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Rodzina Radia Maryja stale się umacnia – dodał.

    – Wcześniej środowisko Radia Maryja było bardzo mocno dyskryminowane, a osoby, które były za to odpowiedzialne mówiły głośno o hasłach tj. pluralizm. Teraz, kiedy patrzymy w przyszłość, widać wyraźnie, że środowisko to trwa i się umacnia – powiedział prof. Janusz Kawecki.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem prof. Janusza Kaweckiego można odsłuchać [tutaj]. http://www.radiomaryja.pl/multimedia/zbliza-sie-26-rocznica-powstania-radia-maryja/

za: http://www.radiomaryja.pl
                                                                              ***

Obchody XXVI rocznicy powstania Radia Maryja odbędą się 2 grudnia 2017r. w Toruniu.
Bez tego dzieła Polska byłaby inna i Polacy też. Dziękujemy Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi, Jego Współbraciom Redemptorystom i wszystkim Współtwórcom tego Dzieła! Chwała Panu!
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.