Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks. W. Cisło: Pomoc dla Bliskiego Wschodu to piękny kapitał dobra Polaków

Pomoc potrzebującym na Bliskim Wschodzie to piękny gest Kościoła w Polsce, nas, ludzi wierzących, który przekazujemy światu

– wskazał ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, podczas środowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Nasi rodacy za pomocą Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie od wielu lat wspierają nie tylko Syryjczyków, ale też Irakijczyków. Na Bliskim Wschodzie pochylaliśmy się również nad Pakistanem czy nad Nigerią – mówił gość „Aktualności dnia”.

    – To jest piękny gest Kościoła w Polsce, nas, ludzi wierzących, który przekazujemy światu. Patrzymy na Kościół przede wszystkim jako na Mistyczne Ciało Chrystusa, które wiele dzisiaj cierpi w swoich siostrach i braciach. Nie możemy pozostać obojętni, bo obojętność jest tym, co najgorsze może się nam przydarzyć – powiedział ks. Waldemar Cisło.

Kapłan przypomniał gesty miłosierdzia Polaków, którzy nie odwracali się od ludzi znajdujących się w dramatycznych sytuacjach.

    – Mleko dla Aleppo – 3 tys. matek, samych niedożywionych, nie musiało patrzeć i słuchać płaczu głodnych dzieci. Dzięki Polakom przychodziły do punktu rozdawania i co miesiąc dostawały mleko potrzebne dla swoich dzieci (…). To, co pani premier Beata Szydło z wielką troską nam powierzyła z panią minister Beatą Kępą – pomoc i troskę o naszych chorych Syryjczyków, którzy nie mieli pieniędzy na konieczne zabiegi medyczne. W sumie daliśmy nadzieję, czy – jak mówił biskup Syrii Antoine Chbeir – drugie życie 13 tys. osób. Najmłodszy nasz pacjent miał kilka tygodni i był operowany na otwartym sercu w szpitalu w Libanie. Wielu ludzi wyszło pierwszy raz od wielu lat na ulice, np. kobieta, która miała poparzoną twarz na skutek wybuchu bomby. To piękny kapitał dobra, który my, dzięki życzliwości Polakom i rządu, mogliśmy świadczyć – zaznaczył dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że istnieją różne koncepcje pomocy na Bliskim Wschodzie, ale nawet w ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki będąc w Libanie wspominał, że pomoc na miejscu jest bardziej skuteczna.

    – My mamy tego doświadczenie. Wypędzonym chrześcijanom z Doliny Niniwy pomogliśmy przetrwać, obozy są zamykane. Znaleźli pracę, mieszkanie, wracają do swojego kraju i – co najważniejsze – pozostają w swoich tradycyjnych krajach. Pomagamy pozostać naszym braciom i siostrom pozostać w tych krajach tradycyjnie przez nich zamieszkiwanych. Przypomnijmy, że chrześcijaństwo w Iraku to I w. W 2003 r. było ich 1,5 mln, a dzisiaj jest 200 tys. Gdyby nie my, to pewnie byłoby jeszcze gorzej – tłumaczył ks. Waldemar Cisło.

Kapłan przypomniał także wymowne słowa jednaj z sióstr zakonnych pracujących w Aleppo. Powiedziała ona, że gdyby nie Pomoc Polaków w formie paczek żywnościowych od początku wojny, to wieleset osób zmarłoby śmiercią głodową.

    – To też kapitał m.in. naszych słuchaczy i telewidzów TV Trwam. Dzięki Państwa życzliwości mogliśmy to wszystko sfinansować. Bądźcie Państwo świadomi tego. To są piękne uczynki miłosierdzia, które my przez cały rok – nie tylko w Wielkim Poście – realizujemy – akcentował dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.


za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.