Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Apel do wojewody pomorskiego o kontrolę nadzorczą nad modelem promującym środowiska LGBT

Ruch Odpowiedzialny Gdańsk apeluje do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha o objęcie Modelu na Rzecz Równego Traktowania, który promuje środowiska LGBT, kontrolą nadzorczą. W dokumencie jest wiele skomplikowanych zapisów pozwalających na interpretację korzystną dla osób LGBT.

28 czerwca Rada Miasta Gdańska, w której większość stanowią radni Platformy Obywatelskiej, przyjęła szkodliwy i kontrowersyjny Model na Rzecz Równego Traktowania.

    – Cały ten model jest przygotowany przez środowiska LGBT, przez nich promowany i dla nich przygotowany – wskazuje Joanna Cabaj, doradca życia rodzinnego.

Zapisy w modelu dają środowiskom LGBT specjalne uprawnienia oraz profity w Gdańsku. Dzięki zapisom środowiska LGBT będą miały bezproblemowy dostęp do szkół i przedszkoli. Pod płaszczykiem tolerancji i równości będą one propagowały szkodliwe zapisy sprzyjające seksualizacji dzieci i zwalczające tradycyjną rodzinę.

    – Czy pan prezydent Paweł Adamowicz zdaje sobie sprawę, jak wielką krzywdę ta teza może wyrządzić dzieciom i młodzieży szkolnej? – pyta Alina Strzałkowska, specjalista ds. wychowania do życia w rodzinie.

O nieprzyjmowanie dokumentu apelowali księża biskupi oraz różne organizacje i środowiska, m.in. stowarzyszenie Civitas Christiana oraz NSZZ „Solidarność”. W dokumencie jest bowiem wiele skomplikowanych zapisów, pozwalających na interpretację korzystną dla osób LGBT. Niestety, ich głos nie był brany pod uwagę.

    – Poprzez moje naciski na wiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka i publiczną deklarację, którą złożył, doprowadzono do tego, że zaledwie kilka osób ze środowisk katolickich i ekspertów, i przedstawicieli różnych wspólnot, zostało wprowadzonych w te prace. Ale ciągle mieliśmy tam problemy z tym, żeby kolejne osoby dopisywać. Natomiast pod sam koniec prac modelu nawet studenci z Uniwersytetu Gdańskiego brali udział jako eksperci, co było tu dziwne, kiedy nam odmawiano udziału w tych pracach – mówi ks. Krzysztof Gidziński.

Także 13 tysięcy podpisów mieszkańców Gdańska znalazło się w koszu.

    – Pan prezydent Kowalczuk uważa, że model jest realizacją i odpowiedzią na wizję Gdańska, zapisaną w strategii rozwoju miasta Gdańsk 2030+ i zasady równych szans – to po pierwsze. Po drugie, zapotrzebowaniem na wypracowanie polityki równościowej, a w szczególności dla grup nieobjętych innymi dokumentami strategicznymi miasta, czyli czytaj środowiska głównie LGBT – wskazuje Waldemar Jaroszewicz z ruchu Odpowiedzialny Gdańsk.

Zarówno treść dokumentu, jak i prace nad nim budzą kontrowersje. Dlatego działacze inicjatywy społecznej Odpowiedzialny Gdańsk chcą wystosować apel do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha o objęcie uchwały o Modelu kontrolą nadzorczą.

    – Uważamy, że prace nad tym modelem, a także sam model nie jest zgodny zarówno jeśli chodzi o ustawę, jeśli chodzi o rozporządzenia, zarządzenia prezydenta miasta Gdańska – zaznacza Przemysław Majewski z Kongresu Nowej Prawicy.

Wojewoda ma czas na podjęcie decyzji do 28 lipca.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.