Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ksiądz skazany za walkę z aborcją wyznaje: pobyt w więzieniu z tego powodu to zaszczyt!

Ksiądz Stephen Imbarrato został skazany na tygodniowy areszt w związku z antyaborcyjnymi działaniami w jednej z waszyngtońskich „klinik”. Duchowny przyznał, że więzienie za obronę nienarodzonych to zaszczyt. Przebywając w więzieniu modlił się na różańcu wykonanym z plastikowej reklamówki.

Ks. Stephen Imbarrato został skazany 26 czerwca. Wraz z dwoma innymi działaczami pro-life oskarżono go o nielegalne wtargnięcie na teren aborcyjnej „kliniki”, które miało miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wewnątrz ośrodka kapłan odradzał kobietom dokonywanie aborcji i przekonywał do przyjęcia oraz akceptacji swoich dzieci. Inicjatywa była częścią akcji „Red Rose Rescue” (ang. Ratunek czerwonej róży), zainspirowanej działaniami kanadyjskiej obrończyni nienarodzonych – Mary Wagner.

Podczas tygodniowego pobytu w więzieniu ks. Imbarrato modlił się na prowizorycznym różańcu zrobionym z plastikowej reklamówki. Jak sam zaznaczył:  Odmówiłem niezliczoną ilość różańców, niezliczoną ilość Koronek do Bożego Miłosierdzia, Angelusów (…) dodatkowo rozmyślałem nad pasją Chrystusa oraz tragedią zabijanych nianarodzonych dzieci.

Po otrzymaniu wyroku, nie zgodził się go zamienić na karę grzywny. Podczas rozprawy powiedział sędziemu: „zaszczytem będziedla mnie iść do więzienia, jeżeli tylko dzięki temu nienarodzone dzieci otrzymają głos”.

Ks. Imbarrato został kapłanem w wieku 53 lat. Wcześniej był ojcem i dziadkiem oraz prowadził restaurację. W przeszłości był także współwinny nakłanianiu do aborcji. Aby otrzymać  święcenia musiał uzyskać specjalne pozwolenie (Kościół rzadko dopuszcza do święceń osoby uwikłane w przeszłości w aborcyjny proceder). Dzisiaj jest jednym z najaktywniejszych działaczy pro-life w USA.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.