Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Barbara Bartuś dla Frondy: Wyborczej przyświeca jeden cel - walka z Polską

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Gazeta Wyborcza wyraźnie próbuje przekonać opinię publiczną do tego, iż należy przyjmować migrantów islamskich. Dlaczego aż tak bardzo jej na tym zależy? Barbara Bartuś, klub parlamentarny PiS: Trudno to zrozumieć, przede wszystkim dlaczego tak bardzo zależy na tym Europie Zachodniej. Ta polityka, którą prowadzi obecnie UE jest główną przyczyną dla której w Polsce tak mocno walczy Gazeta Wyborcza. Wyborcza wpisuje się w główny nurt europejski - to oczywiste, jednak głównym powodem dlaczego tak mocno angażuje się w tą sprawę jest to, iż rząd pani premier Beaty Szydło jest przeciwny przyjmowaniu migrantów islamskich do Polski.

Redaktorzy Gazety Wyborczej w sprawie migrantów powołują się na Kościół, na papieża Franciszka. Czy to nie hipokryzja?

Na takie działania gazety wyborczej brakuje słów. Wszyscy doskonale wiemy, że gazeta wyborcza od lat walczyła z Kościołem. Ponadto dziś, kiedy powołuje się na słowa papieża Franciszka często świadomie wybacza ich znaczenie. Ponadto fakty są takie, że rząd Prawa i Sprawiedliwości i Kościół w Polsce, zrobili i ciągle robią bardzo wiele, aby pomóc osobom naprawdę potrzebującym tam na miejscu. Państwa, które przyczyniły się w znacznej mierze do wybuchu tego konfliktu powinny bardziej przyłożyć się do tego, aby temu konfliktowi zaradzić, a nie tylko myśleć o tym, jak się pozbyć problemu.

Nie dość, że Gazeta Wyborcza wydaje się promować islam, to w dodatku atakuje polskich patriotów, ludzi oddanych Polsce. Jak to zatem jest możliwe, że w dalszym ciągu ma ona czytelników, którzy wierzą w jej manipulacje?

Ciężko zrozumieć sposób postępowania środowisk lewicowych, wydają się oni podcinać gałąź na której siedzą. Niby promują wolność, a z drugiej strony w ramach protestu (np. pani radna – ubiera burkę) totalnie się ośmieszają. Myślę, że w gruncie rzeczy nie przyświeca im żadna konkretna idea, a po prostu walka z Kościołem, Prawem i Sprawiedliwością, walka z Polską.

Jak skończy się spawa relokacji migrantów? Rząd Beaty Szydło pozostanie nieugięty?

Głęboko w to wierzę. Jesteśmy rządem, który szanuje Polaków i ich słucha, dlatego wierzę w to, że pod żadnym „zewnętrznym” naciskiem się nie ugniemy. Polacy po to płacą podatki, aby państwo zapewniało im bezpieczeństwo – nie może być tak, że my poprzez przyjmowanie migrantów narazimy naszych obywateli na jego utratę.

Dziękuję za rozmowę.

za: www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.