Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jacek Karnowski - Bitwa o sądy to także bitwa o cywilizację

Na zachodzie to sędziowie forsują lewicowy zamordyzm. Jeśli nic nie zmienimy, czeka nas to samo.
W marcu b. r. Sąd Rejonowy dla Łodzi Widzewa uznał za winnego wykroczenia pracownika prywatnej drukarni, który z powodu przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT.Według sądu Adam J. dopuścił się „czynu wyczerpującego dyspozycje art. 138 Kodeksu Wykroczeń”. Artykuł ten karze za nieuzasadnioną odmowę świadczenia usługi.

W Polsce sąd odstąpił od wykonania kary; nie ten etap. Ale na zachodzie sądy już nie odstępują. Polityczna poprawność coraz częściej przechodzi od represji miękkiej do represji twardej. Można być skazanym za publiczne głoszenie niektórych fragmentów Pisma Świętego, za krytykę homoseksualizmu, za odmowę przygotowania tortu na ”ślub” homoseksualistów, za krytykę przemysłu aborcyjnego wreszcie. Jak pokazuje przykład Mary Wagner, także na kary bezwzględnego więzienia.

Sądy są kluczową siłą przy wprowadzaniu lewicowego zamordyzmu. Skutecznie paraliżują (i tak ledwie widoczne) próby zapewnienia minimum wolności słowa przez rządy prawicy. Bezwzględnie domykają mordowanie cywilizacji europejskiej, rozpoczęte kilka dekad temu w świecie kultury. Wspierają ofensywę koszmarnych genderystów. A także bardzo często blokują jakiekolwiek próby ograniczenia imigracji, szafując prawem pobytu i ściągnięcia rodziny pod byle pretekstem.

A i coraz powszechniejszy, straszny proceder obalania pomników „niepoprawnych” bohaterów (epoka imperialna w Wielkiej Brytanii, Konfederacja w USA) nie byłby możliwy bez zgody sędziów.

To jest także stawka reformy wymiaru sprawiedliwości. Jeśli sądownictwo w Polsce nie zostanie przebudowane, nas czeka to samo. Jak bowiem wiemy, świat postkomunistyczny bardzo chętnie przejmuje ideologię i praktyki nowej lewicy. Buduje sobie w ten sposób legitymizację i przeszłości, i teraźniejszości.

Prof. Michał Królikowski, który ponoć pisze prezydenckie ustawy, nie ukrywa swojego przywiązania do wiary i Kościoła. Mam nadzieję, że rozumie i ten wymiar zadania, przed którym stanął.

Jeśli chcemy, by Polska pozostała krajem wolności, sądownictwo musi być zreformowane. Bardzo, bardzo głęboko. A może lepiej mówić: odnowione, lub wręcz erygowane od nowa.

autor: Jacek Karnowski

za: https://wpolityce.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.