Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Waldemar Żyszkiewicz: Co złego jest w byciu Żydem?

Wymachując przeciwko autorce Plastusiów żydowską pałką, Konrad Piasecki próbował odwrócić uwagę opinii publicznej od istoty rzeczy. Naprawdę idzie jednak o coś zupełnie innego. "Ruda konstytucja", jak mało które z poprzednich dokonań Barbary Pieli, odsłania istotę, ale i demaskuje mizerię propagandowej aktywności środowisk negujących

demokratyczne werdykty wyborcze z roku 2015. Autorce świetnie udało się tym razem w lapidarnej i trafiającej do odbiorcy formie pokazać schematyczność, powtarzalność oraz brak autentyzmu, a więc także przewidywalność  kolejnych działań totalsów III RP.

Samonapędzające się i cokolwiek mechaniczne protesty, według sztancy "ulica i zagranica", zostały przedstawione skrótowo, ale bardzo przekonująco. Główna broń opozycyjnej agendy, czyli skandowanie słowa oraz afisz z gramatycznie niepoprawnym podziałem terminu KONS-TY-TUC-JA zostały przez Pielę po prostu skutecznie ośmieszone. I o to jest ten cały szum.

A swoją drogą, byłoby ciekawe usłyszeć od Konrada Piaseckiego czy Agnieszki Holland, co złego jest w byciu Żydem lub Żydówką? Lub dlaczego podobieństwo np. do sędziwego Walta Whitmana miałoby być naganne? Oj, chyba gonicie w piętkę, Drodzy Współobywatele.

Waldemar Żyszkiewicz

za:www.tysol.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.