Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Podeptać Kościół. Medialne niszczenie wizerunku

Nie ma przypadku w nasilających się w ostatnim czasie atakach na Kościół. Nie chodzi tylko o akcję wieszania bucików na bramach kościołów czy opisywanie przez liberalne media przypadków pedofilii wśród polskich duchownych. To także metodyczny atak na Kościół katolicki za pomocą zorganizowanych strategii propagandowych.

Nadzwyczajną aktywnością wykazują się mainstreamowe media, które nawołują do rozliczenia polskiego Kościoła z przypadków pedofilii. Z udawanym zatroskaniem o dobro Kościoła co rusz apelują o „oczyszczenie środowiska księży”, wyliczają grzechy zaniechania z przeszłości. Doskonale wiadomo, że dobro Kościoła mają w głębokim poważaniu, a problem pedofilii traktują czysto instrumentalnie, jako pretekst do ataku na duchowieństwo. Nawet jeśli polscy hierarchowie kościelni przeprosiliby teraz za grzech pedofilii, od razu podniosłyby się głosy, że ten gest jest niewystarczający. Kiedy w 2014 r. duchowni w czasie nabożeństwa w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie przepraszali za pedofilię wśród księży, w mediach można było przeczytać, że słowa to zdecydowanie za mało. Od razu było słychać moralistów (np. Jana Hartmana), którzy pouczali ks. kard. Stanisława Dziwisza, co powinien, a czego nie powinien powiedzieć, oraz pisali o „500 proc. normy” wyrabianej przez księży pedofilów.

Fakt zmasowanego ataku na Kościół katolicki w Polsce w ostatnim czasie jest bezsporny. Duża w tym rola niektórych mediów, ewidentnie dążących do osłabienia pozycji Kościoła. Pierwsze strony tytułów lewicowo-liberalnych, ale też portale internetowe obsesyjnie podgrzewają wstydliwe dla duchowieństwa tematy. Chodzi nie tylko o dużo większą częstotliwość pojawiania się okładek z tytułami „Zmowa milczenia”, „Pedofilia w Kościele – niemy krzyk”, „Pedofile w koloratkach”, lecz także o sposób, w jaki przedstawia się problem. Cel jest prosty – utrwalenie w świadomości przeciętnego Polaka skojarzenia, które sprawi, że od razu połączy pedofilię z duchowieństwem. Z materiałów prasowych wyłania się też obraz pedofilii, jako najważniejszego problemu polskiego Kościoła, dotyczącego niemałej części duchownych. W preparowanym micie podkreśla się zmowę milczenia, za którą odpowiadają władze kościelne wespół z… Jarosławem Kaczyńskim, któremu rzekomo zamiatanie pod dywan problemu było na rękę. Częścią tej strategii jest wchodzący do kin film Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler”, w którym zamiast prawdziwego obrazu polskiego duchowieństwa mamy obraz skrajnych przypadków potraktowanych jako normę.

Kościół pod pantoflem prawicy

Jedna z teorii spiskowych lansowanych przez publicystów tygodnika Tomasza Lisa głosi, że Kościół pozostaje na usługach Jarosława Kaczyńskiego. Nie jest zaskoczeniem, że bryluje w tym Cezary Michalski, którego narracja opiera się na domniemanych „korzyściach duchownych”, którym prezes PiS zapewnia spokój za cenę poparcia w wyborach


zawartość zablokowana

Autor: Leszek Galarowicz

Pozostało 51% treści.
za: https://gpcodziennie.pl/99205-podeptackosciol.html

                                                                            ***

Kościoła nie da się podeptać. Depcze się - to smutne i tragiczne - swoje człowieczeństwo. I szanse...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.