Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Władze kolejnego rządzonego przez PO miasta wydały zgodę na Marsz Równości

Nie tylko w Warszawie, gdzie rządzi Hanna Gronkiewicz-Waltz, odbywają się Marsze Równości. Te trafiły także już do mniejszych miast, jak Bydgoszcz, czy Szczecin, gdzie włodarzami są również osoby związane z PO. Okazuje się, że wkrótce Marsz Równości odbędzie się także w Lublinie, gdzie prezydentem jest Krzysztof Żuk z PO

Lubelski Marsz Równości odbędzie się w sobotę, 13 października o godz. 13. Marsz wyruszy spod Zamku Lubelskiego. Zgodę wyraził miejscowy ratusz.
 

- Przyszedł taki moment, że środowisko postanowiło wreszcie się zebrać i zorganizować takie wydarzenie również w Lublinie. Nie ukrywamy, że zmotywowało nas także to, że w miastach, w których w tym roku marsze odbywały się po raz pierwszy, zainteresowanie i wsparcie dla inicjatywy było bardzo duże - mówi Magdalena Długosz, członkini komitetu organizacyjnego wydarzenia.

Należy przypomnieć co działo się chociażby na niedawnym marszu w Szczecinie, gdzie uczestnicy dopuścili się m.in. znieważenia polskich symboli narodowych, poprzez przywdzianie orła z polskiego godła w tęczowe barwy.

za:www.tysol.pl

                                                                                       ***

                                  Lubelscy radni przeciwko homoparadzie. Będzie nadzwyczajna sesja

W najbliższy piątek ma odbyć się nadzwyczajna sesja lubelskiej rady miasta, w związku z protestami mieszkańców przeciwko zaplanowanemu na 13 października marszowi aktywistów LGBT.
 
Podczas sesji radni mają omawiać wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości do prezydenta miasta. Chodzi o zakaz organizacji pierwszego lubelskiego marszu równości. Magistrat twierdzi, że nie może zakazać gorszącej parady, gdyż ustawa pozwala na taką ingerencję wyłącznie w razie naruszenia przepisów karnych, zagrożenia życia lub zdrowia ludzi albo mienia znacznych rozmiarów bądź jeśli w tym samym czasie i miejscu odbywa się zgłoszone wcześniej zgromadzenie. Przedstawiciele PiS powołują się na społeczne głosy sprzeciwu.

Według nieoficjalnych doniesień portalu onet.pl, sesja ma odbyć się w najbliższy piątek o godzinie 17:00.

- Nie powinno być tak, że Lublin dołącza do miast, w których promuje się kulturę homoseksualną i inne wnioski dotyczące równouprawnienia związków homoseksualnych z prawami rodziny. Słuchamy tego co mówią mieszkańcy – że są obrażani przez próbę zorganizowania tego marszu – stwierdził Tomasz Pitucha, szef klubu PiS, który domaga się przyjęcia przez radę stanowiska w spornej kwestii. Projekt wystąpienia głosi: „Rada Miasta stoi na stanowisku, że przeprowadzenie Marszu Równości spowoduje niepotrzebne podziały społeczne w naszym mieście oraz może stanowić zagrożenie dla ładu i bezpieczeństwa publicznego. Ze względu na domniemanie naruszenia prawa oraz zgorszenie publiczne domaga się od Pana Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka wydania decyzji o zakazie zgromadzenia nazwanego marszem równości, zaplanowanego na 13 października 2018 roku w Lublinie”.

Organizatorzy parady zapowiedzieli złożenie do prokuratury zawiadomienia w sprawie słów radnego Pituchy o promowaniu pedofilii.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.