Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandaliczne słowa posła PO: Polacy mordowali Żydów. To dlatego nie chcą ekshumacji w Jedwabnem?

Platforma Obywatelska pokazała swoje prawdziwe oblicze. Według jej posła Marcina Święcickiego, Polacy mordowali Żydów, a od Niemców różnili się wyłącznie tym, że nie zakładali obozów śmierci.

– Takich miejscowości, jak Jedwabne było kilkadziesiąt i udział Polaków w mordach był tam niewątpliwy. Nie musieli tego robić, mogli nie mordować – powiedział Święcicki na antenie Polsat News.

Brak słów.

Oburzony zachowaniem byłego prezydenta Warszawy był kandydat na to stanowisko Marek Jakubiak – Co Pan dzisiaj jadł na kolacje, że Pan plecie takie rzeczy? To jest Polska, a nie Izrael – skwitował Jakubiak.

Choć zdarzenie miało miejsce w lutym, nie odbiło się szerokim echem. Na Twitterze postanowiono więc o nim przypomnieć. Do sprawy odniósł się m.in. Piotr Cywiński publicysta tygodnika “Sieci”.

– Może wy mordowaliście, ale nie my, s…synie. Mój ojciec trafił za człowieczeńskość do niemieckiego kacetu, moja rodzina zapłaciła za zachowanie godności koszmarną cenę. Ale nie ty, łachu. Mówiąc my, uściślij: my, Święciccy. Nie wartś nawet mojej pogardy.

Użytkownik Twittera Matka Polka, która przypomniała całą dyskusję pokusiła się w związku z nią o ciekawą tezę:

– Wiecie dlaczego nigdy nie doczekamy się ekshumacji w Jedwabnem i nigdy nie poznamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania? Bo wtedy zostałby obalony główny argument z tamtych czasów przeciw Polakom. Takich rzeczy się nie robi. Takie rzeczy są niewygodne. Takich tajemnic się broni.

za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.