Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dworak pod parasolem

Posłowie koalicji PO – PSL, wsparci przez lewicę, przegłosowali wniosek o umorzenie postępowania o postawienie przed Trybunałem Stanu czterech członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Prawica zgłosi na posiedzeniu plenarnym Sejmu wniosek mniejszości. Sprawę rozpatrywała sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej. Na wczorajszym posiedzeniu większość posłów, czyli członków koalicji PO – PSL i lewicy – poparło wniosek przewodniczącego Andrzeja Halickiego (PO) o umorzeniu postępowania wobec przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka oraz członków Rady: Krzysztofa Lufta, Witolda Grabosia i Sławomira Rogowskiego. Są oni oskarżani przez posłów PiS o dyskryminowanie Telewizji Trwam podczas konkursu na pierwszy telewizyjny multipleks cyfrowy, jaki Rada przeprowadziła w 2011 roku. Wniosek nie dotyczył tylko Stefana Pastuszki, bo ten nie brał udziału w posiedzeniu KRRiT, gdy zapadały decyzje koncesyjne. Zdaniem większości członków komisji, nie ma podstaw do stawiania członków KRRiT przed Trybunałem Stanu, bo nie złamali oni prawa.

Opozycja jest odmiennego zdania. – Uważamy, że są podstawy do tego, aby członkowie Krajowej Rady stanęli przed Trybunałem Stanu – powiedział Andrzej Duda (PiS), wiceprzewodniczący komisji. I zapowiedział, że PiS zgłosi wniosek mniejszości w tej sprawie, który będzie głosowany na posiedzeniu Sejmu. – W trakcie postępowania dowodowego zostało potwierdzone, że doszło do dyskryminacji Telewizji Trwam przy dzieleniu miejsc na MUX-1 – podkreśla Arkadiusz Mularczyk (SP), wiceprzewodniczący komisji. – Przecież miejsca te dostały podmioty, które wtedy jeszcze nawet nie istniały na rynku, w przeciwieństwie do Telewizji Trwam. Okazało się później, że były one też w gorszej sytuacji ekonomicznej od Fundacji Lux Veritatis – dodaje Mularczyk.

Zdaniem posłów opozycji, o tym, kto dostał koncesję z rąk KRRiT, decydowały względy towarzyskie i powiązania biznesowe. Mularczyk zwraca uwagę na to, że ta sama koalicja (PO, PSL i lewica), która ma większość w komisji, kontroluje także w pełni Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

za:www.naszdziennik.pl/wp/53616,dworak-pod-parasolem.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.