Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Irlandia za zabójstwem nienarodzonych

Większość Irlandczyków zagłosowała za uchyleniem ósmej poprawki irlandzkiej konstytucji zakazującej przerywania ciąży w większości przypadków. „To smutny dzień dla Irlandii”, „to tragedia o skali historycznej”

– komentują wyniki plebiscytu zwolennicy ochrony życia.

W piątkowym referendum 66,4 proc. głosujących opowiedziało się za uchyleniem dotychczasowego surowego prawa antyaborcyjnego, a 34,6 proc. było przeciw. Chociaż przedwyborcze sondaże wskazywały na zwycięstwo zwolenników aborcji, niewielu spodziewało się tak wysokiego poparcia dla tej ustawy. Do tej pory Irlandia wraz z Polską były jednymi z krajów z najostrzejszym prawem antyaborcyjnym w Europie.

Ósma poprawka do konstytucji Irlandii, która została wprowadzona w życie po referendum w 1983 r., uznawała prawo do życia nienarodzonych i traktowała życie kobiety i nienarodzonego dziecka jako równe. Do tej pory aborcja w Irlandii dozwolona była tylko w przypadkach, gdy życie matki było zagrożone.
/.../

za: https://gpcodziennie.pl/90480-irlandiazazabojstwemnienarodzonych.html#dziekujemy

***

Co się stało z tobą Irlandio?

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.