Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Wsparcie dla Mary

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie apeluje o modlitewne wsparcie Kanadyjki Mary Wagner. Intencją obejmijmy też adwokata, który ją broni w toczącym się przeciwko niej procesie.

Kolejna rozprawa ma się odbyć przed sądem w Toronto 12 lipca br. Mary Wagner będzie odpowiadać z wolnej stopy. – Taki termin zaproponował prokurator, choć pierwotnie ustaloną datą po warunkowym (w dniu 7 marca br.) zwolnieniu z więzienia był 26 kwietnia. Pisząc o tym w swoim liście, Mary prosiła jednocześnie o modlitwę w intencji jej obrońcy, katolickiego prawnika Petera Boushy’ego – przypomina Zbigniew Piłat, wolontariusz z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Spełniamy tę prośbę z radością – dodaje. Za Mary Wagner i jej obrońcę będą się modlić wierni w krakowskim kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela na dwóch Mszach św. w dniach: 8 lipca br. o godz. 12.00 oraz 11 lipca br. o godz.18.30. Intencje modlitewne zostały uszczegółowione: „Módlmy się w intencji Mary Wagner – wielkiej kanadyjskiej obrończyni życia, aby na wznawianej przeciwko niej rozprawie w dniu 12 lipca br. przed sądem w Toronto zwyciężyła prawda i dobro. Prośmy o dary Ducha Świętego dla tej odważnej i Bogiem silnej kobiety, wytrwale walczącej o prawo do życia dla dzieci poczętych.

Módlmy się też w intencji mecenasa Petera Boushy’ego, obrońcy Mary Wagner w tym procesie – o Bożą pomoc i o błogosławieństwo Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe – Patronki życia poczętego”. Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przesłało specjalny apel o duchową więź i modlitwy przed rozprawą, a także w dniu 12 lipca br. do wielu organizacji świeckich i kościelnych w Polsce i w Kanadzie. Mary Wagner jest oskarżona o wejście w dniu 8 grudnia 2017 r. do kliniki aborcyjnej „Medical Clinic Center” w Toronto, gdzie próbowała odwieść matki oczekujące na aborcję swoich dzieci od dokonania tego czynu, oferując im pomoc.

Takie działanie traktowane jest w Kanadzie jako „utrudnianie funkcjonowania legalnego biznesu”. Według kanadyjskiego prawa stanowionego dziecko nienarodzone nie jest istotą ludzką i może być poddane aborcji w dowolnym okresie życia w łonie matki. W rezultacie aborcja na życzenie pochłania w Kanadzie około 100 tys. ofiar rocznie.

– W naszych modlitwach w intencji obrony życia poczętego pamiętamy też o Polsce. Modlimy się, by polskie prawo chroniło wszystkie nienarodzone dzieci. Prosimy Pana Boga o odwagę dla polityków, by nie obawiali się chronić życia. Wielki polski obrońca życia, prezes Stowarzyszenia, dr inż. Antoni Zięba, przed swoim odejściem do Boga apelował do posłów i senatorów o przyspieszenie prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”. To wezwanie jest nadal aktualne – podkreśla Zbigniew Piłat. Małgorzata Bochenek

za:naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/199041,wsparcie-dla-mary.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.