Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Sztuczna inteligencja utrudni walkę z hakerami

Hakerzy mogą już programować narzędzia opierające się na sztucznej inteligencji. Nowa generacja programów opartych o sztuczną inteligencję może być zbudowana w taki sposób, by złośliwe oprogramowanie pozostawało bezczynne aż do momentu, w którym osiągnie ściśle określony cel.

Zdaniem ekspertów, dzięki temu narzędzia hakerskie tego rodzaju będą niezwykle trudne do wykrycia.

Według ekspertów z dziedziny cyberbezpieczeństwa, pojawienie się na scenie zagrożeń złośliwego oprogramowania, które będzie opierało się na sztucznej inteligencji i będzie praktycznie niewykrywalne przy zastosowaniu tradycyjnych metod, to tylko kwestia czasu. Darmowe moduły do budowy narzędzi sztucznej inteligencji są szeroko dostępne na rynku, m.in. dzięki programom edukacyjnym firm takich, jak Google.

Zdaniem starszego analityka ds. zagrożeń firmy Symantec Jona DiMaggio, sztuczna inteligencja sprawi, że złośliwe oprogramowanie będzie znacznie trudniejsze do wykrycia, niż teraz. W jego ocenie, większość zaawansowanych grup cyberprzestępczych już wykazała się umiejętnością budowy ofensywnych narzędzi, które aktywują się tylko w przypadku dotarcia do ściśle zdefiniowanego celu. Najlepszym przykładem takiego oprogramowania jest w ocenie DiMaggio Stuxnet, który został stworzony wspólnie przez organy wywiadowcze USA i Izraela celem wykorzystania przeciwko irańskiej placówce wzbogacania uranu.

Narzędzie DeepLocker stworzone przez IBM wykazało z kolei, że podobnym poziomem precyzji mogą obecnie wykazywać się narzędzia powstałe dzięki znacznie mniejszym nakładom finansowym niż Stuxnet. Podczas jego demonstracji naukowcy wykorzystali publicznie dostępne zdjęcia osoby, która została wybrana jako aktywator cyberataku. Dzięki zhakowanej wersji oprogramowania do wideokonferencji, która zawierała wirusa, eksperci zdołali uaktywnić złośliwe oprogramowanie w chwili, gdy w polu widzenia kamery ukazała się twarz przedstawionej na zdjęciach osoby. "Mamy wszelkie powody przypuszczać, że tak będą w najbliższym czasie wyglądały ataki" - ocenił jeden z głównych badaczy cyberbezpieczeństwa IBM Marc Stoecklin. "Działania tego rodzaju już mogły mieć miejsce, ale ich eskalację zobaczymy za dwa lub trzy lata" - dodał

za: https://www.wnp.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.