Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Indie: chrześcijanie stale prześladowani. Ponad sto ataków w ciągu pięciu miesięcy

Co najmniej 101 przypadków przemocy wobec chrześcijan odnotowano w Indiach od stycznia do końca maja br. Dane te ogłosiła chrześcijańska organizacja pozarządowa Sojusz w Obronie Wolności (ADF), która – jak sama to określa – „wspiera wolność religijną i świętość życia” w tym kraju. Szczególnie narażeni na ataki są uczestnicy spotkań modlitewnych, a także kobiety i dzieci.
 
Średnio co miesiąc dochodziło w tym czasie do 20 aktów przemocy w stosunku do wyznawców Chrystusa – powiedział watykańskiej agencji misyjnej Fides konsultant organizacji, świecki katolik A. C. Michael. Uściślił, że spośród wspomnianych 101 przypadków, 21 wydarzyło się w styczniu, 19 w lutym, 20 w marcu, 17 w kwietniu i aż 24 w maju.

Przesłany do agencji misyjnej Fides raport ADF zwraca uwagę na niebezpieczną tendencję gróźb, zastraszeń i agresji wobec pokojowych modlitewnych spotkań chrześcijan. Jednocześnie nasilają się też ataki na kobiety i dzieci chrześcijańskie. Odnotowano również liczne trudności ze zgłaszaniem na policję przez wiernych takich przypadków. „Na 101 wydarzeń byliśmy w stanie znaleźć formularze do poinformowania o nich policji jedynie w 13 przypadkach” – oświadczył Michael.

Dokument Sojuszu podkreśla ponadto, że przejawy wrogości i przemocy wobec chrześcijan odnotowano w tym czasie po raz pierwszy w czterech stanach indyjskich: Delhi, Goa, Pondicherry i Radżasthanie. Oznacza to, że obecnie już na 75 proc. obszaru kraju istnieje zagrożenie dla swobodnego wyznawania wiary Chrystusowej.

Według Tehminy Arory – chrześcijańskiej badaczki i prawniczki – nie ma różnicy między partiami religijnymi i świeckimi, gdy chodzi o ataki na chrześcijan. Przemoc wobec nich występuje w 8 stanach rządzonych przez tzw. „siły świeckie”, podczas gdy w dalszych 14 stanach rządzą nacjonaliści hinduscy z Bharatiya Janata Party. W ciągu ostatnich 4 lat na linii telefonicznej „Helpline”, prowadzonej przez Zjednoczone Forum Chrześcijańskie w Indiach, zgłoszono ponad 750 przypadków przemocy wobec chrześcijan.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.