Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Stanowczo. Minister Witek komentuje wypowiedzi Adama Bodnara: "Niestosowne to mało powiedziane, są skandaliczne"

 Minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek określiła w piątek wypowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara jako skandaliczną. Bodnar krytykował działania policji podczas zatrzymania Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: RPO tłumaczy swoje stanowisko ws. zatrzymania Jakuba A.: Rzecznik nie może kierować się emocjami społecznymi. Odpowiada też RPD

CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS. Loranty: „Oświadczenie w sprawie Jakuba A. jest piarową zagrywką, żeby pan prof. Bodnar mógł pokazać się pod koniec kadencji”

Uważam, że to skandaliczna wypowiedź - powiedziała PAP i TVP Witek w Bratysławie, gdzie uczestniczyła w spotkaniu szefów MSW państw Grupy Wyszehradzkiej.

Mówił o upokorzeniu aresztowanego, ja bym powiedziała, że to jest upokorzenie dla rodziny tej dziewczynki— stwierdziła Witek. Zwróciła uwagę, że w sobotę odbędzie się pogrzeb Kristiny, a słowa Bodnara zostały wypowiedziane na kilka dni przed tą uroczystością.
Niestosowne to mało powiedziane, są skandaliczne, bo sąd, decydując o areszcie dla oskarżonego, nie dopatrzył się żadnych naruszeń ze strony policji— mówiła minister. Witek dodała, że może jedynie podziękować polskiej policji za sprawne i skuteczne działanie, zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich opublikowano w środę komunikat Krajowego Mechanizmu Prewencji i Tortur - którego zadania wykonuje RPO - dotyczący okoliczności aresztowania Jakuba A. podejrzanego o zabójstwo w Mrowinach 10-letniej Kristiny. Według Adama Bodnara użyte przez policję środki wydają się nieproporcjonalne i miały charakter pokazowy, stanowiły przykład manifestacji siły państwa wobec jednostki, do którego nie powinno dojść w demokratycznym państwie prawa.

Jak zaznaczył RPO, zastosowanie kajdanek zespolonych i chwytu obezwładniającego było niepotrzebne, ponieważ zatrzymany nie stawiał oporu. Oświadczenie RPO zostało skrytykowane m.in. przez niektórych polityków.

kpc/PAP
autor: Zespół wPolityce.pl

za: https://wpolityce.pl


Copyright © 2017. All Rights Reserved.