Publikacje polecane

PCh24 Co Tydzień. Numer 71 oraz pch24.pl PRAWA STRONA INTERNETU NEWSLETTER numer 280

Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno!? Odpowiadając na pytanie z dramatu Stanisława Wyspiańskiego należy stwierdzić: tak, zdecydowanie! Dziś Chiny – a uściślając: Chińska Republika Ludowa – wydają się być mocniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

I nie chodzi tutaj wyłącznie o gospodarkę tego azjatyckiego mocarstwa, która już od wielu lat znajduje się w ścisłej światowej czołówce, zapewniając Pekinowi coraz większą możliwość oddziaływania na cały glob – zarówno na rządy jak i obywateli innych państw. Komunistyczne Chiny stają się także coraz poważniejszym graczem pod względem militarnym, a demograficzna dominacja Państwa Środka jest od dekad niepodważalna.
 

Nie mówimy jednak o kraju, który swoją siłę pożytkuje w dobrych celach. Przeciwnie – Chińska Republika Ludowa od początku istnienia cechuje się motywowaną ideologicznie brutalnością, w tym wrogością wobec chrześcijaństwa, zaś ostatnie lata przyniosły nową falę walki z Kościołem.

 
Dlatego też 71. numer „PCh24 Co Tydzień” poświęciliśmy właśnie komunistycznym Chinom – reżimowi o coraz silniej antykatolickim obliczu. Zapraszam do lektury.


Redaktor wydania

Michał Wałach

Read more: http://www.pch24.pl/pch24cotydzien?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_content=news-68&utm_campaign=pch24-cotydzien#ixzz5xbkB6AZ6

***

pch24.pl PRAWA STRONA INTERNETU

NEWSLETTER numer 280

WYDARZENIA | OPINIE | PCH TV  

...........................
 
26 sierpnia – dzień jak co dzień?

Michał Wałach

Ktoś mógłby powiedzieć, że to „zwykła” uroczystość. Cóż, nie da się ukryć, że dni podobnej rangi jest w kalendarzu liturgicznym więcej, a mieszkańcy innych stron Polski mogą czuć silniejsze więzi z geograficznie bliższymi im Sanktuariami Maryjnymi. Ale czy naprawdę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej jest tylko jedną z wielu? I czy możemy pozwolić, by teraz – w dobie ohydnych profanacji Jej wizerunku – 26 sierpnia niczym nie różnił się od innych dni?
 
» Przejdź do artykułu
https://www.pch24.pl/26-sierpnia---dzien-jak-co-dzien--newsletter-280,70385,i.html

***

Po tej kapitulacji jeńców nie będzie. Czy chcemy pokoju za wszelką cenę?

Łukasz Karpiel

W naszym kraju toczy się wojna. Nie jest to jednak konflikt „polskopolski”, ani nawet żaden „polskoruski”, czy inny. To wojna cywilizacyjna. Nie można jednak określać tej potyczki mianem starcia cywilizacji. Dlaczego? Otóż dlatego, że tylko jedna strona sporu to obrońcy ładu – cywilizacji, drugą zaś stanowią współcześni orkowie, przemocą rozprzestrzeniający po świecie swoją „złą nowinę” – antycywilizację. Oczywiście i dla nich jest nadzieja, jednak czy zechcą odmienić swe serca, póki jeszcze czas?
 
» Przejdź do artykułu
https://www.pch24.pl/po-tej-kapitulacji-jencow-nie-bedzie--czy-chcemy-pokoju-za-wszelka-cene---newsletter-280,70389,i.html

***

Komunia na rękę - dzieje nieposłuszeństwa. Przypadek polski
 
Tomasz Rowiński

Najczęstszym uzasadnieniem dla praktyki Komunii świętej na rękę jest obecność tego zwyczaju w starożytności. W rozwinięciu tego uzasadnienia można też nieraz usłyszeć - nie zawsze wypowiadane wprost przekonanie - że Kościół zagubił, jakiś szczególnie wartościowy skarb pierwotnej pobożności odchodząc od takiego sposobu udzielania wierzącym Ciała Pańskiego na rzecz Komunii do ust. Ta dość popularna narracja wpisuje się w znacznie szerszy nurt współczesnej chrześcijańskiej mentalności, która wszystkie wieki pomiędzy czasami konstantyńskimi a Soborem Watykańskim II uważa za okres zakłamania ewangelicznego przekazu.
 
» Przejdź do artykułu
https://www.pch24.pl/komunia-na-reke---dzieje-nieposluszenstwa--przypadek-polski-newsletter-280,70347,i.html

--------------------------------------------------------------------------------
 
Szczecin: wandale zdewastowali kościół św. Andrzeja Boboli w centrum miasta

„Nieznani sprawcy zdewastowali kościół przy ulicy Pocztowej w Szczecinie, należący do parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli prowadzonej przez jezuitów. Sprawę bada policja”, informuje Radio Szczecin.

» Przejdź do artykułu
https://www.pch24.pl/szczecin--wandale-zdewastowali-kosciol-sw--andrzeja-boboli-w-centrum-miasta-newsletter-280,70391,i.html
--------------------------------------------------------------------------------

Św. Jan Paweł II orzekł, a niemiecki biskup swoje. Zaprasza do dialogu panie chcące święceń dla kobiet

Biskup Moguncji Peter Kohlgraf zaprasza kobiety domagające się udzielania obu płciom święceń kapłańskich do udziału w „drodze synodalnej” mającej zmienić Kościół katolicki w Niemczech.

» Przejdź do artykułu
https://www.pch24.pl/sw--jan-pawel-ii-orzekl--a-niemiecki-biskup-swoje--zaprasza-do-dialogu-panie-chcace-swiecen-dla-kobiet-newsletter-280,70390,i.html

--------------------------------------------------------------------------------

Po „Pasji” czas na „Zmartwychwstanie”. Mel Gibson przygotowuje nowy film

- To będzie największy film w historii – mówi aktor James Caviezel o przygotowywanym przez Mela Gibsona nowym filmie o Chrystusie. Reżyser i producent „Pasji” z 2004 roku tym razem pokaże widzom swoją wizję zmartwychwstania Jezusa.

» Przejdź do artykułu
https://www.pch24.pl/po-pasji-czas-na-zmartwychwstanie--mel-gibson-przygotowuje-nowy-film-newsletter-280,70303,i.html

--------------------------------------------------------------------------------

Po tragedii w Tatrach Jan Hartman w antykatolickim amoku

Antykatolicki amok to znak rozpoznawczy Jana Hartmana. Człowiek nazywany przez niektórych profesorem po raz kolejny udowodnił, że nie ma najmniejszych skrupułów, aby wykorzystać każdą ludzką tragedię do uderzenia w Kościół Katolicki i wyznawców Chrystusa Króla.

» Przejdź do artykułu
https://www.pch24.pl/po-tragedii-w-tatrach-jan-hartman-w-antykatolickim-amoku-newsletter-280,70333,i.html
--------------------------------------------------------------------------------

Znany seksuolog szokuje: w Polsce niedługo zaakceptujemy zachowania pedofilne

„Postuluje, by określenie "pedofil" zachować tylko dla grupy najmłodszej. Natomiast nie używać jej w odniesieniu do starszej grupy wiekowej” – napisał w książce „Seksualność dzieci i młodzieży. Pół wieku badań i refleksji” ceniony przez lewicę seksuolog prof. Andrzej Jaczewski.

» Przejdź do artykułu
https://www.pch24.pl/znany-seksuolog-szokuje--w-polsce-niedlugo-zaakceptujemy-zachowania-pedofilne-newsletter-280,70370,i.html

--------------------------------------------------------------------------------
Egzorcyści odpowiadają generałowi jezuitów: realne istnienie diabła to prawda wiary

Rzeczywiste istnienie diabła jako bytu osobowego, który myśli i działa, i który dokonał wyboru, buntując się przeciw Bogu, jest prawdą wiary, która od zawsze należała do doktryny chrześcijańskiej – przypomina Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów.

» Przejdź do artykułu
https://www.pch24.pl/egzorcysci-odpowiadaja-generalowi-jezuitow--realne-istnienie-diabla-to-prawda-wiary-newsletter-280,70367,i.html
--------------------------------------------------------------------------------
 
Copyright by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI
PCh24.pl

 WESPRZYJ PCH24.PL

Portal PCh24.pl utrzymuje się wyłącznie dzięki datkom przekazanym przez naszych wiernych Czytelników oraz Przyjaciół, co sprawia, że nie jesteśmy w żaden sposób uzależnieni ani od wielkich koncernów medialnych, ani od wszelkiego rodzaju politycznego nacisku. Każda przekazana na Portal złotówka pomoże nam w kontynuowaniu naszej misji. Aby wesprzeć portal, wystarczy kliknąć w poniższy link.

WSPIERAM  https://www.pch24.pl/wesprzyj?ka=560097