Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

O minaretach w Szwajcarii i islamskiej wzajemności

Trzeba pamiętać, że w wielu krajach arabskich chrześcijanie nawet nie mogą mieć kościołów, nie mówiąc już o wieżach. W Arabii Saudyjskiej zakazana jest nawet prywatna modlitwa wspólnotowa w domu, posiadanie krzyżyka, Biblii

O. dr Wojciech Kluj OMI, członek Komitetu Episkopatu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi:

Nie ma co wyników tego referendum wyolbrzymiać. Szwajcarzy tak zadecydowali. Mieli do tego prawo. Mają prawo czuć się swobodnie w swoim kraju, który nie ma korzeni muzułmańskich. Póki nie ma zakazu budowy meczetów, które są miejscem modlitwy muzułmanów, to trzeba do tej sprawy podejść spokojnie i nie doszukiwać się drugiego dna. Z drugiej strony w tej kwestii potrzebna jest pewna wzajemność. Trzeba pamiętać, że w wielu krajach arabskich chrześcijanie nawet nie mogą mieć kościołów, nie mówiąc już o wieżach. W Arabii Saudyjskiej zakazana jest nawet prywatna modlitwa wspólnotowa w domu, posiadanie krzyżyka, Biblii.W kwestii referendum w Szwajcarii nie dopatrywałbym się podtekstów walki z religiami w ogóle. Decyzja ta wynikła chyba bardziej z poczucia zagrożenia swojej tożsamości, która jest chrześcijańska, przynajmniej na poziomie kulturowym. W czasie kampanii przed referendum pojawiały się głosy, że islam stanowi zagrożenie wręcz terrorystyczne - to oczywiście przesada. Islam rozwija się szybko, bo muzułmanie mają po prostu więcej dzieci i w ten sposób wchodzą do Europy bardzo pokojowo, i to jest w tej chwili nie do powstrzymania. Myślę, że większym niebezpieczeństwem od islamskiego terroryzmu jest w Europie agresywny sekularyzm, ale trzeba postawić pytanie, czy to właśnie on przyczynił się do takiej decyzji szwajcarskiego społeczeństwa.
not. MMP

za: Nasz Dziennikz 1.11.09 (kn) Tytuł własny.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.