Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Biało-czerwona na śmietniku„On nie tylko prowadził zajęcia, ale przede wszystkim wpajał młodzieży podstawowe wartości: miłość do ojczyzny, patriotyzm, uczciwość, solidarność, słowność. Uczył znaczenia słowa »honor«” – pisał Przemysław Michalski o Eugeniuszu Lokajskim, nauczycielu, olimpijczyku, dowódcy w Powstaniu Warszawskim. „Wierzcie w wartości. One są. Sprawdziły je dzieje ludzkości, sformułowało chrześcijaństwo i każda dobra myśl ludzka (…).

Nie zatruwajcie tych wartości myśleniem koniunkturalnym. Bądźcie tacy, żebyśmy zawsze mogli spotkać się w obozie internowania jako bracia” – to fragment listu do uczniów liceum Reytana, który w latach 80. napisał nauczyciel Ireneusz Gugulski.

W manifestacji zorganizowanej przez ZNP, od lat koalicjanta PZPR u i SLD, wzięło udział 15 tys. osób. Nauczycieli mamy 670 tys. Wielu żyje wartościami Lokajskiego czy Gugulskiego i nie porzucają narodowej flagi na śmietnisku z wysypanej kredy. Róbmy wszystko, by ich przesłanie było głośne i wygrało wojnę o rząd dusz wśród nauczycielskich mas. Bo amunicję mamy niezłą.

Piotr Lisiewicz

za:niezalezna.pl/89481-bialo-czerwona-na-smietniku

***

Hipokryzja ZNP! Protestują przeciwko zmianom, które rok temu wspierali
zob. http://niezalezna.pl/89447-hipokryzja-znp-protestuja-przeciwko-zmianom-ktore-rok-temu-wspierali

Copyright © 2017. All Rights Reserved.