Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komunikaty i informacje

ZAPROSZENIE do Parzna

Kontynuując tradycję, zapoczątkowaną przez śp. dr Wiesławę Piontek - współorganizatorkę MUZEUM MODLITEWNIKA POLSKIEGO - modlitewnych spotkań Pań noszących imię WANDA u Sługi Bożej Wandy Malczewskiej w Parznie k/ Bełchatowa

,

ZAPRASZAMY
na tegoroczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę dnia 17 czerwca br.

PROGRAM
 
godz. 10.00
rozpoczęcie spotkania w krypcie Sl. Bożej Wandy Malczewskiej powitanie pielgrzymów;
modlitwa o Jej rychłą beatyfikację;
złożenie bukiecików polnych kwiatów i próśb na Jej sarkofagu;

godz. 11.30
Wskazania dla Polaków i Polski przekazane przez Sl. Bożą Wandę Malczewską - przedstawiciel Redakcji ECHO Z PARZNA

godz. 12.00
Msza św. w intencji Pań noszących imię WANDA i ich rodzin

godz. 13.00
agapa, spotkanie integracyjne

godz. 14.00
zwiedzanie MUZEUM MODLITEWNIKA POLSKIEGO przejście do krypty i zakończenie spotkania
 
Modlitewne spotkanie Pań noszących imię WANDA odbywa się w sobotę poprzedzającą imieniny „Wandy", aby najpierw Panie mogły przybyć z życzeniami, prośbami i zamyśleniami do swej wielkiej imienniczki - Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. By od spotkania z Nią świętować swoje imieniny, aby ten charyzmat miłości Boga i Ojczyzny przenieść do swoich rodzin i bliskich.
Stąd też organizatorzy proszą o pomoc w przekazywaniu tego zaproszenia Paniom noszącym imię WANDA. Prosimy także o informację za pośrednictwem środków przekazu i portali społecznościowych. Jesteśmy także wdzięczni za wszelkie informacje o kulcie Sł. Bożej Wandy Malczewskiej w swoich środowiskach, jak również o łaskach otrzymywanych za Jej wstawiennictwem.

Na poprzednie spotkania wiele Pań przybywało w pięknych kapeluszach / często białych z biało-czerwoną wstążeczką /; warto podtrzymywać ten gest -jako głęboki znak polskości i piękna.

Więcej informacji można otrzymać pod numerem tel. 44- 631 50 56

W nadziei wspólnej modlitwy
KUSTOSZ
ks.mgr Jan Cholewa

 

Nadesłał ks. Kazimierz Kurek
 

PS. Warto zobaczyć: www.muzeum modlitewnika polskiego.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.