Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje członków OŁ KSD

Jadwiga Kamińska-Łódź: Świętowali Dzień Wieżowca

- Jeśli świętować Międzynarodowy Dzień Wieżowca to gdzie, jak nie na Manhattanie – mówił Mirosław Michalski członek Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Śródmieście”.
- Ludzie są zmęczeni pandemią, pozamykali się w mieszkaniach. Pomyśleliśmy, że warto ich wyciągnąć z domów, żeby sąsiedzi zaczęli poznawać się na nowo, żeby się zabawili i do siebie uśmiechali.

Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla dzieci: były darmowe dmuchańce, wata cukrowa, warsztaty rysunków, spektakle, gry miejskie, a chętni mogli skorzystać ze stoiska malowania twarzy. Nie tylko dzieci, ale także dorośli chętnie uczestniczyli w pokazach Animal i Ekopatrolu Straży Miejskiej w udzialaniu pierwszej pomocy zwierzętom. Odbył się również pokaz Straży Pożarnej, na którym zaprezentowano jak i czym gasić płonący tłuszcz.

- Głównym celem naszego świętowania jest zabawa i reintegracja mieszkańców Manhattanu. Pożegnaliśmy wakacje i witamy nowy rok szkolny. Jest też cel społeczny: to zbiórka na terapię genową 4 miesięcznego łodzianina Leonka – podkreślił Damian Raczkowski radny Rady Miejskiej w Łodzi. Zbiórkę wspierali wolontariusze, którzy oferowali nie tylko gry, zabawki i inne fanty ale także upieczone przez nich domowe ciasta. Wszystkie pieniądze ze zbiórki przeznaczono na terapię i rahabilitację chłopczyka. - Leoś cierpi na SMA 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to najbardziej agresywna postać tej choroby. W tym momencie zbieramy na najdroższy lek świata tj. terapię genową, która kosztuje 9,5 miliona złotych. Chcemy dać Leosiowi szansę na normalne życie, normalny rozwój, żeby mógł chodzić, bawić się razem z bratem i przyjaciółmi – powiedziała mama chłopczyka Marta Kokocińska. Zbiórkę wspierała również duża grupa motocyklistów na Harleyach.

Dorośli mieszkańcy Manhattanu mogli skorzystać z mobilnego punktu szczepienia przeciw Cowid 19 jednorazową szczepionką Jonhson&Jonhson. - Przez całe wakacje organizowaliśmy pikniki ze szczepionką, chcemy stworzyć możliwość zaszczepienia się wszystkim. Tutaj w czasie zabawy jest kolejna możliwość, żeby się zaszczepć – podkreślił Szymon Kostrzewski dyr. Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.

Podczas pikniku z takiej możliwości skorzystało 55 osób. Organizatorami imprezy była SM Śródmieście oraz Damian Raczkowski radny RM.

Międzynarodowy Dzień Wieżowca przypada 3 września w rocznicę urodzin Luisa Henriego Sullivana, amerykańskiego architekta, który zamienił w budownictwie cegłę na stalowe szkielety i zaprojektował pierwsze „drapacze chmur”. Dzięki takiemu podejściu do budownictwa buduje się wieżowce prawie bez ograniczeń wysokości.


za:lodz.niedziela.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.