Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

start Polecane Pracownia krzywych luster

Nietykalni

Lech Wałęsa, Jerzy Owsiak, ale też Unia Europejska, mniejszości, środowiska LGBT, feministki. To tylko część osób i środowisk z przestrzeni publicznej pod „specjalnym nadzorem”

Więcej…

No proszę! Jest w sejmie partia, która nie chce repolonizacji mediów

/.../ zdaniem posłów Nowoczesnej, repolonizacja mediów jest… bardzo niebezpiecznym precedensem.

Więcej…

Gdańsk dofinansuje in vitro mimo manifestacji przeciwników

Więcej…

Michał Karnowski - Niemcy idą na całość. Sfinansują nam film inspirowany piosenką o tym, że "nie oddałabym ci Polsko, ani jednej kropli krwi"

Więcej…

Przekroczono granice normalności. Potrzebny lekarz czy prokurator?

Tarczyński składa zawiadomienie do prokuratury ws. obrzydliwego spektaklu. Sceny seksu oralnego z figurą św. Jana Pawła II i nawoływania do zabójstwa Kaczyńskiego

Więcej…

Manipulacja i utrwalanie stereotypu o „chytrym klerze”, czyli „Gazeta Wyborcza” w swoim żywiole

Redaktorzy „GW” doskonale zdają sobie sprawę, że wielu czytelników ogranicza swoją uwagę jedynie do tytułów. Mimo tego zdecydowali się zaserwować swoim odbiorcom niemal śmiertelną dawkę antyklerykalizmu.

Więcej…

Zła passa dobrej zmiany w mediach publicznych ma imię i nazwisko

Żyjemy w państwie, w którym jak chyba w żadnym innym panoszą się media nie tyle antyrządowe, co ostentacyjnie antypolskie. Z tym też należy wreszcie zrobić porządek. Gdzie jest RMN?

Więcej…

APEL KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA DZIENNIKARZY w związku z haniebnym zachowaniem redaktorów Superstacji

Ekscesy, na które pozwoliło sobie dwóch panów, w programie emitowanym przez „Superstację”, są haniebne i plugawe. Wypowiedzi Jakuba Wątłego i Tomasza Jastruna świadczą o upadku moralnym i kompletnym braku kultury tych ludzi.

Więcej…

Onet przed sądem! Poszło o skandaliczne insynuacje na temat bohaterskich Polek czasu okupacji

W czwartek odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Krakowie pierwsza rozprawa przeciwko portalowi Onet.pl. Sprawa dotyczy zdjęcia przedstawiającego kobiety prowadzone na egzekucję w Palmirach, które miało ilustrować tekst o romansach Polek z Niemcami i prostytucji podczas okupacji.

Więcej…

Prof. Pawłowicz apeluje o bojkot. "Pokomunistyczno-lewackie i złodziejskie siły toczą hybrydową wojnę przeciw Polsce"

Zachęcają do zbrodni i przemocy, pochwalają ją. Otwarcie cieszą się z nieszczęścia. Są źli. Chyba na taką formę honorowego protestu jak bojkot zła stać nas? Pozwólmy Polakom odróżniać dobro od zła!
— zaapelowała posłanka.

Więcej…

Antykościelna histeria mainstreamu. Energa i PWPW pod ostrzałem

Po tym, jak władze spółki Energa zawierzyły ją Opatrzności Bożej, a Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych stanęła w jej obronie, media przeciwne rządowi Prawa i Sprawiedliwości oraz wszystkiemu, co kojarzy się im z tradycją i Kościołem, dostały istnej histerii.

Więcej…

Nauczycielki od Czarnego Protestu jednak bez kary?

Nauczycielki z Zabrza stają przed komisją dyscyplinarną w związku z popieraniem "Czarnego protestu".

Więcej…

Politycy „opozycji totalnej” zakłamują najnowszą historię Polski

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Województwa Podkarpackiego

Więcej…

Sąd nareszcie zajmie się feministką z prowokacji w kościele Św. Anny!

Wszystko wskazuje na to, że feministki, które dopuściły się prowokacji podczas mszy w kościele Św. Anny w Warszawie wreszcie spotka zasłużona kara.  A przynajmniej jedną z nich.

Więcej…

Reporterzy bez Granic w obronie niemieckich koncernów medialnych.

/.../ organizacja przez wiele lat otrzymywała finansowanie od amerykańskiego miliardera George’a Sorosa

Więcej…

„Pluralyzm” TV info i wielebne głupstwo

Doprawdy nie jestem, w stanie  pojąć zasady pluralizmu  tak jak się ją pojmuje w TVP INFO .

Więcej…

Knebel na obrońców życia

To we Francji smutny dzień dla prawa do życia i wolności słowa – w ten sposób stowarzyszenia rodzin katolickich określają decyzję tamtejszego parlamentu, który w zeszłym tygodniu definitywnie zalegalizował ustawę kneblującą usta obrońcom życia. Zabrania ona publikowania w internecie treści, które miałyby odwieść kobietę od zamierzonej aborcji.

Więcej…

Żenująca manipulacja „Wprost”. W jakim celu wciska o. T. Rydzyka CSsR na listę najbogatszych Polaków?

„Rydzyk rozwija imperium” – ogłosił na okładce tygodnik „Wprost”, poświęcając aż 6 stron biznesowej analizie dzieł o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Nie zabrakło insynuacji zaczerpniętych z książkowego paszkwila wymierzonego w redemptorystę ani dwuznacznych sugestii. Skąd pomysł na tak płytkie ujęcie tematu i odgrzanie dawno zdementowanych plotek?

Więcej…

SN nie przyjął skargi w procesie o "polski obóz"

Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia do rozpoznania skargi kasacyjnej Zbigniewa Osewskiego, który prawomocnie przegrał głośny procesie cywilnym przeciw wydawcy "Die Welt" za użycie zwrotu "polski obóz".

Więcej…

W kleszczach chamstwa

I znów odbył się cykliczny sabat kodowców, którzy postawili sobie za cel uprzykrzanie Jarosławowi Kaczyńskiemu wizyty na grobie brata

Więcej…

Niby walczy z rasizmem, a język rodem z III Rzeszy. "Wymazać białą rasę", "biali to podludzie"

Yusra Khogali, liderka międzynarodowej organizacji przeciwko rasizmowi wobec czarnoskórych

Więcej…

Węgrzy chcą usunąć pomnik stalinisty. A "Wyborcza": dlatego, że był... Żydem

György Lukács - komunista, stalinista, markistowski filozof i zdrajca Węgier - ma swój pomnik w budapesztańskim Parku św. Stefana. Węgrzy chcą zastąpić statuę tej skompromitowanej postaci pomnikiem św. Stefana. Tymczasem "Gazeta Wyborcza" pisze, że Węgrom nie podoba się... żydowskie pochodzenie Lukácsa.

Więcej…

Absurdalny list do abp. Jędraszewskiego. Autorem m.in. Jan Hartman

Na łamach "Gazety Wyborczej" opublikowany dziś został absurdalny list skierowany do abp Jędraszewskiego. Żąda się w nim... odpolitycznienia Wawelu.

Więcej…

Pismo Lisa uczy „jak żyć w czasach PiS”. Jest reakcja: „Tym nawet butów czyścić nie można”

Więcej…

Udział nauczycielki w proaborcyjnym proteście bez konsekwencji

Szefowa resortu edukacji przypomniała, że nauczyciele powinni być powściągliwi w prezentowaniu swoich sympatii politycznych.

Więcej…

Lewica boi się nawróconych!

Ciężko jest żyć w aborcyjnym kłamstwie – zwłaszcza w dobie dzisiejszej techniki, urządzeń USG, ciągłych potwierdzeń kolejnych naukowców, że po prawidłowym połączeniu plemnika z komórką jajową mamy do czynienia z człowiekiem. Aborcjoniści mogą ratować się jedynie wymyśloną

Więcej…

Nowoczesna chce bezprawnie przejąć Teatr Polski we Wrocławiu


Koalicja Nowoczesnej z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem przynosi pierwsze efekty. Nowy dyrektor Cezary Morawski, choć ma poparcie pracowników teatru, tamtejszej „Solidarności” oraz Ministerstwa Kultury, może stracić swoje stanowisko.

Więcej…

Listek figowy

Kierownictwo PiS-u powinno się zastanowić, czy wysyłać swoich przedstawicieli do programów w TVN czy Polsacie. Skandal, do którego doszło w niedzielnym programie „Śniadanie w Radiu ZET”, jest najlepszym dowodem na to, że problem jest poważny i czas już podjąć jakieś decyzje.

Więcej…

Piotr Lisiewicz-Żakowski i wolność

Jacek Żakowski uszczypnął /.../ redakcję za krytykę sędziego Tulei po tym, jak ten przyznał olbrzymie odszkodowanie mafioso

Więcej…

Prof. Pawłowicz: Kolejna odsłona zdrady państwa przez polską targowicę!

- Kolejna odsłona zdrady polskich interesów,zdrady Polski. "Liderzy" polskiej opozycji będą "rozmawiać" ze swą niemiecką szefową, kanclerz A. Merkel, usiłującą osłabiać i podporządkować Polskę interesom Niemiec – pisze na swoim profilu na Facebooku posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz.

Więcej…