Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

start Polecane Pracownia krzywych luster

Skandal z ZDF: pisali o „polskich obozach”, zabraniają pisać o niemieckich

/..../ internauci rozpowszechniają akcję #GermanDeathCamps /.../ Niemiecki publiczny nadawca odpowiedział na spontaniczną akcję w sieci. Stwierdzono, że wpisy – mówiące prawdę o tym, że były to niemieckie obozy koncentracyjne – będą... usuwane, a ich autorzy blokowani.

Więcej…

Joanna Lichocka - Kłamstwo jako metoda

Opozycja nie mając argumentów w walce z PiS em, argumenty te wymyśla. W czasie głosowania nad budżetem w Sali Kolumnowej było kworum – widać to na zdjęciach, wynika to z oświadczeń obecnych na sali posłów. Mimo to

Więcej…

Antypolskie kłamstwa dziennikarza „Wyborczej”. Prowokacja przed wizytą prezydenta w Izraelu

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości chcą wieszać Żydów na drzewach – wynika z tekstu Konstantego Geberta, zamieszczonego w amerykańskim magazynie „Moment”.

Więcej…

I wszystko jasne! „GPC”: po 1989 roku Polskę najbardziej zadłużyli Tusk i Kopacz

W czasie rządów PO-PSL zadłużenie Polski wzrosło o 527 mld zł na koniec 2007 r. do blisko 850 mld zł na koniec 2015 r.

Więcej…

PPR i prawdziwe oblicze komunizmu

To, że Stalin i Komintern nakazywali im udawać polskich patriotów nie zmieniło ich „struktur mózgowych”. Ci ludzie postrzegali świat jednowymiarowo: wszyscy, którzy nie są komunistami, natychmiast stają się faszystami, niemieckimi kolaborantami etc.

Więcej…

Poseł Nowoczesnej obraża dziennikarzy

Zachodniopomorski poseł Piotr Misiło z Nowoczesnej, który doprowadził do skazania na więzienie redaktora Andrzeja Marka, dziś obraża dziennikarzy Polskiego Radia Szczecin, porównując ich do nazistowskiego propagandysty Goebbelsa.

Więcej…

Marsz solidarności z Muzułmanami z Ełku. Lewacka prowokacja w święto Trzech Króli

Na 6 stycznia, w przypadającą tego dnia uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną potocznie świętem Trzech Króli, warszawscy lewacy zaplanowali „Marsz solidarności z Muzułmanami w Ełku”.

Więcej…

Dr inż. A. Zięba: Fundacja Pro niszczy dorobek obrońców życia

W poniedziałkowej rozmowie z o. Grzegorzem Mojem CSsR dr inż. Antoni Zięba wskazał m.in. na sprawę tytułu „Heroda roku” nadanego prezesowi Prawa i Sprawiedliwości w plebiscycie organizowanym na stronie Fundacji Pro – prawo do życia.

Więcej…

ZDF nie przeprosiła właściwie za "polskie obozy zagłady"

Pełnomocnik b. więźnia Auschwitz Karola Tendery uważa, że przeprosiny zamieszczone przez niemiecką telewizję publiczną ZDF po wyroku krakowskiego sądu za użycie słów "polskie obozy zagłady" nie spełniają wymogów. Prawnik domaga się od ZDF prawidłowych przeprosin.

Więcej…

Polska opozycja – próba destabilizacji państwa

W ostatnich dniach i w tym tygodniu w Warszawie i kilku innych polskich miastach miały miejsce kolejne demonstracje opozycji.

Więcej…

Radykalny rabin wzywa do wyrzucenia chrześcijan z Ziemi Świętej! Dlaczego? Bo wyznawcy Chrystusa to ... "wampiry"

Rabin Ben-Zion Gopstein to radykał w świecie żydowskim. Jak w każdej innej kulturze czy religii, radykałowie powodują konflikty, rzucają cień na całą idee, która niby krzewią. Gopstein posunął się jednak za daleko. Na jednym z Forum żydowskim wezwał

Więcej…

"National Geographic” w służbie gender. W roli głównej skrzywdzone przez postępowców dziecko

„National Geographic”, tłumaczy, że określanie dziecka mianem dziewczynki lub chłopca to jedna z najtrwalszych „łatek”, jakie społeczeństwo mu przyszywa.

Więcej…

Uchodźcy w Berlinie dla zabawy podpalili bezdomnego Polaka

W Wigilię uchodźcy zaproszeni do Niemiec przez kanclerz Angelę Merkel bynajmniej nie świętowali. Tego zabrania przecież Allah. Grupa młodocianych przybyszów dobrze się za to bawiła, oczywiście cudzym kosztem. Okrutni imigranci podpalili bezdomnego. Są oskarżani o próbę zabójstwa.

Więcej…

s. Michaela Pawlik dla Frondy demaskuje błędne nauki ks. Malińskiego!

/.../  pisze o Jezusie, jako o człowieku, który: „odkrył, że Bóg kocha nie tylko ludzi sprawiedliwych, ale i grzeszników”. Ale: „trudno odpowiedzieć na pytanie gdzie Jezus zapoczątkował to odkrycie…”

Więcej…

Coś takiego! Komorowski ostro: "Blokada Sejmu to zjawisko nieprawdopodobnie groźne!"

Więcej…

Andrzej Wajda - sztandar wyprowadzić

13 stycznia 2017 roku wszedł do kin ostatni film Andrzeja Wajdy „Powidoki”. Wdziera się przez media informacja i powtarzane słowo: mistrz.

Więcej…

Jak seriale niszczą małżeństwo i rodzinę

Seriale telewizyjne to doskonała broń w rękach kulturowych rewolucjonistów. Od dawna atakuje się w nich małżeństwo i rodzinę, promując homoseksualizm. Teraz ich twórcy idą krok dalej, pisze niemiecki publicysta katolicki, Mathias von Gersdorff.

Więcej…

Zatruty prezent lewicy

We Francji przegłosowano 22 grudnia ustawę, a właściwie pakiet ustaw, o nazwie „równość i obywatelskość”.

Więcej…

Witold Gadowski dla Frondy: Opozycja musi wyzwolić się z wpływów służb specjalnych

/... pan Kijowski jest kukiełką wystawioną do firmowania pewnych działań. W dodatku, kukiełką, która nieopatrznie chciała uzyskać niezależność.

Więcej…

Katolik znaczy rasista?

„Gazeta Wyborcza” atakuje Orszaki Trzech Króli!

Więcej…

„Die Zeit” pisze o nienawiści Polaków do islamu powołując się na... Jana Hartmana

„W Polsce sieje się nienawiść do Araba jak niegdyś do Żyda”

Więcej…

TVP emituje noworoczną szopkę, a posłanka PO grozi Kurskiemu!

Telewizja publiczna po 6 latach ponownie wyemitowała satyryczną szopkę noworoczną, w której prześmiane zostały osoby związane z obecną opozycją. Szopka rozsierdziła polityków opozycyjnych partii

Więcej…

Pod Wrocławiem powstanie pogańska świątynia?

Jak informuje portal gazeta.pl pogańska fundacja Watra chce postawić nad Odrą pogańską świątynie.
Świątynia miałaby pełnić funkcję edukacyjną, ale służyć również w celach sakralnych.

Więcej…

Szantaż spokojem

Sklep Żabka w starej dzielnicy willowej w Poznaniu. Uśmiechnięty, lekko niedosłyszący emeryt kupuje tu „Gazetę Wyborczą”. „W Nowym Roku jak najmniej dobrych zmian” – życzy sprzedawczyni

Więcej…

„Intronizacja” jako pogański obyczaj? Szokująca diagnoza „katolika otwartego” na łamach „Wyborczej”

Dokonany przez Kościół, naród i przedstawicieli władzy państwowej Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który miał miejsce w listopadzie, wyraźnie stanowi przysłowiową sól w oku środowiska „Gazety Wyborczej” oraz jego mieniących się katolickimi przybudówek.

Więcej…

Czego nie rozumie KOD?

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem Eurostat podał smutne informacje dotyczące jeszcze czasów rządów PO. Otóż w Polsce w 2014 r. zanotowano największe nierówności w zarobkach w całej Unii Europejskiej! Tak, dotyczy to czasów, gdy zaprzyjaźnione z premierem Tuskiem „obiektywne” media wzmacniały propagandę sukcesu à la zielona wyspa.

Więcej…

KOD dziczeje

Ludzie związani z KOD-em, którzy pod Wawelem lżą Jarosława Kaczyńskiego w stylu budzącym zażenowanie nawet ludzi niechętnych obecnej władzy, albo ci, którzy przed Sejmem

Więcej…

Rodzice skarżą się na gender w szkołach. Ruch LGBT deprawuje dzieci

Walka o szkoły między instytucjami promującymi ideologię gender a rodzicami, którzy są zbulwersowani m.in. sposobem prowadzenia przez nie lekcji równości, nie ma końca.

Więcej…

Boże Narodzenie bez Boga. Świąteczna szopka usunięta z centrum belgijskiego miasteczka

"Burmistrz belgijskiej gminy Holsbeek zlikwidował bożonarodzeniową szopkę, która stała pod choinką w miejskim ratuszu. Pod naciskiem lokalnej społeczności, która domaga się przywrócenia tradycyjnej dekoracji, władze miasteczka zapowiadają możliwy powrót szopki

Więcej…

Oni „bronią mediów”! Poseł z Nowoczesnej doprowadził do skazania dziennikarza

Panie pośle Schetyna, panie pośle Petru, wybieracie się na protest pod Sąd Okręgowy w Warszawie?
Nie? Tak myślałam..."obrońcy wolności mediów".

Więcej…