Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Film o dzieciach z zespołem Downa ocenzurowany! Aborcyjne szaleństwo nad Sekwaną

Francuska rada państwa uznała, że Najwyższa Rada Audiowizualna (CSA) nie złamała prawa cenzurując filmik o szczęśliwych dzieciach z zespołem Downa. Okazuje się, że absolutyzacja prawa do niezakłóconej aborcji jest ważniejsza nawet od każdej innej „politycznej poprawności”.

Obecna decyzja Rady Państwa dotyczy wydarzeń z marca roku 2014. W kilku stacjach TV z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa (ustanowiony w roku 2006) pojawił się clip pod tytułem „Dziękuję ci mamo”. Wzruszająca reklamówka była podziękowaniem za urodzenie i pokazywała radość życia dziecka dotkniętego trisomią 21. Tymczasem CSA, powołując się na rzekome skargi telewidzów o „szokującym” charakterze filmu; podjęła decyzję o zakazie emisji tego spotu.

Dość niesłychane było uzasadnienie tej decyzji. Uznano, co prawda, że filmik zawiera „pozytywne przesłanie walki ze stygmatyzacją osób niepełnosprawnych”, ale jednocześnie stwierdzono, że nie spełnia on warunków „interesu publicznego”, by pokazywać go w ramach czasu antenowego przeznaczonego na reklamy. Rada Audiowizualna wyjaśniła, że spot może bowiem zakłócać kobietom będącym w ciąży z dzieckiem z zespołem Downa, podejmowanie decyzji o... aborcji. Właśnie „prawo do aborcji” wydaje się nad Sekwaną od dawna najważniejszym „interesem publicznym”.

Skargę na decyzję CSA do Rady Państwa o „ograniczanie swobody wypowiedzi” wniosła Fundacja Jerome Lejeune i walczącego o godność osób z zespołem Downa, Kolektywu „Przyjaciele Eleonory”. Rada Państwa jednak dosłownie „umyła ręce” i zdecydowała, że chociaż „pokazywanie w pozytywnym świetle życia osobistego i społecznego dzieci z zespołem Downa spełnia cele interesu publicznego” to CSA ma prawo do własnej oceny, a „popełnienie błędu kwalifikacji prawnej nie naruszyło prawa”. Skarga społecznych stowarzyszeń została więc odrzucona...

za:www.pch24.pl/film-o-dzieciach-z-zespolem-downa-ocenzurowany--aborcyjne-szalenstwo-nad-sekwana,47370,i.html#ixzz4QfPab1am

***

"Uśmiechnij się Francjo". Wspaniała odpowiedź użytkowników Twittera na cenzurowanie dzieci z zespołem Downa

W odpowiedzi na cenzurę we Francji związaną z zakazem publikowania w telewizji spotu pokazującego uśmiechające się dzieci z zespołem Downa, na Twitterze powstał hashtag #uśmiechnijsięFrancjo. Użytkownicy publikują tam zdjęcia, które naprawdę wywołują szczery uśmiech.

Przypomnijmy — Rada Stanu we Francji uznała, że wideo z radosnymi dziećmi z zespołem Downa może naruszać „spokój sumienia kobiet”, które „legalnie dokonały innych osobistych wyborów”.

Na szokującą i skandaliczną dyskryminację w piękny sposób odpowiedzieli polscy użytkownicy Twittera, którzy pod hashtagiem #uśmiechnijsięFrancjo oraz #sourireFrance zamieszczają zdjęcia radosnych dzieci z zespołem Downa.
Swoje pozdrowienia dla Francji przesłał także wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który sam jest ojcem chłopca z zespołem Downa.

za:wpolityce.pl/spoleczenstwo/316330-usmiechnij-sie-francjo-wspaniala-odpowiedz-uzytkownikow-twittera-na-cenzurowanie-dzieci-z-zespolem-downa

Copyright © 2017. All Rights Reserved.