Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

start Polecane Publikacje polecane

Publikacje polecane

Piotr Ł.J. Andrzejewski - Służebność władzy sądowniczej

Sędziowie zamykają się na zmiany we własnym środowisku

Więcej…

Zatrzymajmy homopropagandę. podpisz się pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”

Trwa walka o definicję rodziny w Unii Europejskiej

Więcej…

Zwycięstwo w najgłośniejszym procesie sądowym w USA opierało się na kłamstwie

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych w wieku 69 lat zmarła Norma McCorvey. Jej nazwisko zapewne większości czytelników nic nie powie. Bardziej znana była pod pseudonimem Jane Roe. Tak właśnie została przedstawiona podczas najgłośniejszego procesu w USA, jaki toczył się przed Sądem Najwyższym w XX wieku. Chodzi o precedensową sprawę Roe versus Wade, która w 1973 roku doprowadziła do legalizacji aborcji w Ameryce.

Więcej…

„Język propagandy hitlerowskiej” – SDP o ataku na dziennikarzy Telewizji Polskiej

Zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skierował list otwarty do Zygmunta Solorza-Żaka. Ma on związek ze skandalicznymi słowami, które padły w programie „Krzywe zwierciadło” na antenie Superstacji pod adresem dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz - My i oni

Był czerwiec roku 1979. Pierwsza pielgrzymka Ojca świętego Jana Pawła II do Polski. Częścią tej wizyty była oczywiście pielgrzymka na Jasną Górę.
Komunistyczna prasa, która miała monopol informacyjny bardzo zdawkowo informowała o papieskiej, historycznej wizycie. Ale opisując pobyt Papieża w Częstochowie,

Więcej…

Wszystko, tylko nie zakaz aborcji, czyli karnawał reglamentowany

Protesty skierowane przeciwko prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi przypominają, choć w innej skali, uliczne akty dezaprobaty wymierzone w PiS. Zarówno nad Wisłą, jak i nad Potomakiem

Więcej…

Prokuratura Krajowa: Zarejestrowanie małżeństw homoseksualnych w Polsce jest niedopuszczalne

W art. 1 par. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, a przede wszystkim w art. 18 Konstytucji RP w sposób jednoznaczny określono małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety.

Więcej…

Prof. Radosław Żurawski vel Grajewski dla Frondy: W obronie Polskich Powstań!

Wielu historyków, publicystów, polityków uznawało to powstanie za niepotrzebne, a dowodem tego miały być chociażby represje popowstaniowe. Co by Pan odpowiedział krytykom styczniowego zrywu?

Więcej…

'Staliśmy się zakładnikami Okrągłego Stołu'

Poseł Tomasz Jaskóła z Kukiz'15 skomentował ujawnione wyniki badań grafologicznych dotyczących teczki TW "Bolka". Jak stwierdził polityk, Lech Wałęsa "przegrał swoje życie".

Więcej…

Podejmijcie wraz ze mną radosny trud głoszenia Chrystusa

Homilia ks. abp. Marka Jędraszewskiego wygłoszona podczas ingresu do katedry na Wawelu w Krakowie

Więcej…

Toruń: zakłócono wykład o Żołnierzach Wyklętych. Awantura z udziałem poseł Nowoczesnej

Sprzeciw wobec „faszyzmu”, „nacjonalizmu” oraz propagowania „zbrodniarzy” wyrazili awanturujący się na spotkaniu zorganizowanym w X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. W zawierusze udział wzięła między innymi posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus. Wcześniej przeciwko organizacji wykładu o Żołnierzach Wyklętych protestowali neo-marksiści z Razem.

Więcej…

Robert Tekieli - Ateizm to intelektualny obciach

Święty Charbel, popularny wśród maronitów libański mnich, nigdy nie dążył do cudowności. Jego ciało mimo upału i wysokiej wilgotności nie rozkłada się. Nauka jest wobec tego fenomenu całkowicie bezradna. Czy Richard Dawkins mnie słyszy? Czy Stephen Hawking zbada sprawę? Raczej nie. Dalej będą opowiadać swe urojone dyrdymały.

Więcej…

Rok zmian w mediach

Stawka zmian zachodzących w mediach jest bardzo duża. Burzliwe przeobrażenie daje nowe możliwości ludziom chcącym poszerzyć oddziaływanie prawdy. Udział w dobrej zmianie mediów może mieć każdy.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz - Kłopoty z Dekalogiem Wolności.

Wniosek z lektury może być jeden - jest to zbiorowy akt pokutny poprzedniej ekipy rządzącej

Więcej…

Abp Jędraszewski: Chcemy dzielić się wiarą

"W orszaku Trzech Króli chcemy dzielić się wiarą z innymi, nawet tymi, którzy z lekceważeniem nazywają nas "kościółkowymi" /.../ Duszpasterz zachęcał, by wierni "wiedzeni światłem Chrystusa, szli odważnie i mężnie na ostateczne z nim spotkanie". "Taki jest sens dzisiejszej uroczystości - rozbłysła nad nami światłość Chrystusa i za nią Bogu dziękujemy.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Sztuka szamba

Elementem „spektaklu” jest nie tylko szydera z tego co katolickie i polskie. Jest także okrutny „żart” wyrażony w postaci symulowanej zbiórki pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego.

Więcej…

Kardynał Stanisław Dziwisz o spektaklu „Klątwa”: dla niektórych nie ma żadnych świętości. Z premedytacją ranią uczucia katolików

Artysta nie może godzić w prawo ludzi wierzących do poszanowania tego, co dla nich święte. Szczególny ból sprawiło mi ohydne poniżenie osoby Św. Jana Pawła II.  Przez 39 lat pracowałem dla Niego, byłem w pobliżu i jestem świadkiem Jego świętości – czytamy w oświadczeniu księdza kardynała Stanisława Dziwisza.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Obywatelska zbiórka na patologię

/.../ Brakowało w tej ekipie kogoś ze stołecznego ratusza, który mógłby obywatelowi zderzonemu z „państwem PiS” oferować jakąś kamieniczkę. Szkoda też, że nie było nikogo, kto mógłby wesprzeć obywatela zderzonego jakimś drobnym funduszem z Amber Gold.

Więcej…

Imam wprost do Polaków: Damy wam szczęście

Powiedział też, że "islam nie jest jak chrześcijaństwo, jeśli mnie uderzysz, nadstawię drugi policzek.Nie, tacy nie jesteśmy". "W islamie jest coś takiego jak dżihad.

Więcej…

Czas na repolonizację mediów

Pod egidą resoru kultury pracuje już specjalny zespół ekspertów

Więcej…

Jak Gazeta Wyborcza łamie sumienia lekarzy

Skandaliczna nagonka na lekarzy stosujących klauzulę sumienia przewinęła się w należącej do Agory gazecie Metro Warszawa, a publikowanej w internecie pod domeną gazeta.pl.

Więcej…

Co z Komunią św. dla poligamistów? I rozwiedzionych?

„Gdyby poligamiści byli by kiedykolwiek z jakichkolwiek powodów dopuszczeni do Komunii Świętej, to mielibyśmy do czynienia z anulowaniem wielowiekowej pracy misjonarzy, którzy konsekwentnie nauczali, że małżeństwo jest wyłącznym, na całe życie związkiem między jednym mężczyzną a jedną kobietą, który może rozwiązać tylko śmierć. Doszłoby także do poważnego naruszenia wiarygodności Kościoła i podważenia autorytetu Pisma Świętego.

Więcej…

Życie konsekrowane i Chrzest Polski 1050 lat wspólnych dziejów

Publikujemy list Komisji ds. Instytutów Życia Zakonnego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2017 roku

Więcej…

Jarosław Kaczyński: Niektórzy dali sobie wmówić, że jest tak, jak w TVN

Prezes Prawa i Sprawiedliwości był pytany m.in. o silne państwo. – Określenie „silne państwo” odnosi się do sprawnego aparatu państwowego. Trzeba po pierwsze ten aparat przebudowywać, usprawniać, odrywać od przeszłości, bo on ciągle w jakiejś mierze jest postkomunistyczny, wyrasta z PRL-u, i trzeba walczyć z patologiami tego aparatu

Więcej…

Prezydent Andrzej Duda: małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Inaczej nie będzie

W rozmowie z TV Republika prezydent przyznał też, że jest zwolennikiem ochrony życia.

Więcej…

Jest alternatywa dla in vitro!

Ośrodki kompleksowego leczenia niepłodności już za kilka miesięcy będą pomagać parom, które bezskutecznie starają się o dziecko. O rządowym programie kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego pisze

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Kilka refleksji europejskich

Pragnę bardzo jasno określić, że mam pełną świadomość tego, że mądrość nie musi iść w parze z wykształceniem.

Więcej…

Abp Jędraszewski i „Tygodnik Powszechny“ mają dwie różne wizje przyszłości Polski i Kościoła

Już wkrótce swoje urzędowanie w Krakowie rozpocznie nowy metropolita – arcybiskup Marek Jędraszewski. Będzie pierwszym od 1851 roku rządcą tamtejszej diecezji pochodzącym spoza dawnej Galicji. Nie tylko jednak ten fakt decyduje o tym, iż jest w podwawelskim grodzie postrzegany przez wielu jako człowiek z zewnątrz.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Mędrcy świata, Monarchowie, gdzie spiesznie dążycie?

Rozpoczynamy rok 2017. Aż gęsto tu od rocznic. Rocznica rewolucji bolszewickiej, rocznica powstania masonerii, rocznica podziału Kościoła za sprawą Lutra. Każda z tych rocznic ma inny znaczenie, ma inny ciężar gatunkowy. Ale każda znaczy jakąś ranę w dziejach świata.

Więcej…

prof. Piotr Jaroszyński - Oblicza komunizmu: przemoc czy kontrola świadomości?

Nasz obraz komunizmu ukształtowany został pod wpływem bardzo wyrazistych form przemocy, takich jak: rewolucja, więzienia, łagry. Tymczasem komunizm posiada też swoje bardziej wyrafinowane oblicze, na które zbyt mało zwraca się uwagę.

Więcej…