Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

start Polecane Publikacje polecane

Publikacje polecane

Ks. abp Jędraszewski: Chrześcijańska Europa zapomina o swych korzeniach

„Postprawda to stwierdzenie, że nie liczą się żadne obiektywne argumenty i uczciwe dążenie do prawdy. Ważne są tylko narracje, budowane przez mistrzów współczesnej mistyfikacji i kłamstwa, odwołujące się do emocji, uprzedzeń ludzkich, lęków./.../"

Więcej…

Wielka Sobota – przedostatni dzień Wielkiego Tygodnia, poprzedzający święto Zmartwychwstania.


W Kościele rzymskokatolickim dzień ten jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa.

Więcej…

Pogrzeb Unii Europejskiej. Abp Jędraszewski o konsekwencjach odrzucenia Pana Boga przez Zachód

Zaczęli walczyć z Panem Bogiem i teraz to się wszystko rozpada – powiedział o kryzysie Unii Europejskiej metropolita krakowski. Ponadto w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że ideologia gender „uderza w samą istotę dzieła stworzenia”.

Więcej…

Ks. prof. Czesław S. Bartnik - Apolloniści i bachanci

Przez dzieje ludzkości przewija się tragiczne prawo dzielenia się większych społeczeństw na dwa przeciwstawne obozy ideowe. Przy czym im wyższy był poziom społeczny, kulturowy i duchowy, tym ów podział był ostrzejszy.

Więcej…

Daleko od prawdy i polskości

Kiedy wyprzedane obcym podmiotom media wrócą w polskie ręce?

Więcej…

Abp Jędraszewski: żyjemy w świecie post-prawdy

W Barcelonie odbywają się czterodniowe obrady Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE). Tematem debaty jest przyszłość Kościoła oraz rola młodych w procesie nowej ewangelizacji. Najważniejszy punkt pierwszego dnia spotkania stanowiło wystąpienie abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Więcej…

Polska delegacja przeciwstawiła się lewicowym hasłom w Deklaracji Rzymskiej. Nie będzie zapisu o „gender”.

ZOBACZ DOKUMENTY

Więcej…

Dziękujemy za wszystkich, którzy głoszą Ewangelię życia

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji Dnia Świętości Życia.

Więcej…

Premier Jan Olszewski dla Frondy przerywa milczenie i mówi skąd ataki na Telewizję Publiczną!

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Czy zdaniem Pana Premiera repolonizacja mediów jest w ogóle konieczna?

Więcej…

Koniec maskarady staliniątek. „Klątwa” jako występ grupy rekonstrukcyjnej

Wypalenie i brak sił witalnych to choroba, na którą lekarstwa nerwowo szukają elity III RP. Ostatnie tygodnie pokazały, że po porażce KOD wybrały one terapię szokową. Uderzenie we wszystkie nasze świętości, na krótką metę nieopłacalne, ma doprowadzić do wychowania młodych bojowników, którzy za jakiś czas rzucą nam wyzwanie

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Nowe standardy dla Europy

/.../ Wynik wyborów był dość delikatnie ujmując przewidywalny, choć osobiście poczułem się nieco zniesmaczony „pragmatyzmem” niektórych naszych pobratymców.

Więcej…

Życzą mi śmierci. Dlaczego? Mówi amerykańska działacz pro-life Rebecca Kiessling

Reprezentowałam także kobietę, która została pozwana za niedokonanie aborcji

Więcej…

Nie ma Europy bez chrześcijaństwa

Na konieczność powrotu w Europie do fundamentów wiary chrześcijańskiej „w duchu przesłań i zaleceń świętego Jana Pawła II oraz Sług Bożych Alcide de Gaspariego i Roberta Schumana” wskazał ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski

Więcej…

Ks. prof. Waldemar Cisło dla Frondy: Eurolewactwo woli Islam od Kościoła

Fronda.pl: Według raportu Pew Research Center w 2070 roku muzułmanie będą największą liczebnie religią na świecie i wyprzedzą chrześcijan. Zaskakują księdza takie szacunki?

Więcej…

Stalin jako wyznawca diabła. Ezoteryczne źródła komunizmu

Były seminarzysta gruziński Józef Dżugaszwili vel Stalin podpisywał swoje pierwsze prace pseudonimami „Demonoszwili” i „Biesoszwili”. Pierwszy komisarz ludowy do spraw oświaty w rządzie bolszewickim Anatolij Łunaczarski marzył o wcieleniu Religii Gatunku Ludzkiego właśnie w osobie Szatana.

Więcej…

Mocne kazanie ojca Cantalamessa w Watykanie: Chrystus nie przyszedł, aby wyjaśnić różne sprawy, lecz aby zmienić ludzi...

Krzyż nie jest więc przeciw światu, ale dla świata, aby nadać sens wszelkiemu cierpieniu, które było, jest i będzie w ludzkiej historii

Więcej…

Idźcie i głoście. Wielki Czwartek – początek Triduum Paschalnego
W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa służebnego.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Kwestie

W 2013 roku miałem okazję gościć w Waszyngtonie w Institute of World Politics. To bardzo ciekawa uczelnia kształcąca kadry administracji amerykańskiej. Jej szefem jest były pracownik Sekretariatu Stanu USA dr John Lenczowski. W trakcie rozmowy /.../ Mówił o konieczności budowania cywilizacji zachodniej opartej o wartości, a wśród nich o chrześcijaństwo.

Więcej…

Czeski kardynał: Kościół musi ostrzegać przed islamem

Kard. Duka zaznaczył /.../, że na Zachodzie nie można się już wypowiadać otwarcie na temat islamu. Tamtejsi politycy są „zakładnikami” sytuacji, jaka zapanowała w tych krajach.

Więcej…

Ks.prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Wobec „uchodźców”

Sprawa tak zwanych „uchodźców”, których za moim kolegą z Anglii, nazywam od kilku lat „nachodźcami” budzi wiele niepokoju i kontrowersji.

Więcej…

Kobieta oszukana

Feminizm i utracona królewskość matek

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Między reprodukcją a prokreacją

Ilekroć słyszę ten wrzask o prawach reprodukcyjnych wspominam pomnik byka - reproduktora stojący niedaleko Wschowej, koło  Leszna.

Więcej…

Abp Depo w ostrych słowach o oszustach od 'ciemnogrodu'

"Nie zgłębiamy prawdy sami, ale we wspólnocie osób; rodzinnych, społecznych czy kościelnych. Jedną z podstawowych prawd o człowieku jest jego otwarcie na innych i relacja wobec innych. Najpierw wobec Boga

Więcej…

Aborcyjny spisek

Europa ma zastąpić USA w finansowaniu aborcji na świecie. Zbieraniu funduszy na ten zbrodniczy cel poświęcona była specjalna zamknięta konferencja

Więcej…

Bp Adam Lepa - Demonstracja pogardy

Spektakl „ Klątwa” jest manifestem agresywnego lewactwa, mającym przyczynić się do katastrofalnej dezintegracji społeczeństwa.

Więcej…

FILM PIÓREM TEMIDY Człowiek niżej zwierzęcia

Film Agnieszki Holland to niemoralna, lewicowa agitka

Więcej…

"Klątwa" - podpisujemy petycję. Żądamy przestrzegania prawa w Teatrze Powszechnym w Warszawie

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Więcej…

Źle się bawicie

Ci, którzy plują narodowi w twarz, przeciągają strunę, która pewnego dnia może pęknąć. Na razie ciągle się napina.

Więcej…

Zemsta kaszalotów

/.../ I nie chodzi mi wyłącznie o brzydotę duchową – ta wszak wylewa się z nich wszystkimi otworami, bo przecież z obfitości serca usta mówią (Mt 12, 34) – lecz o zwykły brak urody.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Czas walki

Walka w Kościele i walka Kościoła to sprawa naszej tożsamości.

Więcej…