Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

start Polecane Publikacje polecane

Publikacje polecane

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz - Kłopoty z Dekalogiem Wolności.

Wniosek z lektury może być jeden - jest to zbiorowy akt pokutny poprzedniej ekipy rządzącej

Więcej…

Abp Jędraszewski: Chcemy dzielić się wiarą

"W orszaku Trzech Króli chcemy dzielić się wiarą z innymi, nawet tymi, którzy z lekceważeniem nazywają nas "kościółkowymi" /.../ Duszpasterz zachęcał, by wierni "wiedzeni światłem Chrystusa, szli odważnie i mężnie na ostateczne z nim spotkanie". "Taki jest sens dzisiejszej uroczystości - rozbłysła nad nami światłość Chrystusa i za nią Bogu dziękujemy.

Więcej…

Człowiek Roku "GP". Jak Morawiecki Balcerowicza ośmieszył

Grudzień 2015 r. Przez media przetacza się kampania, według której z powodu nowego budżetu PiS Polskę czeka gospodarcza katastrofa. Ewa Kopacz wieszczy, że na 500 plus nie starczy w nim pieniędzy. Rok później okazuje się, że gospodarka bije rekordy. Bezrobocie jest najniższe od 1989 r., budownictwo mieszkaniowe kwitnie

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Postanowienie noworoczne

Wiem, że żyjemy w czasach dyktatury dialogu. Ludzie chcą dialogować. Przekonały mnie o tym ostatnio dwa wydarzenia.

Więcej…

Wierzysz Chrystusowi czy horoskopom?

Horoskopy często są wstępem do zainteresowań magią i okultyzmem. Tuż przed Nowym Rokiem dla osób zaangażowanych w układanie horoskopów zaczynają się żniwa.

Więcej…

Arcybiskup Jędraszewski: Kościół na Zachodzie poddał się. Czy Polskę ominie kryzys?

Według arcybiskupa Jędraszewskiego najważniejsze dziś to „porozumieć się co do świętości ludzkiego życia, co do historii i przyszłości naszego narodu, odpowiedzialności za Polskę”.

Więcej…

Minister Mariusz Błaszczak specjalnie dla Fronda.pl: Wojna cywilizacyjna u naszych bram. Wzmacniamy bezpieczeństwo

Atak na jarmark bożonarodzeniowy, który jest jednym z symboli kultury chrześcijańskiej, nie jest przypadkiem. Mamy tutaj do czynienia z wojną cywilizacyjną.

Więcej…

Nawrócona feministka mówi: Feminizm to sekta!

Była zmuszana do seksu z cudzoziemcami i zażywania narkotyków, a nawet zgwałcona przez lesbijkę – to historia Sary Fernandy Giromin, brazylijskiej ikony feminizmu.  

Więcej…

Autorytaryści, antysemici, populiści

Opis groteskowej wizji Polski, kreślonej w ramach podjętej przez opozycję kampanii propagandowej skierowanej do zagranicy i skutków tej akcji, wymaga obszernego tekstu.

Więcej…

1 minuta – tylko tyle czasu potrzebował prof. Legutko, żeby podważyć sens debaty o Polsce w PE

Wystąpienie eurodeputowanego Prawa i Sprawiedliwości prof. Ryszarda Legutki wywołało w Parlamencie Europejskim spore poruszenie. Prof. Legutko nie przebierał w słowach.

Więcej…

Nasz Ksiądz Arcybiskup w Krakowie

Czwartkowa informacja, że to właśnie abp Marek Jędraszewski zajmie miejsce abp. Stanisława Dziwisza na stanowisku metropolity krakowskiego, wywołała burzę. Jednak nie w Krakowie, ale w krakówku. Pokazuje to szerszy, od dawna sygnalizowany problem tzw. kościoła krakowskiego.

Więcej…

Abp Jędraszewski nowym metropolitą krakowskim

Nowy metropolita krakowski jest zastępcą przewodniczącego KEP, członkiem Rady Stałej Episkopatu Polski, pracuje w Komisji Wychowania Katolickiego KEP, Sekcji Nauk Filozoficznych Komisji Nauki Wiary i w Duszpasterstwie Młodzieży. Pełni też funkcję delegata KEP ds. Duszpasterstwa Akademickiego.

Więcej…

Na szczęście Polska się budzi. Oby się obudziła!

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z ojcem Tadeuszem Rydzykiem CSsR, dyrektorem Radia Maryja, twórcą Telewizji Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu i wielu innych przedsięwzięć.

Więcej…

Jak przegrać kulturową kontrrewolucję

Jak przegrać kulturową kontrrewolucję (1)
Polski rząd, od którego oczekiwaliśmy ochrony naszych wartości i naszych dzieci, zadeklarował

Więcej…

"Módlcie się za mnie, żebym mogła wyjść z więzienia" - apeluje Asia Bibi.

Moja mama całkowicie ufa Panu Bogu i jest przekonana, że On pomoże ją uwolnić z zarzutów i więzienia — mówi w nagraniu zamieszczonym w internecie córka więzionej chrześcijanki Asii Bibi.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Mędrcy świata, Monarchowie, gdzie spiesznie dążycie?

Rozpoczynamy rok 2017. Aż gęsto tu od rocznic. Rocznica rewolucji bolszewickiej, rocznica powstania masonerii, rocznica podziału Kościoła za sprawą Lutra. Każda z tych rocznic ma inny znaczenie, ma inny ciężar gatunkowy. Ale każda znaczy jakąś ranę w dziejach świata.

Więcej…

prof. Piotr Jaroszyński - Oblicza komunizmu: przemoc czy kontrola świadomości?

Nasz obraz komunizmu ukształtowany został pod wpływem bardzo wyrazistych form przemocy, takich jak: rewolucja, więzienia, łagry. Tymczasem komunizm posiada też swoje bardziej wyrafinowane oblicze, na które zbyt mało zwraca się uwagę.

Więcej…

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz - Przyjacielem Wierzbicki, lecz większym przyjacielem prawdaAmicus Plato, sed magis amica veritas… te słowa towarzyszą mi przy refleksji nad poczynaniami mojego kolegi z okresu studiów na KUL, ks. prof. Alfreda Wierzbickiego.

Więcej…

Pięć rad ojca Pio do tego, byś był pobożny!

Nie trzeba wiele, aby wieść życie naprawdę pobożne. Wystarczy wyakcentować w życiu duchowym pewne zasady i wprowadzić je w czyn.

Więcej…

Była feministka ostrzega przed kłamstwami „Femenu”: oni wykorzystują kobiety

Radykalna feministka, która współorganizowała w Brazylii struktury grupy „Femen” i aktywnie walczyła za sprawę aborcji i żądań ruchu LGBT, przeszła głęboką przemianę po urodzeniu dziecka. Teraz żałuje i przeprasza za swoją przeszłość.

Więcej…

Ojczyzna, ma prawo do naszej szczególnej miłości – homilia abp. Marka Jędraszewskiego wygłoszona podczas Pasterki w Boże Narodzenie 2016

„Cicha noc, święta noc/ Pokój niesie ludziom wszem,/ A u żłóbka Matka święta/ Czuwa sama, uśmiechnięta,/ Nad Dzieciątka snem,/ Nad Dzieciątka snem”.

Więcej…

Moc modlitwy - Apel Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Ludzie, którzy nie zawahali się zniszczyć Polakom okresu żałoby, przeżywanego w kwietniu roku 2010, znów się uaktywnili.

Więcej…

Apel dziennikarzy - podpiszcie się !

Od wielu tygodni trwa próba doprowadzenia do destabilizacji życia politycznego w Polsce. Chodzi o zanegowanie demokratycznych wyborów i narzucenie przy pomocy ulicznych demonstracji, a nawet

Więcej…

12 rzeczy, które musisz wiedzieć o reformacji i Lutrze

Powstanie w XVI wieku w Europie Zachodniej rozmaitych odłamów od wiary katolickiej, wbrew obiegowej opinii, nie było wyłącznie zmianą charakteru religijnego. Rewolucji towarzyszyły przemiany motywowane zarówno ekonomicznie jak i politycznie.

Więcej…

We wtorek 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.

Więcej…

Wicepremier P. Gliński: Dziękuję za 25 lat Waszej służby Bogu i Ojczyźnie

Minister kultury i dziedzictwa narodowego, wicepremier, Piotr Gliński w liście z okazji XXV rocznicy powstania Radia Maryja podziękował o. Dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi za trud i wytrwałość w prowadzeniu Rodziny Radia Maryja. Wicepremier podkreślił, że dzieła powstałe przy Radiu już przynoszą obfite owoce.

Więcej…

Prof. K. Pawłowicz: Konwencja antyprzemocowa budzi protesty rodziców

Ta konwencja staje się absolutnym dysonansem i budzi absolutny opór i protesty rodziców, którym obecny rząd pozwala na obronę swoich dzieci w szkołach

Więcej…

Niemieckie obozy, polskie ofiary

Rację ma /.../Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia, domagając się nazywania „kłamstwem oświęcimskim” skandalicznego określenia „polskie obozy śmierci”.

Więcej…

Dość obcej dominacji w mediach, czas na repolonizację!!

Wiceminister kultury Jarosław Sellin poinformował, że jego resort wspólnie z przedstawicielami KRRiT i UOKiK-u będzie pracował nad projektami prawnymi „zapewniającymi większy pluralizm własnościowy w mediach w Polsce”. - Kapitał ma narodowość, zwłaszcza w tym niezwykle wrażliwym politycznie segmencie, jakim jest segment medialny

Więcej…

Jacek Salij OP: Poza Kościołem nie ma zbawienia

Czy rzeczywiście poza Kościołem nie ma zbawienia, a jeżeli tak, to jak tę tezę należy rozumieć?

Więcej…