Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

start Publikacje Autorski przegląd mediów

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr - Hymn pochwalny barbarzyńskiej tyranii

W Norwegii trwa proces polskiej lekarki Katarzyny Jachimowicz, która – powołując się na klauzulę sumienia – odmówiła zakładania pacjentkom wkładek wczesnoporonnych. Brak akceptacji dla metod aborcyjnych kosztował ją utratę pracy.

Więcej…

Palestyńscy chrześcijanie opuszczają swoje domy

– Jeśli trwająca od 69 lat okupacja się utrzyma, za 30 lat nie będzie tu ani jednego chrześcijanina – podkreślił burmistrz Khames.

Więcej…

Dlaczego Węgrzy zabierają się za Sorosa? Żeby wiedzieć, "kto jest kim"

Pieniądze George'a Sorosa - kontrowersyjnego miliardera inwestującego w rajach podatkowych - płyną od lat również do stowarzyszenia Róży Rzeplińskiej, córki byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej…

Petycja w sprawie obrony życia w Sejmie

12 stycznia 2016 r. sejmowa Komisja do Spraw Petycji zajmie się petycją Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia (PFROŻ) dotyczącą ochrony życia.

Więcej…

Lekarze przeciw refundacji in vitro z budżetu Gdańska. Rozwiązaniem ośrodek zdrowia prokreacyjnego

Lekarze ginekolodzy i położnicy kilku gdańskich uczelni wyższych zgłosili swoje obawy związane z niewłaściwym wydatkowaniem publicznych pieniędzy oraz niezrozumiałym wsparciem jedynie metod sztucznie wspomaganego rozrodu.

Rada Miasta Krakowa odrzuciła projekt finansowania zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego metodą in-vitro z budżetu miasta i gminy.

Więcej…

Amerio: czy demokracja jest dobra dla społeczeństwa? Jakie jest tradycyjne stanowisko Kościoła?

Zdaniem Romano Amerio zmiana stosunku Kościoła katolickiego do ustroju demokratycznego została zapoczątkowana już za pontyfikatu Piusa XII.

Więcej…

Francja przerażona islamem wraca do katolickich korzeni

Kroplą, która przelała czarę goryczy – jak napisała gazeta –  była ustawa z 2013 r. o legalizacji małżeństw homoseksualnych z możliwością adopcji dzieci. To niespodziewanie zmobilizowało wierzących.

Więcej…

Parlament Europejski dyskryminuje chrześcijan

Święta w postępowej Brukseli skończyły się, zanim na dobre się rozpoczęły. W poprzednich latach czegoś takiego nie było.

Więcej…

prof. Iwo Cyprian Pogonowski - Kontrola przez demoralizacje

Największa role w demoralizacji Ameryki Dresner przypisuje Hollywood, które jest zdominowane przez Żydów. Faktycznie bitwa o zdemoralizowanie Ameryki, rozegrana głównie miedzy Żydami (za) i katolikami (przeciw), odbyła się

Więcej…

40 tys. osób podpisało petycję dot. powrotu prof. Chazana na stanowisko dyrektora szpitala

„Ani prokuratura, ani Naczelna Izba Lekarska nie znalazły podstaw do jego zwolnienia”

Więcej…

Ks. Cisło nie ma złudzeń: To koniec Europy jaką znamy!

Bliski Wschód bez chrześcijan lub z tak małą ich liczbą nie będzie już tym samym Bliskim Wschodem. Chrześcijanie to ci, którzy budują pokój– znajdziemy bowiem wioskę, w której chrześcijanie mieszkają z sunnitami i chrześcijanie z szyitami, a sunnici i szyici razem mieszkać nie będą. To jest niesamowicie ważny element

Więcej…

Ks. Jan Sochoń: Bóg rodzi się w duszy człowieka

W miłości jestem bardziej Bogiem niż samym sobą
Mistrz Eckhart

Więcej…

Pogańskie pochodzenie Bożego Narodzenia? To bzdura!

Żadne antyczne źródła nie wskazują, że 25 grudnia wyznawcy mitraizmu obchodzili święto narodzin swojego bożka. Z kolei rzymskie narodziny słońca były celebracją bardzo późną.

Więcej…

Red. Anna Pietraszek w 2012 r.: Kto normalny, przy zdrowych zmysłach w kraju komercji sprzedaje Emitel?

Red. Anna Pietraszek, dokumentalistka i reportażystka, wygłosiła w 2012 roku krótkie wystąpienie na posiedzeniu komisji sejmowych zajmujących się sprawą nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie. Przypomniała wówczas kilka ważnych wydarzeń dotyczących strategii bezpieczeństwa Polski, które mają dziś konkretne konsekwencje.

Więcej…

Narasta islamski fundamentalizm

W Egipcie wzrasta fanatyzm religijny, a chrześcijanie czują się coraz bardziej zagrożeni. Po ubiegłotygodniowym zamachu na kościół koptyjski w Kairze

Więcej…

Zygmunt Bauman. Jak się zostaje „autorytetem"

Od początku istnienia ideologii Marksa, Engelsa i Lenina Kościół katolicki był jednym z jej największych wrogów. Komuniści całkowicie odrzucali Boga. Jeśli ktoś wierzył w Boga, należało jego i Boga zamordować.

Więcej…

Fałszywe oskarżenia Armii Krajowej o antysemityzm

Żołnierze AK żądają przeprosin w TVP oraz we wszystkich telewizjach, gdzie pojawił się film

Więcej…

Prześladowania chrześcijan są masowe!!! Głównie... w Azji

Chrześcijanie są nie tylko zabijani za swą wiarę. Prześladowania objawiają się też w zamykaniu im dostępu do edukacji, pracy czy opieki medycznej tylko i wyłącznie z powodu wyznawanej przez nich wiary.

Więcej…

KGP: Prowokacje mediów mogą mieć tragiczne konsekwencje

Informowanie policji o wydarzeniach, które nie miały miejsca może mieć tragiczne konsekwencje – przypomina rzecznik policji po prowokacji dziennikarskiej jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych; zapowiada, że sprawa trafi do sądu.

Więcej…

Reforma

W sprawie reformy oświaty nie jestem obiektywny, bo „zawsze” byłem za powrotem do szkoły w wersji 8 plus 4. Wielu ludzi mojego pokolenia i starszych po prostu dobrze wspomina poprzedni system.

Więcej…

Matka Kurka: Repolonizacja mediów jest konieczna dla suwerenności Polski

Każdy dzień dostarcza nowych atrakcji, które bezlitośnie obnażają poziom intelektualny i moralny postaci ze świecznika „ten kraju”. Tempo takie, że trudno za kompromitacjami nadążyć, za to dużo łatwiej zinterpretować.

Więcej…

Święto Trzech Króli na ulicach Polski. Aż w ponad 500 miastach!

Już w najbliższy piątek 6 stycznia ulicami ponad 500 miast w Polsce i za granicą przejdą orszaki Trzech Króli. Te największe uliczne przedstawienia jasełkowe organizowane są już po raz dziewiąty, a tegoroczna edycja ma się odbyć pod hasłem „Pokój i Dobro”.

Więcej…

Nagonka na Kościół i katolików na nic. Na msze św. chodzi coraz więcej Polaków!

Blisko 40 proc. Polaków uczestniczyło w 2015 r. w mszach świętych. 17 proc. przystępowało do komunii św. - to nieco więcej niż rok wcześniej - wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego; ich wyniki przedstawiono w środę na konferencji w episkopacie.

Więcej…

Rośnie liczba zabójstw duchownych

Wśród tegorocznych męczenników więcej jest także zaangażowanych duszpastersko świeckich

Więcej…

'Newsweek' odpowie za znieważenie Godła Polski? Sąd przyjął zażalenie Reduty Dobrego Imienia

Na początku tego roku Reduta złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z publikacją przez tygodnik Tomasza Lisa okładki przedstawiającej rozbite godło Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej…

Środowisko opozycji chce walczyć z Kościołem?! Kardynał Nycz w ogniu krytyki

Kardynał Nycz krytycznie odniósł się do faktu koczowania posłów w Sejmie w czasie Świąt Bożego Narodzenia

Więcej…

Ks. Jan Sikorski: Pięknym duchowym prezentem jest ręka wyciągnięta z opłatkiem

– Jeśli w ciągu roku nie mamy czasu, żeby porozmawiać z Jezusem, to przychodzą święta i nie bardzo wiemy, co z tym zrobić /.../ Bieganie po sklepach, pakowanie prezentów, nie może zastąpić nam przyjacielskiej rozmowy z Chrystusem.

Więcej…

Wolność mediów

Wolność mediów to coś innego niż wolność słowa.

Więcej…

Ks. abp M. Jędraszewski: Gdy chodzi o dobro ojczyzny, konieczne jest pojednanie

Jest konieczne pojednanie, jest konieczność mądrego kompromisu, bo tutaj chodzi o coś tak ważnego, jak dobro wspólne, czyli dobro naszej ojczyzny. Nie ma właściwie żadnej ceny, którą nie moglibyśmy zapłacić, żeby służyć Polsce

Więcej…

„Miłe zaskoczenie”

Papież Franciszek swoją nominacją abp. Marka Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego zaskoczył wszystkich, nie wyłączając samego zainteresowanego.

Więcej…