Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

start Publikacje Autorski przegląd mediów

Przekręt z konwencją

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zabiera się do konwencji przemocowej jak pies do jeża.

Więcej…

Stanisław Pięta dla Frondy: Wycofać z obrotu ellaOne i nie słuchać lewackiego jazgotu!

Odpowiedzialny rząd nie może tolerować sytuacji, w której dostępny jest bez ograniczeń środek mający właściwości poronne.

Więcej…

Czasy „brzydkiej panny na wydaniu” i „hołdów berlińskich” się skończyły. Im szybciej pojmie to pan Timmermans i nie tylko, tym lepiej

Czy się to panu Timmermansowi podoba, czy nie, w Polsce rządzi dziś Prawo i Sprawiedliwość, a nie Platforma z nazwy Obywatelska, premierem jest Beata Szydło, a nie Donald Tusk, zaś ministrem spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, nie zaś ktoś, kogo życzyłby sobie unijny urzędnik, wiceszef KE.

Więcej…

Katastrofa w Agorze. W 2016 roku spółka z aż 13,2 mln zł straty!

Wirtualnemedia.pl wyliczają, że Agora zaliczyła katastrofalny spadek wpływów w segmencie prasowym –  o 10,9 proc. do 267,9 mln zł.

Więcej…

Wrocławska aktorka ostro o lewicowym lobby w teatrze

Nasz były dyrektor, obecnie poseł Nowoczesnej, jest według mnie genialnym hochsztaplerem. To jest człowiek, który zbił swój kapitał na PR-rze, którym nadmuchał nasz teatr jak wielką sztuczną żabę.

Więcej…

Sukces akcji "German death camps"


Więcej…

Długi cień PRL

Eksperci Instytutu im. Jana Sehna potwierdzili autentyczność podpisu Lecha Wałęsy na zobowiązaniu do współpracy z SB oraz na innych dokumentach z „teczki Kiszczaka”. Czy to wreszcie zakończy spór wokół „Bolka”?

Więcej…

Bronisław Wildstein-Przegrana bitwa o kulturę.

Okazuje się, że lewackie mniejszości potrafią decydować o losie ważnych placówek

Więcej…

Komunikat Zarządu Telewizji Republika w sprawie ataku hakerskiego na stronę internetową telewizjarepublika.pl

Więcej…

Co wolno posłowi?

Bezprecedensowy wyrok sądu pozwala obrońcom życia egzekwować od posłów deklarujących się publicznie jako katolicy jednoznaczną postawę „za życiem”.

Więcej…

Syryjscy chrześcijanie potrzebują wsparcia

– Europa przyjmuje teraz bardzo wielu uchodźców, ale to nie jest rozwiązanie. Chrześcijanie muszą zostać w swoim kraju. Jeśli chrześcijanie nie pozostaną w Syrii, w Iraku, to jest niebezpieczeństwo nie tylko dla Bliskiego Wschodu, dla wszystkich krajów

Więcej…

Lepszy dług publiczny niż prywatny

Ogólne zadłużenie polskiej gospodarki jest jednym z najniższych w UE. Wieszczenie katastrofy z powodu przekroczenia biliona złotych długu publicznego jest kpiną z rzeczywistości.

Więcej…

George Soros - zapiekły nieprzyjaciel państwa Izrael

Kiedy opadł kurz i odgarnięto gruzy, to okazało się, że ten miliarder był najbardziej hojnym darczyńcą kampanii Hillary Clinton.

Więcej…

72. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Dokładnie w tym samym dniu, w którym cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, Niemieckie Muzeum Historyczne (Deutsches Historisches Museum) zaprasza na pokaz filmu Claude Lanzmanna, który - jak czytamy na oficjalnych stronach internetowych tego muzeum – opisuje bohaterskie powstanie więźniów w październiku 1943 roku w „POLSKIM OBOZIE ZAGŁADY”

Więcej…

Lepiej zapobiegać, niż czekać na trumnę

System ochrony zdrowia to jeden z bardziej newralgicznych elementów funkcjonowania państwa. Jak w soczewce skupiają się w nim liczne – udane i budzące niepokój – elementy polskiej transformacji.

Więcej…

Eurofederalizm w natarciu, czyli Europa na równi pochyłej

Piszę ten tekst w Strasburgu tuż po debacie w Parlamencie Europejskim na temat trzech sprawozdań europosłów, których celem było nakreślenie przyszłości Unii Europejskiej. Raporty te można by określić dosadnie polskim powiedzeniem pochodzącym z połowy XIX w.: „Wart Pac pałaca, a pałac Paca”.

Więcej…

Jednak można uwalniać przestrzeń publiczną od pornoaktorów

/.../ Zdecydowana postawa Jacka Kurskiego! TVP zrywa współpracę z aktorką, która w sztuce "Klątwa" zbezcześciła postać św. Jana Pawła II

Więcej…

Gdy odchodzi Pasterz diecezji… co dalej?

O procedurach związanych ze zmianą biskupa ordynariusza mówi ksiądz biskup Ireneusz Pękalski,
biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej, doktor prawa kanonicznego.

Więcej…

Europosłanka Wiśniewska zmiażdżyła europejskie feministki i proaborcjonistki!

Wyrażam kategoryczny sprzeciw wobec prób wprowadzenia przez UE międzynarodowych mechanizmów finansowania działań proaborcyjnych, które podejmują lewicowo-liberalni eurodeputowani. Działania te stanowią skandaliczne naruszenie równowagi kompetencyjnej

Więcej…

Siostra Łucja wkrótce błogosławioną

Wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego siostra Angela Coelho poinformowała, że diecezjalna faza przedłużyła się z uwagi na bogate zbiory materiałów dotyczących wizjonerki. Przyznała, że życie Siostry Łucji obfitowało w wiele wydarzeń i zasługuje na to, aby było szczegółowo przeanalizowane.

Więcej…

Dziś 75 rocznica powstania Armii Krajowej

Dokładnie 75 lat temu 14 lutego powstała Armia Krajowa. Do dziś uważana jest za jedną z najlepiej zorganizowanych podziemnych struktur wojskowych działających w Europie w okresie II wojny światowej.

Więcej…

Polska lekarka walcząca w Norwegii o klauzulę sumienia przegrała proces w I instancji

Polka w rozmowie z gosc.pl zdradziła, że głównym motywem orzeczenia było uznanie, iż powołanie się przez nią na klauzulę sumienia oznaczało dyskryminację kobiet.

Więcej…

Franciszek Kucharczak - Czy Kościół popiera PiS?

Każdy polityk może zyskać uznanie Kościoła dla swojej działalności. Wszystko zależy od tego, jaka to działalność.

Więcej…

Sakiewicz: Zbojkotuj antypolskie kłamstwa! Akcja Klubów „Gazety Polskiej”

Więcej…

USA: Nowy sędzia Sądu Najwyższego po stronie Boga i prawa

Gorsuch jest znany ze swojego zaangażowania na rzecz ochrony życia oraz obrony wolności religijnej. W przeszłości popierał między innymi chrześcjańskich przedsiębiorców, którzy nie chcieli

Więcej…

Biskup pobity podczas mszy świętej w USA

W Newark w stanie New Jersey pobito katolickiego biskupa podczas mszy świętej. Ks. bp Manuel A. Cruz został w sobotę napadnięty przez 48-letniego mężczyznę.

Więcej…

Prof. Bogdan Chazan - Próba puczu

Pokazany w telewizji dokumentalny film „Pucz” wiernie oddawał to, co działo się w trudnych dniach zmagań pomiędzy prawem i patriotyzmem a warcholstwem.

Więcej…

Lepiej zapobiegać, niż czekać na trumnę

System ochrony zdrowia to jeden z bardziej newralgicznych elementów funkcjonowania państwa. Jak w soczewce skupiają się w nim liczne – udane i budzące niepokój – elementy polskiej transformacji. Niestety w debacie publicznej zbyt mało mówimy o tym, czemu właściwie ma służyć ochrona zdrowia w Polsce w ciągu najbliższych dekad. Jaką strategię jej rozwoju należałoby przyjąć w związku z wyzwaniami, które nas czekają?

Więcej…

Pierwszy list abp. Jędraszewskiego

- Witam Was wszystkich i bardzo serdecznie pozdrawiam! - arcybiskup Marek Jędraszewski, nowy metropolita krakowski wystosował pierwszy list pasterski do wiernych ze swojej archidiecezji.

Więcej…

Sympozjum „Oblicza dumy Polaków”

W auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się /.../ sympozjum pt.: „Oblicza dumy Polaków”. Konferencje z cyklu „Oblicza” organizowane są co roku z racji przypadającego w styczniu święta patrona dziennikarzy – św. Franciszka Salezego.

Więcej…