Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

start Publikacje Autorski przegląd mediów

Po tym sondażu feministki się wściekną. Polacy zdecydowanie za życiem

Ponad 70 proc. Polaków popiera postulat pełnej ochrony życia od momentu poczęcia

Więcej…

Za życiem


27-go kwietnia przypada kolejna rocznica narzucenia Polsce w warunkach terroru komunistycznego, zbrod­niczej ustawy aborcyjnej w 1956 r. Od tego czasu śmierć w wyniku aborcji poniosło przeszło 20 milionów nienarodzonych dzieci.

Więcej…

Joanna Lichocka: Zaproponuję uchwałę ws. pracy dziennikarzy związanych ze służbami PRL

Na temat problemu braku lustracji w środowisku dziennikarskim  można przeczytać w najnowszym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska"

Więcej…

'GW' atakuje arcybiskupa Jędraszewskiego!

W pamięci uczestników mszy św. w katedrze na Wawelu pozostaną na zawsze słowa metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego wypowiedziane w rocznicę tragedii smoleńskiej.

Więcej…

Triduum paschalne

Dzisiejszą liturgią Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się święte Triduum Paschalne. O znaczeniu poszczególnych dni Triduum mówi

Więcej…

Czy Islam rozsadzi Europę?

Więcej…

Watykan publikuje ciekawe dane. Na świecie jest prawie 1,29 mld katolików i ok. 416 tys. księży

Więcej…

Maltański Kościół zmienia się z zatrważającą prędkością. Będzie nauczał islamu

Więcej…

Antyaborcyjne plakaty dozwolone. Krakowski sąd opowiedział się po stronie wolności słowa

Więcej…

Soros lobbuje za zabijaniem dzieci poczętych

Irlandia broni się przed finansowaniem z Fundacji George’a Sorosa (Open Society Foundation) lobbingu dążącego do zmiany konstytucji, a konkretnie zapisu o ochronie ludzkiego życia od chwili poczęcia.

Więcej…

W 2016 r. do KRRiT wpłynęło ponad 12 000 wniosków o cofnięcie koncesji dla TVN i TVN24

Więcej…

2 kwietnia mija dwunasta rocznica śmierci papieża św. Jana Pawła II.

Z tej okazji na antenach Telewizji Polskiej wyemitowane zostaną programy i filmy, w których wspomnimy niezwykłą historię życia Ojca Świętego.

Więcej…

Relokacyjny worek bez dna

Komisarz UE ds. migracji Dimitris Awramopulos naciska na relokację ok. 100 tys. nielegalnych imigrantów przebywających obecnie w Grecji i we Włoszech. Warto wiedzieć, że uważa on, iż w najbliższych latach Unia Europejska będzie potrzebowała 6 mln imigrantów

Więcej…

Gender to kłamstwo Diabła! Jak nazizm i komunizm!

Szatan w XX wieku wyrządził wiele szkód, tworząc kłamstwa na temat nazizmu i komunizmu. Kolejnym kłamstwem trawiącym ludzkość jest zdaniem Launa ideologia gender.

Więcej…

Misja abp Henryka Hosera

Kilka dni temu abp Henryk Hoser rozpoczął misję „rozpoznania sytuacji duszpasterskiej” w Medjugorju w Bośni i Hercegowinie. Nie przypadkiem misję tę papież powierzył Polakowi

Więcej…

Świeta Gemma. Jej droga do świętości.

Dziś chcę Ci przedstawić postać Świętej Gemmy, która stała się wzorem dla innych ludzi między innymi dla świętego Maksymiliana Kolbego.

Więcej…

Opamiętajcie się koledzy

Jacek Sasin podkreślił, że Antoni Macierewicz "nie jest problemem dla PiS, a wręcz przeciwnie – jest dla partii wartością dodaną".

Więcej…

Pietrzak: Przetrwaliśmy dzięki Kościołowi

Wskazał, że przywiązanie do wiary wyróżnia Polków na tle innych narodów

Więcej…

Wielki Piątek – dzień męki Jezusa

W Kościele katolickim Wielki Piątek jest jedynym dniem, w którym nie sprawuje się Eucharystii. Jest to dzień głębokiej żałoby, której specjalnym wyrazem jest liturgia Misterium Męki Pańskiej. Punktem kulminacyjnym tego dnia jest adoracja krzyża.

Więcej…

Brawo! Sejm przyjął uchwałę o Fatimie

"To niemoralne i korupcyjne politycznie. Przykładem tego jest ta uchwała. Nie jest rolą Sejmu uchwalanie takich uchwał. Ile obłudy i pogardy trzeba mieć w sobie" - pomstował. /Niesiołowski/

Więcej…

Środowiska pro-life chcą zebrać milion podpisów pod projektem „Zatrzymaj aborcję”

Fundacja Życie i Rodzina zamierza zebrać milion podpisów pod projektem „Zatrzymaj aborcję”. Jedynie taka liczba podpisów może przekonać rządzących, by uchwalić prawo chroniące nienarodzone dzieci – mówi Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina.

Więcej…

Największe światowe organizacje pro-life popierają działania Instytutu Ordo Iuris

W przesłanym piśmie, szefowie 11 organizacji pro-life z całego świata podkreślają, że proponując prawodawstwo mające na celu zapewnienie pełnej ochrony prawnej dla wszystkich nienarodzonych dzieci, Ordo Iuris wskazało światu prawdę o świętości życia ludzkiego od momentu poczęcia.

Więcej…

Bonusy dla lewicy

Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej domaga się zaprzestania faworyzowania lewicowych organizacji przy rozdziale publicznych pieniędzy na inicjatywy pozarządowe. KIPR, którą tworzy 50 stowarzyszeń, związków i fundacji, przekonuje, że

Więcej…

Wznowiono proces działaczy KOD, którzy zakłócali uroczystość otwarcia wystawy o Armii Andersa

Uzasadniając przyjęcie apelacji sąd okręgowy orzekł, że sąd niższej instancji procedując w tej sprawie, naruszył zasady oceny zgromadzonych dowodów.

Więcej…

Wicepremier Gliński: Festiwal Malta z prowokatorem na czele bez ministerialnej dotacji

w Polsce spora część środowiska kultury „dobrze się czuje akceptując to, co nazwiemy ogólnie postkomunizmem i relatywizmem aksjologicznym czy postmodernizmem”. - I to jest przyczyną wielkich kłopotów polskiej kultury.

Więcej…

TEATR PIÓREM TEMIDY - Baśniowy świat wyobraźni

W spektaklu pojawiają się trzy Alicje grane przez trzy osoby w różnym wieku i różnego wzrostu.

Więcej…

Homoaktywiści przekroczyli granice krytyki

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok sądu niższej instancji nakazujący organizacji wspierającej osoby LGBT przeproszenie dr. Paula Camerona, który m.in. został nazwany „naukowym hochsztaplerem”. Sąd uznał, że zostało naruszone dobre imię naukowca.

Więcej…

Polacy tysiącami pielgrzymują do Fatimy

Więcej…

T. Stankiewicz-Podhorecka: Teatr stał się narzędziem ideologicznym środowisk lewicowo-liberalnych

Teatr dziś jest w większości zideologizowany, nie poszukuje prawdy i traktuje człowieka przedmiotowo

Więcej…

Drwina z Wielkiego Postu

"Historia Jakuba" Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondreja Spišáka w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka w Naszym Dzienniku.

To już kolejna edycja festiwalu "Gorzkie Żale", prezentowana w okresie Wielkiego Postu, gdzie katolicy są obrażani, wyśmiewani, oskarżani o antysemityzm.

Więcej…