Wydarzenia i informacje

KSD o wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach ws. ks. red. Gancarczyka

- ani Sąd Apelacyjny w Katowicach, ani Trybunał w Strasburgu, ani też wszystkie sądy na świecie nie mają PRAWA zabronić nam nazywania zbrodnią aborcji, a zbrodniarzami wszystkich tych, którzy świadomie przyczyniają się do rzezi niewiniątek - piszą w oświadczeniu przedstawiciele KSD.

Oświadczenie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy dot. wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach ws. ks. red. Marka Gancarczyka

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy z oburzeniem przyjęło wiadomość o decyzji Sądu Apelacyjnego w Katowicach, który orzekł, że redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" i wydawca tego katolickiego tygodnika, czyli archidiecezja katowicka, mają przeprosić na łamach tej gazety Alicję Tysiąc za naruszenie jej dóbr osobistych.

Uważamy, że decyzja ta jest próbą kneblowania ust katolickim mediom, a ponadto wymierzona jest w wolność słowa w szerszym znaczeniu. Jeśli bowiem katolicy nie maja prawa do nazywania aborcji morderstwem i komentowania opisywanej skądinąd przez wszystkie media sprawy Alicji Tysiąc, to znaczy to tylko tyle, że mamy do czynienia z terrorem "cywilizacji śmierci" a polskie sądy stają się głuche na PRAWO do życia i prawo dziennikarzy do komentowania rzeczywistości zgodnie z światopoglądem chrześcijańskim. Zamiar zabicia dziecka przez Alicję Tysiąc; domaganie się przez nią rekompensaty finansowej za uniemożliwienie przeprowadzenia aborcji oraz publiczne wystąpienia w mediach uważamy za gorszące i smutne, a na dodatek perfidnie wykorzystywane przez środowiska lewicowe do walki politycznej.

Zwracamy się do wszystkich dziennikarzy, którym bliskie są wartości chrześcijańskie, aby nie bali się pisać prawdy o aborcji, aborcjonistach i zwolennikach holocaustu XXI wieku, ponieważ ani Sąd Apelacyjny w Katowicach, ani Trybunał w Strasburgu, ani też wszystkie sądy na świecie nie mają PRAWA zabronić nam nazywania zbrodnią aborcji, a zbrodniarzami wszystkich tych, którzy świadomie przyczyniają się do rzezi niewiniątek.

ks. dr Bolesław Karcz - prezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy
Anna Pietraszek - członek zarządu KSD
Robert Wit Wyrostkiewicz - przewodniczący Oddziału Warszawskiego KSD
Zygmunt Chabowski - przewodniczący Oddziału Łódzkiego KSD
Krzysztof Nagrodzki – sekretarz Oddziału Łódzkiego KSD

5 marca 2010