Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Oświadczenie KSD OŁ: Tysiąc przeciw katolickiemu kapłanowi

 
 
OŚWIADCZENIE
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy  Łódź
Tysiąc przeciw katolickiemu kapłanowi
 

Zamiast księdza redaktora Marka Gancarczyka i Kurii Metropolitalnej powinna Alicja Tysiąc pozwać do sądu świętego Pawła, a jeszcze lepiej – samego Pana Boga.

Bowiem to święty Paweł napisał: „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii”. Ewangelia jest podstawą cywilizacji Życia, podstawą Cywilizacji, która pochodzi od samego Boga. A ksiądz redaktor nie byłby sobą – chrześcijaninem, katolikiem, kapłanem, dziennikarzem – gdyby milczał w tej fundamentalnej dla Życia sprawie.

Córka Alicji Tysiąc przyszła na świat. To najważniejsze. Kiedy dorośnie, będziemy mogli zapytać ją, jaką wartość ma dla niej to życie. Czy cieszy się, że żyje, czy też wolałaby nie przyjść na świat, byle jej matka… miała trochę lepszy wzrok. I trochę pieniędzy od polskiego rządu...

Ufajmy, że sama matka zmieni kiedyś zdanie w tej sprawie – np. gdy jako starsza już osoba będzie od córki potrzebować opieki, a ta jej z pewnością nie odmówi...

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy (Oddział w Łodzi) solidaryzuje się z księdzem redaktorem Gancarczykiem i będzie go wspierać w ewentualnym procesie wytoczonym przez Alicję Tysiąc. Oby do niego nie doszło. Oby dobry Bóg oświecił panią Tysiąc i pozwolił jej dostrzec błąd, w którym teraz tkwi.   

W imieniu OŁ KSD – Zarząd: 

Zygmunt Chabowski
Małgorzata Warzecha
Tomasz Bieszczad
Krzysztof Nagrodzki  
 

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy
Oddział w Łodzi
ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

www.katolickie.media.pl