Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

W godzinie próby

 

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy
Oddział w Łodzi
ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź
Regon: 471496619
NIP: 7251466306 
 

W godzinie próby
 

 Chrześcijanie wiedzą, że winni w konkretny sposób głosić Ewangelię życia, troszcząc się o jej poszanowanie i odrzucają wszelkie praktyki, które mu zagrażają, od aborcji po eutanazję.”

( Z orędzia Jan Pawła II na IX Światowy Dzień Chorego, 2001 r.)

 

     Z satysfakcją przyjmując głos Zarządu Głównego KSD w obronie życia, pragniemy dodać kilka uwag i spostrzeżeń.

     Optymizmem napawać może sposób, w jaki media relacjonują sprawę pana Janusza Świtaja - mężczyzny całkowicie unieruchomionego w łóżku, po doznaniu ciężkiego urazu. Niemal wszyscy komentatorzy uznali jego apel (aby pozwolić na wykonanie na nim eutanazji), jako krzyk rozpaczy - przeciw samotności i obojętności, a także jako wołanie o wsparcie dla opiekujących się nim rodziców. (W gruncie rzeczy jest to „głos za życiem”, za nadzieją.)

     Fakty te świadczą, że Polska nie postąpiła jeszcze tak daleko jak niektóre kraje Zachodu w drodze ku „cywilizacji śmierci”, że duch Jana Pawła II wciąż tu żyje.

     - Apelujemy do władz państwowych i samorządowych, do instytucji, osób prywatnych i do kół biznesu – o utworzenie specjalnego funduszu, z którego można by finansować pomoc ciężko cierpiącym, takim jak pan Janusz Świtaj. Powstrzymanie ich przed pokusą eutanazji niechaj stanie się naszym wspólnym zadaniem!

     - Apelujemy do mediów o rzetelne przedstawianie również kwestii zabójstw dzieci poczętych – aborcji, nie w tonacji „mój brzuch należy do mnie!”, ale w duchu świętości każdego życia.

     - Apelujemy do rządzących – o przezwyciężenie różnic (ideologicznych i taktycznych), tak by w efekcie nienaruszalność życia ludzkiego została usankcjonowana wyrazistym konstytucyjnym zapisem.

     - Apelujemy o jednoczenie się wokół inicjatyw za Życiem. Mamy przekonanie, że w przyszłości takie stanowisko będzie uznane za wielki cywilizacyjny wkład Polski w dzieło budowy wspólnej i bezpiecznej Europy.

Zarząd Oddziału Łódzkiego KSD:

Zygmunt Chabowski – przewodniczący
Małgorzata Warzecha
Tomasz Bieszczad
Krzysztof Nagrodzki

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.