Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Oświadczenie Oddziału Łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy z dnia 23 maja 2006 r.

 

Oświadczenie Oddziału Łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy  

       Prawda Ewangelii jest nie tylko prawdą podaną przez Kościół do wierzenia. Z miłości do Chrystusa za prawdę Ewangelii oddawało swoje życie tysiące męczenników. Jest to także prawda historyczna, obiektywna, możliwa do sprawdzenia (i dobrze sprawdzona) na drodze wszechstronnych badań naukowych. Aby przekonać się, jak precyzyjnie Ewangelie oddają przebieg FAKTÓW, wystarczy sięgnąć choćby do popularyzatorskich, ale opartych na rzetelnych naukowych odkryciach, książek Vittorio Messoriego. Te badania nie mówią absolutnie nic o „żonie Jezusa”, Jego „potomkach”, „nieszczęsnym Judaszu” i tym podobnych bzdurach!

       Autorom książki i filmu „Kod da Vinci” nie chodzi o prawdę. Co ciekawe, nie chodzi im także o fantazję, o jakiś rodzaj „alternatywnej historii” – co jest częstym chwytem literatury science fiction. „Kod...” jest od początku do końca negatywną propagandą, skrajnie oszczerczą, jedną z wielu spreparowanych przez obsesyjnych wrogów Kościoła i Chrystusa. Ich nienawiść, w ostatecznym rozrachunku, skierowana jest przeciw człowiekowi, bowiem Odkupienie człowieka przez Boga żywego budzi najwyższy lęk i wstręt Szatana. I to dlatego – z satanicznej inspiracji – powstał, już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, kierunek quasi religijny zwany gnozą, którego odwiecznym celem jest wypaczanie, profanowanie i wyszydzanie Ewangelii, walka z Jezusem Chrystusem i niszczenie Jego Kościoła.

       „Kod Leonarda da Vinci” wpisuje się w tę perfidną, szatańską metodę zwodzenia ludzi małej wiedzy, ignorantów religijnych, bądź po prostu niedouczonych, słabych intelektualnie, egzaltowanych.

       Dlatego, podobnie jak wiele osób i środowisk, czujemy się w obowiązku zaprotestować przeciw jego antychrześcijańskiemu, fałszywemu, złowrogiemu i – de facto – antyludzkiemu przesłaniu. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wyrażenie swojego sprzeciwu wobec działań autora książki oraz twórców filmu.

       Nasza przynależność do Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy – zobowiązuje nas do wydania tego oświadczenia.

Łódź, 23. 05. 2006 r.

 

 

 

 

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.