Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Stanowisko OŁ Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w sprawie moratorium na aborcję

Stanowisko OŁ Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w sprawie moratorium na aborcję

Zwracamy się zatem do Pana Prezydenta, Rządu RP, Sejmu i Senatu RP, oraz wszystkich ludzi dobrej woli o wzmożenie wysiłków na rzecz objęcia ochroną prawną każdego dziecka od chwili poczęcia. Początkiem tego postępowania może być poparcie „moratorium na aborcję". Takie stanowisko-naszym zdaniem-przyniesie Polsce uznanie u współczesnych i przyszłych pokoleń, jako państwu, które w rycerski sposób staje w obronie najsłabszych spośród nas - czytamy w oświadczeniu oddziału łódzkiego KSD.

Oto pełny tekst oświadczenia:

STANOWISKO
ODZIAŁU ŁÓDZKIEGO
KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA DZIENNIKARZY
W sprawie moratorium w zakresie aborcji


Prawo do życia jest pierwszym i fundamentalnym prawem każdego człowieka od chwili poczęcia. Jego respektowanie przez współczesne społeczeństwa, jest zarazem probierzem „zdrowia" demokracji. Jest także znakiem solidarności, zwłaszcza sprawujących władzę, z najmniejszymi i najbardziej bezbronnymi wśród nas.

Bolesna rana na współczesnej kulturze, jaką jest pozbawianie dzieci przed narodzeniem życia i negowanie ich prawa do istnienia, zwane aborcją, jest codziennym krzykiem wołającym do Boga i do sumień ludzkich, o dokonanie radykalnego zwrotu we współczesnej cywilizacji, zwłaszcza jej części euroatlantyckiej, jakim byłoby respektowanie życia każdego dziecka od chwili poczęcia.

Zwracamy się zatem do Pana Prezydenta, Rządu RP, Sejmu i Senatu RP, oraz wszystkich ludzi dobrej woli o wzmożenie wysiłków na rzecz objęcia ochroną prawną każdego dziecka od chwili poczęcia.

Początkiem tego postępowania może być poparcie „moratorium na aborcję". Takie stanowisko-naszym zdaniem-przyniesie Polsce uznanie u współczesnych i przyszłych pokoleń, jako państwu, które w rycerski sposób staje w obronie najsłabszych spośród nas.

O łaskę męstwa w tej sprawie zwracamy się do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II – wielkiego orędownika budowania cywilizacji życia i miłości na naszym globie.


Zarząd OŁ KSD:
Zygmunt Chabowski
Małgorzata Warzecha
Tomasz Bieszczad
Krzysztof Nagrodzki
oraz ks. Kazimierz Kurek SDB- członek OŁ i ZG KSD

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.