Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Protest OŁ KSD skierowany do JM Rektora Uniwersytetu Łódzkiego

Jego Magnificencja
prof. dr hab.  Włodzimierz Nykiel

Rektor Uniwersytetu Łódzkiego


W dniach 12-15 maja 2011 r. Kampania Przeciw Homofobi, organizacja znana z agresywnych działań wymierzonych w rodzinę, organizuje na terenie Łodzi cykl imprez pod tytułem "Maraton Równości".

Jak zaznaczają organizatorzy "celem  Maratonu jest zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji osób LGBT (lesbijki, pederaści, biseksualiści, transwestyci) oraz podkreślenie konieczności stworzenia rozwiązań legislacyjnych zrównujących prawa osób niehetero- i heteroseksualnych".

14 maja o godz. 18.00 w  ramach "Maratonu Równości"  na  wydziale Prawa i Administracji UŁ  ma się odbyć pseudonaukowa – w naszej ocenie - konferencja  pt. "Projekt ustawy o związkach partnerskich".

W związku z tym pragniemy wyrazić stanowczy sprzeciw wobec organizowania w przestrzeni uniwersyteckiej tego typu sympozjów promujących takie roszczenia, z udziałem radykalnych działaczy tego ruchu.

To kuriozalne, że na tym właśnie wydziale kształcącym przyszłych prawników organizuje się spotkanie ludzi kontestujących  porządek prawny państwa Polskiego, którego Konstytucja  w art. 18. wyraźnie stwierdza: „Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, rodzina i macierzyństwo znajdują się pod opieką Rzeczypospolitej Polskiej.”

Chcielibyśmy zaznaczyć, że spotkanie ma poprzedzić marsz pederastów, lesbijek, biseksualistów, transwestytów i różnej maści lewaków ulicami miasta Łodzi. Łatwo więc sobie wyobrazić jaki będzie skład uczestników „konferencji”.

Magnificencjo!

Czy uniwersytet jest odpowiednim miejscem do organizowania spotkań promujących homoseksualizm? Jeżeli Uniwersytet ma być wolny od promowania jakichkolwiek ideologii, dlaczego właśnie niebezpieczna ideologia homoseksualna może być obecna w murach uczelni? Czy w uczelniach państwowych utrzymywanych z pieniędzy podatników powinny odbywać się spotkania obniżające rangę szkoły wyższej? Co mają myśleć studenci Uniwersytetu Łódzkiego i ich rodzice, którzy uznają homoseksualizm za skłonność nie do pogodzenia z wyznawanym światopoglądem i przekonaniami religijnymi?

Mamy nadzieję, że kierując się dobrem Uniwersytetu Łódzkiego oraz całej społeczności akademickiej, nie dopuści Pan do tego wydarzenia w murach uczelni, a wobec osób odpowiedzialnych wyciągnie Pan odpowiednie konsekwencje.


Z poważaniem
w imieniu Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Zygmunt Chabowski
Przewodniczący zarząduŁódź, 12.05.2011r.


Copyright © 2017. All Rights Reserved.