Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Dyskusja o „chorobach duszy”

W Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” przy kościele św. Teresy i św. Jana Bosko odbyło się drugie z kolei spotkanie dyskusyjne z cyklu ”Świat między prawdą a kłamstwem”. Cykl zainicjowany został przez Oddział Łódzki Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w celu popularyzacji dorobku merytorycznego organizowanych od czterech lat w Łodzi przez to stowarzyszenie ogólnopolskich konferencji pt. ”Dziennikarz między prawdą a kłamstwem”, poświęconych dotąd zagadnieniom kłamstwa i manipulacji medialnej, obrony godności, granicom kompromisu. Punktem wyjścia dla każdego spotkania jest obejrzenie na ekranie któregoś z wygłoszonych w trakcie konferencji referatów (wszystkie zostały utrwalone na DVD). Dyskusje prowadzą red. Tomasz Bieszczad i red. Krzysztof Nagrodzki.
Tym razem zapoznano się z rejestracją wystąpienia red. Roberta Tekielego z konferencji z roku 2008. Poświęcone ono zostało różnym rodzajom zwodzenia i psychomanipulacji we współczesnej kulturze, takim jak np. bioenergoterapia (nawiązująca do spirytyzmu), tai-chi (grawitujące w stronę stanów transowych), czy nawet – co jest zupełnie szokujące – pedofilia, włączona do programu pewnej partii w Holandii a traktowana w przekazie propagandowym jako „pozytywna więź międzypokoleniowa”. Zebrani mogli także wysłuchać koreferatu poświeconego rozmaitym „chorobom duszy” i sposobom uwalniania się od nich, wygłoszonego przez związanego z KSD ks. dra Romana Piwowarczyka.
Zaproponowana tematyka spotkała się z żywym zainteresowaniem słuchaczy, wiele osób włączyło się do dyskusji.

Janusz Janyst

Copyright © 2017. All Rights Reserved.