Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia i informacje

Opłatek dziennikarzy

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy zorganizowali już po raz piąty spotkanie opłatkowe w gościnnych progach plebanii parafii pw. św. Teresy i św. Jana Bosko, prowadzonej przez księży salezjanów.
Na spotkanie przybył Członek Honorowy Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy bp Adam Lepa, członkowie zarządu głównego KSD, a także przyjaciele ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Spotkanie (25 stycznia A.D. 2012 ) stało się, jak zwykle, dobrą okazją do większej integracji środowiska, które na co dzień zmaga się z wieloma problemami. Dziennikarze bywają poddawani presji, często nie mogą swobodnie wyrażać w pracy swoich poglądów nie narażając się na szykany czy kpiny  ze strony środowisk „poprawnie politycznych”. Spotkania opłatkowe środowiska bardzo umacniają, dlatego chętnie przybywają na nie dziennikarze zarówno redakcji katolickich, jak i świeckich. 

Ks. bp Lepa składając wszystkim życzenia, pogratulował organizatorom piątej już Konferencji z cyklu „Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem” ogromnego zaangażowania i wielkiej pracy. Podkreślił, że gromadzimy się w związku z tajemnicą przyjścia na świat Syna Bożego, a pasterze, którzy byli przekaźnikami prawdy tak jak dziennikarze- nie myśleli tylko o sobie, ale o tym,  żeby przekazywać tę prawdę dalej. Żywe słowo i bezpośredni kontakt jest najważniejszy. Trzeba służyć swa pracą Chrystusowi, bo On jest prawdą.

Po przełamaniu się opłatkiem przyszedł czas na indywidualne rozmowy, wymianę doświadczeń i podsumowanie ubiegłego roku. Oprócz zorganizowania kolejnej ogólnopolskiej, medialnej konferencji, członkowie OŁ KSD zaangażowali się też w pomoc przy budowie studni dla Sudanu, ogłosili konkurs na najlepszą stronę internetową parafii naszej archidiecezji i zainicjowali stałą pielgrzymkę dziennikarzy na Jasną Górę, która zostania zainaugurowana 13 pażdziernika 2012 roku a następne odbywać sie będą w każdą drugą sobotę października. Spotkanie zakończyło tradycyjnie wspólne śpiewanie kolęd.

Agnieszka Sadowska

Kilka momentów zatrzymanych w kadrze.

Foto. Beata Janicka
Copyright © 2017. All Rights Reserved.