Wydarzenia i informacje

Opłatek dziennikarzy

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy zorganizowali już po raz piąty spotkanie opłatkowe w gościnnych progach plebanii parafii pw. św. Teresy i św. Jana Bosko, prowadzonej przez księży salezjanów.
Na spotkanie przybył Członek Honorowy Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy bp Adam Lepa, członkowie zarządu głównego KSD, a także przyjaciele ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Spotkanie (25 stycznia A.D. 2012 ) stało się, jak zwykle, dobrą okazją do większej integracji środowiska, które na co dzień zmaga się z wieloma problemami. Dziennikarze bywają poddawani presji, często nie mogą swobodnie wyrażać w pracy swoich poglądów nie narażając się na szykany czy kpiny  ze strony środowisk „poprawnie politycznych”. Spotkania opłatkowe środowiska bardzo umacniają, dlatego chętnie przybywają na nie dziennikarze zarówno redakcji katolickich, jak i świeckich. 

Ks. bp Lepa składając wszystkim życzenia, pogratulował organizatorom piątej już Konferencji z cyklu „Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem” ogromnego zaangażowania i wielkiej pracy. Podkreślił, że gromadzimy się w związku z tajemnicą przyjścia na świat Syna Bożego, a pasterze, którzy byli przekaźnikami prawdy tak jak dziennikarze- nie myśleli tylko o sobie, ale o tym,  żeby przekazywać tę prawdę dalej. Żywe słowo i bezpośredni kontakt jest najważniejszy. Trzeba służyć swa pracą Chrystusowi, bo On jest prawdą.

Po przełamaniu się opłatkiem przyszedł czas na indywidualne rozmowy, wymianę doświadczeń i podsumowanie ubiegłego roku. Oprócz zorganizowania kolejnej ogólnopolskiej, medialnej konferencji, członkowie OŁ KSD zaangażowali się też w pomoc przy budowie studni dla Sudanu, ogłosili konkurs na najlepszą stronę internetową parafii naszej archidiecezji i zainicjowali stałą pielgrzymkę dziennikarzy na Jasną Górę, która zostania zainaugurowana 13 pażdziernika 2012 roku a następne odbywać sie będą w każdą drugą sobotę października. Spotkanie zakończyło tradycyjnie wspólne śpiewanie kolęd.

Agnieszka Sadowska

Kilka momentów zatrzymanych w kadrze.

Foto. Beata Janicka