Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katyń 1940-2010

A. Macierewicz: Jest obawa pana D. Tuska i jego środowiska, że ponoszą odpowiedzialność za kłamstwo smoleńskie

Jest obawa pana Donalda Tuska i jego środowiska, że ponoszą odpowiedzialność za kłamstwo smoleńskie, za sfałszowanie raportu pana Millera oraz za oddanie wszystkich materiałów dowodowych stronie rosyjskiej – powiedział Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, marszałek senior Sejmu, były minister obrony narodowej,

w „Rozmowach niedokończonych” na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Sprawa tragedii smoleńskiej jest ukrywana nie tylko przez środowiska opozycyjne, ale również przez bardzo dużą część opinii publicznej podlegającej kłamstwom i oszustwom rosyjskim.

    – Nie ma wątpliwości, że głównym celem tej tragedii było wyeliminowanie polskiej formacji niepodległościowej, polskiej elity z panem prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, która gwarantowała, że nie będzie zgody na sojusz rosyjsko-niemiecki, nie będzie aprobaty dla podporzadkowania całej Europy Rosji – mówił poseł PiS.

Dla wielu ludzi jest mało wiadome, że plan podboju całej Europy przez Rosję był przygotowywany od dawna.

    – Istnieje dokument świadczący o rozmowie, do jakiej doszło w 1999 roku pomiędzy panem Jelcynem i panem Clintonem, w której ówczesny prezydent Federacji Rosyjskiej mówi do Clintona bardzo jasno, że Rosji należy się cała Europa. (…) Mamy materiał dowodowy pokazujący jak od dłuższego czasu Rosja planowała tę wojnę zmierzającą do podporządkowania sobie całej Europy – zauważył gość programu „Rozmowy niedokończone”.

Główną blokadą utrudniającą realizację tej polityki była niepodległościowa polityka pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

    – W 2010 roku chodziło o przedłużenie władzy PO o następne 4-5 lat, dlatego że każdy dzień, tydzień, miesiąc, nie mówiąc o tym, że każdy rok to były dodatkowe dochody Rosji z przekazywania handlu energetyką zarówno gazem, jak i całym sprzętem paliwowym do Europy. Polska miała być pośrednikiem i Donald Tusk do tego dążył. Wśród umów, na które się zgadzał były także te szokujące. One są zawarte w dokumentacji, jaką opublikowaliśmy w naszym raporcie np. podporządkowanie naszego wojska wojsku rosyjskiemu i zgoda na prowadzenie przez Wojsko Polskie wspólnie z Rosją tzw. interwencji pokojowych. (…) Donald Tusk w pełni realizował politykę niemiecką, politykę pani Merkel, która właśnie do tego zmierzała –   wskazywał Antoni Macierewicz.

11 kwietnia tego roku został opublikowany raport podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej. Niektóre stacje zaczęły podważać wiarygodność prac komisji.

    – Atak po 5 miesiącach przyszedł ze strony TVN-u, który można by powiedzieć, że zrobił to zamiast milczącej Rosji. Ten atak ma charakter wyłącznie polityczny. Nie ma w ogóle żadnego materiału dowodowego. Wszystkie zastrzeżenia, które zostały sformułowane, są nieprawdziwe i dlatego też rozważamy interwencję prawną w tej sprawie. Nie ma zgody na takie oszustwa i takie kłamstwa, jakie są upowszechnianie przez TVN. To jest obrona pana Putina, obrona tych, którzy są winni zbrodni  smoleńskiej. To jest działanie polityczne w żaden sposób  nie odwołujące się do analizy naukowej i technicznej, którą przedstawiliśmy w raporcie. 328 stron, 10 tys. stron załączników przedstawiają pełen materiał dowodowy jednoznacznie wskazujący na przyczyny tej tragedii – podkreślał były minister obrony narodowej.

Środowiska liberalne i lewicowe próbują podważyć wiarygodność niektórych ekspertów, którzy wzięli udział w opracowywaniu tego raportu.

    – Te środowiska bronią pewnej tezy, która ma olbrzymie znaczenie. Tezy zawartej w raporcie pani Anodiny, pana Millera, w której jasno jest powiedziane, że winni są polscy piloci, że winien jest generał Błasik i że winien jest pan prezydent Lech Kaczyński. W tej sytuacji mamy do czynienia z alternatywą: czy wybieramy kłamstwo pani Anodiny i pana Millera, czy wybieramy badania ekspertów o olbrzymich kompetencjach. (…) Praca pana Tomasza Ziemskiego pokazuje dokładnie skutki  eksplozji, wskazując na te zmiany zniszczenia samolotu, które w materiałach naukowych są wskazywane jako dowód eksplozji. Mówię o lokach powybuchowych, a także o innych zniszczeniach, które są wskazywane jako dowód eksplozji, a których pan Tomasz znalazł kilkadziesiąt na szczątkach samolotu. Okazało się, że są ślady materiałów wybuchowych, które zostały znalezione przez laboratorium m.in. w Wielkiej Brytanii – zaznaczył gość Radia Maryja i TV Trwam.

Nie ma wątpliwości co do tego, co naprawdę się zdarzyło. Jest tylko wątpliwość,  kto za to jest odpowiedzialny – mówił poseł PiS.

     – To rzeczywiście jest problem, który stoi przed prokuraturą i jest kwestią,  na którą czekamy z niecierpliwością, by winni tej tragedii  zostali skazani. W polskim systemie prawnym Komisja Badania Wypadków Lotniczych jest odpowiedzialna za zanalizowanie i wskazanie technicznych przyczyn katastrofy, a prokuratura za wskazanie osób odpowiedzialnych – akcentował polityk.

Komisja smoleńska kilkakrotnie wystąpiła do Rosji o oddanie zarówno wraku, jak i wszystkich materiałów dowodowych.

    – Wśród tych materiałów olbrzymią rolę mają tzw. czarne skrzynki, gdzie są zarejestrowane zarówno parametry lotu samolotu, jak i głosy rozmowy, jakie były prowadzone w kokpicie. My nigdy nie mieliśmy dostępu do oryginałów. (…) Polska dysponuje kopiami i każda kopia jest trochę inna. Musimy prowadzić skomplikowane badania , by z tych materiałów wydobyć te, które nie zostały zafałszowane, te które są rzeczywistym materiałem dowodowym – zaznaczył były minister obrony narodowej.

Środowisko Donalda Tuska boi się prawdy o zbrodni smoleńskiej.

    – To jest obawa pana Donalda Tuska i jego środowiska, że ponoszą odpowiedzialność za kłamstwo smoleńskie, za sfałszowanie raportu pana Millera oraz za oddanie wszystkich materiałów dowodowych stronie rosyjskiej – podkreślił Antoni Macierewicz.

Gość programu odniósł się do wpisu posła PO Radosława Sikorskiego na Twitterze dotyczącego uszkodzenia Nord Stream 1 i Nord Stream 2.

    – Ten wpis jest jednej strony szokujący, ale z drugiej strony proszę przypomnieć sobie, jak pan Sikorski zareagował, gdy był ministrem spraw zagranicznych na dramat smoleński. On w ciągu pół godziny po katastrofie wysłał swojego rzecznika prasowego do TV, żeby ten powiedział, że to jest wina polskich pilotów. (…) Potem oskarżał pana prezydenta i pana Błasika. Ta prorosyjskość i antypolskość, która była w jego wypowiedzi jest i dzisiaj, gdy mamy do czynienia z sabotażem Nord Stream 1 i Nord Stream 2, a pan Sikorski oskarża o to Stany Zjednoczone. To jest obrona Rosji, a także dążenie do tego, żeby wśród Polaków upowszechnić wątpliwość co do sojuszu Polski z USA – zaznaczył były minister obrony narodowej.

za:www.radiomaryja.pl

 

Katyń pamiętamy

Zbrodnia Katyńska. Prezydent: Składając hołd ofiarom, domagamy się sprawiedliwości

Prezydent uczcił dziś pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej. Andrzej Duda złożył wieniec przed Epitafium Katyńskim w muzeum na warszawskiej Cytadeli. W swoim wystąpieniu podkreślił, że składając hołd ofiarom, Polacy domagają się również sprawiedliwości. Mówił także o konieczności pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców rosyjskich zbrodni na Ukrainie.

Rosjanie zdejmują polską flagę w Katyniu!

Rosyjskie władze zadecydowały o zdjęciu polskiej flagi zawieszonej dotąd obok katyńskiego pomnika upamiętniającego ludobójstwo dokonane na polskich obywatelach w czasie drugiej wojny światowej.
Burmistrz Smoleńska Andrej Borysow poinformował, że decyzję w sprawie zdjęcia polskiej flagi w Katyniu podjęło rosyjskie ministerstwo kultury.

Możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego za zbrodnię katyńską

Odpowiedzialność za zbrodnię katyńską ponosi aparat władzy sowieckiej, obecna Rosja jest spadkobiercą Związku Radzieckiego, możemy dochodzić roszczeń od państwa rosyjskiego i tą drogą trzeba pójść – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Kompleksy nie opuszczają Putina. Katyń i Smoleńsk solą w oku tyrana

To nie przypadek, ale celowe działanie. Jak przyznał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Federacja Rosyjska blokuje remont cmentarza w Katyniu oraz budowę pomnika w miejscu katastrofy smoleńskiej.

Ośmiu z Katynia

Osiem nieznanych dotąd nazwisk ofiar zbrodni katyńskiej odnaleźli badacze Memoriału w materiałach NKWD. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejna księga informacji o mordzie NKWD i jego ofiarach. Wydawnictwo moskiewskiego Memoriału będzie zawierać dane

Druga tragedia katyńska 2010

Macierewicz o praprzyczynie ataku Rosji na cały świat: "Zaczęło się 10 kwietnia 2010 roku"

Iran jest ściśle związany z Rosją i nie ma wątpliwości, że wsparcie stamtąd płynie.
To wszystko jest konsekwencją procesu ataku na cały świat, który zaczął się 10 kwietnia 2010 roku
- powiedział w Telewizji Republika Antoni Macierewicz, odnosząc się do nocnego ataku na Izrael.

Pamiętamy! 14. rocznica Katastrofy Smoleńskiej

14 lat temu w sobotę w oktawie Wielkanocy miała miejsca katastrofa smoleńska, w której zginęło 96 osób.
Wśród ofiar katastrofy samolotu Tu-154M byli m.in.: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią,
ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości.
Polska delegacja udawała się na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Saakaszwili: Lech Kaczyński w Smoleńsku zapłacił życiem za obronę Gruzji

Zdaniem byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, prezydent RP Lech Kaczyński 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku zapłacił życiem za to, że niespełna dwa lata wcześniej zdecydował się bronić niepodległości i państwowości Gruzji w obliczu napaści zbrojnej na ten kraj putinowskiej Rosji.

Macierewicz: Milczenie nad zamachem na Prezydenta może skończyć się dla nas źle!

„Milczenie nad zamachem na Prezydenta może skończyć się dla nas źle” – mówił w Spale wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Były szef MON przypomniał, że raport ws. tragedii w Smoleńsku dostępny jest od ponad roku.

Zawiadomienie ws. zamachu. Macierewicz w TVP Info: "Mieliśmy do czynienia z atakiem na państwo polskie"

- Mieliśmy nie tylko do czynienia z zabiciem osób, mieliśmy również do czynienia z atakiem na państwo polskie - powiedział w programie "#Jedziemy" gość Michała Rachonia, szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz. Podkomisja smoleńska złożyła w poniedziałek w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz morderstwa pozostałych 95 osób podróżujących Tu-154 10 kwietnia 2010 r.

Komentarze i pytania

"GP": Agenci wokół Smoleńska. Rosyjski ślad

Informacja o zatrzymaniu oficera 36. specpułku, współpracującego z rosyjskim wywiadem, stanowi istotne uzupełnienie dotychczasowej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej.

Posmoleńskie rozdroże

Niezależnie od tego, jakie będą ostateczne wyniki śledztwa smoleńskiego, tragedia na Siewiernym jest i pozostanie kluczowym doświadczeniem w procesie definiowania kulturowej tożsamości Polaków w XXI wieku.

Abp. Jędraszewski: Smoleńsk w zasiekach kłamstw

„Prawda z trudem przebija się przez zasieki kłamstw, które od samego początku były podawane do publicznej wiadomości”

Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia"

Niemieccy eurodeputowani przerwali wykład eksperta – bo mówił za dużo o Smoleńsku

Macierewicz komentuje konferencję NPW


Kolejna manipulacja i polityczne działanie prokuratury

Copyright © 2017. All Rights Reserved.