Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komentarze i pytania

Ludzie Laska wystraszyli się zespołu Macierewicza. Nie przyjdą na sejmową debatę

Szef zespołu ds. wyjaśniania opinii publicznej przyczyn katastrofy smoleńskiej Maciej Lasek poinformował, że eksperci jego zespołu nie wezmą udziału w zapowiedzianej przez Antoniego Macierewicza debacie nt. ustaleń zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej. Znając "odwagę" Laska, można się było tego spodziewać.

Eksperci Laska regularnie odmawiają konfrontacji swoich fantastycznych ustaleń z naukowcami współpracującymi z zespołem parlamentarnym. Rok temu żaden z nich nie pojawił się na Konferencji Smoleńskiej ani na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego - teraz stwierdzili, że nie stawią się na debatę w Sejmie.

Antoni Macierewicz, kierujący zespołem parlamentarnym ds. katastrofy smoleńskiej, zapowiedział dziś, że w przyszłą środę w Sejmie odbędzie się debata, podczas której zaprezentowany zostanie przez ekspertów materiał dowodowy stanowiący podstawę stanowiska prezentowanego przez zespół.

W piśmie skierowanym do premiera Donalda Tuska zwrócono się o wydelegowanie rządowych ekspertów, rzeczoznawców, doradców do udziału w debacie. "Oczywiście gwarantujemy pana przedstawicielom pełną możliwość zabrania głosu, postawienia pytań i przedstawienia własnego punktu widzenia" - napisano w liście zespołu do premiera.

W odpowiedzi Maciej Lasek oświadczył, że propozycja udziału ekspertów z jego zespołu w debacie, która ma odbyć się w Sejmie, "jest nie do przyjęcia". Dlaczego?

Lasek wyjaśnił, że "miejsce na naukową dyskusję jest u boku specjalistów, na naukowych konferencjach, a nie u boku polityków". Problem w tym, że sam Lasek prowadzi dyskusję "u boku polityków", bo opłacany jest - wraz z zespołem - przez Kancelarię Premiera. Wcześniej zaś działał w komisji Jerzego Millera, a więc "u boku" innego polityka PO.

za: http://niezalezna.pl/46764-ludzie-laska-wystraszyli-sie-zespolu-macierewicza-nie-przyjda-na-sejmowa-debate

Copyright © 2017. All Rights Reserved.