Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komentarze i pytania

Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia"

Niemieccy eurodeputowani przerwali wykład eksperta – bo mówił za dużo o Smoleńsku

Do poważnego skandalu doszło w trakcie posiedzenia unijnej Komisji ds. bezpieczeństwa i obrony, której głównym tematem było bezpieczeństwo lotu. W trakcie wystąpienia uznanego eksperta dr. inż. Bogdana Gajewskiego niemieccy eurodeputowani postanowili odebrać mu głos, ponieważ mówił o Smoleńsku.

Dr Gajewski zajmuje pozycję Senior Engineer w kanadyjskiej agencji rządowej – National Aircraft Certification, Transport Canada, jest też członkiem ISASI (International Society of Air Safety Investigators). Stowarzyszenie to zrzesza ekspertów badających katastrofy lotnicze z całego świata (około 1200 członków). Przyjętym można być do niego z rekomendacji dwóch członków stowarzyszenia i udokumentowaniu udziału w badaniach minimum 10 katastrof lotniczych.

W trakcie swojego dzisiejszego wystąpienia naukowiec prezentował referat dotyczący katastrofy smoleńskiej. Dr Gajewski mówił tam m.in., że „Polski TU-154M został zestrzelony nad Smoleńskiem”. Transmisję z posiedzenia Komisji można było śledzić jedynie za pośrednictwem TV Republika - inne stacje najwyraźniej nie były zainteresowane tematem.

Tymczasem niemieccy deputowani próbowali zakłócić wystąpienie eksperta i gdy tylko zaczął on mówić o eksplozji TU-154M, zażądali, aby znacznie skrócił on swoje wystąpienie i dali mu jedynie 2 minuty na jego dokończenie. Przeciwko stosowaniu tego typu cenzury stanowczo zaprotestowała Anna Fotyga.

- Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia - mówiła Anna Fotyga.

Niemieccy eurodeputowani nie dawali jednak za wygraną i choć ostatecznie dr. Gajewskiemu pozwolono dokończyć referat, znacznie ograniczono czas jego wystąpienia. Politykom wyraźnie nie spodobały się słowa o eksplozji, podkreślali bowiem, że zgodnie z ich wiedzą w Smoleńsku „doszło do wypadku”.

za:niezalezna.pl/65400-niemieccy-eurodeputowani-przerwali-wyklad-eksperta-bo-mowil-za-duzo-o-smolensku


***

Parlament Europejski: Przerwano wystąpienie ws. katastrofy smoleńskiej. "Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia"

Niemieccy eurodeputowani przerwali wystąpienie dr. Bogdana Gajewskiego, eksperta ds. badania katastrof lotniczych z Kanady, który miał zaprezentować referat dotyczący katastrofy smoleńskiej. - Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia - skomentowała Anna FotygaWystąpienie eksperta zaplanowane było na dzisiejsze posiedzenie Komisji ds. bezpieczeństwa i obrony poświęcone bezpieczeństwu lotu.

Kiedy dr Gajewski rozpoczął prezentację, podczas której mówił o eksplozji TU154-M, niemiecki eurodeputowany Michael Gahler (CDU) wnioskował o jej przerwanie ze względu na brak związku z tematem posiedzenia.

Do jego zdania przychylił się przewodniczący komisji Elmar Brok (również niemiecki eurodeputowany - red.), który stwierdził, że Polska nie może wykorzystywać tego posiedzenia do rozgrywek partyjnych w kampanii wyborczej.

- Szanowna koleżanko - mówił do Anny Fotygi Brok - czuję się trochę wykorzystany. Zostałem tutaj zaproszony omawiać kwestię bezpieczeństwa lotów w obszarach objętych konfliktami by o tym mówić. Wykorzystanie tej dyskusji na rzecz państwa kampanii wyborczej wydaje mi się nieodpowiednie i nie na miejscu. Jest mi przykro. Bardzo często w tej izbie wyrażaliśmy nasze kondolencje w związku z tym straszliwym wypadkiem jaki miał miejsce pod Smoleńskiem. Popieraliśmy także postulat przeprowadzenie rzetelnego dochodzenia, aby ustalić, jak do tego doszło - mówił.

Fotyga odnosząc się do zarzutów podkreśliła, że nie startuje w żadnych wyborach i nie jest to w żadnym wypadku element kampanii wyborczej. - Wydaje się, ze agresja Rosji na Ukrainę powinna spowodować rewizję wielu spośród sądów. Poczynając od tego, co się stało w Gruzji, (...) po to, co dzieje się do obecnie. Również w tym mieści się ocena takich wydarzeń jakim jest katastrofa smoleńska. Ja, Panie Przewodniczący nie kandydują nigdzie i to nie jest element polityki wewnętrznej - mówiła. - Uważam, że powinniśmy wysłuchać tego wystąpienia, jednak jeśli Państwo sobie tego życzą, możemy je przerwać. Tylko myślę, że nic dobrego z tego nie wyniknie, nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia - podkreśliła.

Ostatecznie dr Gajewski dostał jeszcze 2 minuty na dokończenie swojego wystąpienia.

za:telewizjarepublika.pl/wystapienie-w-sprawie-katastrofy-smolenskiej-przerwane-w-pe-quotnic-dobrego-nie-wyniknie-z-wyciszania-sumieniaquot,18632.html


Copyright © 2017. All Rights Reserved.