Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

III Konferencja KSD

Słowo od Wojewody Łódzkiego

Słowo od Wojewody Łódzkiego

 

Szanowny Panie Przewodniczący,

Składam na ręce Pana Przewodniczącego serdeczne podziękowania za zaproszenie do udziału w III edycji Ogólnopolskiej Konferencji pt. „Granice kompromisu", która odbywa się w ramach cyklu spotkań „Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem". Nie mogąc osobiście uczestniczyć w tym istotnym społecznie wydarzeniu, przekazuję zespołowi organizacyjnemu słowa uznania za wytrwałość w propagowaniu czystości etycznej, rzetelności oraz ukazywaniu przez środowisko mediów prawdy i faktów.

Po raz kolejny Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy stawia wysoką poprzeczkę zadając niezwykle trudne pytanie, którego złożoność dotyczy wielu bezcennych wartości społecznych. Potwierdzeniem ważności łódzkiej
konferencji jest niewątpliwie uczestnictwo znanych i cenionych osób duchownych i świeckich - analityków zagadnienia kompromisu oraz problematyki wolności słowa i etyki dziennikarskiej. Jestem przekonana, że takie grono gwarantuje sukces,
którego najlepszym wyznacznikiem będzie dogłębne zastanowienie się nad poruszanym dylematem i być może znalezienie odpowiedzi, w którym miejscu znajduje się granica przyjęcia ustępstwa.
Uważam, że misja dziennikarska powinna opierać się na fundamentach zapewniających społeczeństwu dostęp do profesjonalnej, obiektywnej i rzetelnej informacji. Czasami jednak jesteśmy świadkami walki o pozycję na rynku mediów, która doprowadza do zapominania o tych filarach i przedstawiania rzeczywistości zniekształconej sensacją lub innymi czynnikami. Przekraczanie pewnych granic może stanowić zagrożenie dla prawdy, godności, cywilizacji oraz człowieczeństwa.
Łącząc wyrazy szacunku, życzę wszystkim uczestnikom konferencji udanej debaty, której efekty i wnioski będą sprzyjać ochronie wartości i dobra ogółu w środkach masowego przekazu. Organizatorom gratuluję profesjonalizmu w przygotowywaniu przedsięwzięć społecznych i życzę pełnej satysfakcji w dalszej misji na rzecz poszanowania ludzkiej godności.

 

Z poważaniem
Wojewoda Łódzki
Jolanta Chełmińska

Copyright © 2017. All Rights Reserved.