Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

III Konferencja KSD

red. Krzysztof Nagrodzki

 

Słowo na zakończeniecamera

Dzięki Panu Bogu i ludziom dobrej woli mogliśmy spotkać się już po raz trzeci a być może nie ostatni na konferencji dotyczącej kondycji mediów, ludzi w nich pracujących i z nich korzystających - czyli kondycji nas wszystkich.

Przyszedł czas, aby krótko ze względu na porę - przekazać słowa szacunku, wdzięczności, ba- nawet podziwu za wytrwałość, tym wszystkim, bez których to spotkanie nie zaistniałoby, bądź nie miałoby takiego wymiaru.

Zatem, przede wszystkim, kłaniamy się nisko, z najgłębszym szacunkiem naszym pasterzom, którzy zainspirowali, inspirują oraz udzielają różnego wsparcia dla tych konferencji. Jesteśmy umacniani stałym patronatem honorowym JE Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka Metropolity Łódzkiego, Pani Wojewody i Pana Prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego. W tym roku patronatu i wsparcia udzielił również Pan Marszałek Województwa Łódzkiego.

Dziękujemy za otworzenie gościnnych podwoi dla tak licznych zgromadzonych, za przyjęcie i nakarmienie potrzebujących tego prelegentów, gospodarzom miejsca księdzu Rektorowi WSD i Jego współpracownikom, szczególnie angażowanemu przez nas w trybie roboczym ks. dyrektorowi Szcześniakowi. Nie mogę nie wymieniać w trybie- że tak powiem- ciągłym wszystkich czcigodnych księży, kleryków, którzy dołożyli starań i wysiłku do tego, aby spotkanie miało stosowna oprawę.

Nie mielibyśmy takich możliwości organizacyjnych, gdyby nie konkretna pomoc materialna naszego Magistratu, ludziom z różnych agend miasta, aby wymienić chociażby: wydział kultury, administracji to było znaczące wsparcie. Gorąco dziękujemy.

Mogliśmy liczyć na wypróbowane, łódzkie a zarazem prężnie działające na rynku ogólnopolskim i dalej firmy:

Mosty Łódź wykonawca wielu ważnych, nowatorskich i...pięknych konstrukcji drogowych.

Firma Instalacji Sanitarnych FIS - Roman Jasiński, realizator prac sanitarnych, ciepłowniczych a i spedycji krajowej oraz zagranicznej.
Zimny Auto znany autoryzowany dealer firmy Skoda, Volksvagen, producent okien z pcv i aluminium.
Odział łódzki Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej w skrócie SKOK- im. Stefczyka. SKOK Stefczyka - Przyjaciel w potrzebie.

Wspomaga nas również od początku, ofiarnie - firma Pietrucha S.i A., która zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych, produkcją parapetów z pcv, granitu, stali. Tworzy profile montażowo-wykończeniowe z pcv, witraże, sztukaterie, obrzeża meblowe z pcv.

Dokarmia palce lizać - Firma Pamso z Pabianic.

Więcej informacji o naszych dobrodziejach znajdziecie Państwo w materiałach pokonferencyjnych, teraz zaś możemy tylko polecić, prosić, Państwa o zapamiętanie ich szyldów i skorzystać z ich ofert. Warto!

Kierujemy słowa podziękowania do naszych patronów medialnych niektórzy są już niejako na stałe wpisani, bądź wpisują się w te patronaty jak: Telewizja Trwam, Nasz Dziennika, Rzeczpospolita, TVP Łódź, Tygodnik Niedziela, Tygodnik Rodzin Katolickich Źródło, Radio Niepokalanów, w tym roku Pierwszy Program Polskiego Radia i Pierwszy Program TVP (zobaczymy jaki będzie praktyczny wyraz tego patronatu ufajmy, że dobry ...), oraz godny polecenia portal internetowy fronda.pl

Ufamy, że media te, że wszystkie Koleżanki i Koledzy dziennikarze ludzie dobrej woli, rozniosą urbi et orbi dobre nasiona tych spotkań. Spotkań, które wpisują się, powinny się wpisać we wspólną obronę naszej cywilizacji przed zalewem ..... strach powidzieć .... barbarzyństwa. Barbarzyństwa udrapowanego nieraz w kolorowe szatki postępu.

Nie mogę nie podziękować Koleżankom i kolegom z naszego Łódzkiego Oddziału KSD: Garstce członków zespołu organizacyjnego, tym który przygotowali wystąpienia i tym, którzy prowadzili poszczególne sesje, za włożoną pracę.

Chciałbym zwrócić uwagę, że wystawę prasy katolickiej przygotowała firma naszej koleżanki Beaty Janickiej.

Wreszcie dziękujemy gorąco wszystkim, którzy zechcieli przybyć, wytrwać te kilka godzin, zadać pytania, włączyć się do dyskusji - bez Państwa obecności te spotkania nie miałyby większego sensu..

Proszę wybaczyć tą mocno skrótową formę, ale godziny są późne, a jeszcze przecież czeka nas zasłuchanie w słowa księdza biskupa Adama i Jego błogosławieństwo na drogę.
Nie muszę chyba przypominać, że bez myśli, modlitwy, wsparcia duchowego i intelektualnego JE, bez Jego słów zachęty i błogosławieństwa, tych spotkań zapewne by nie było. Bóg zapłać za wszystko Księże Biskupie.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.