Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Informacje o III Konferencji

Informacje o III Konferencji

Oddział Łódzki Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy
zaprasza do lektury materiałów zwiazanych
z III Ogólnopolską Konferencją
z cyklu „Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem”
która odbyła się 24 października 2009 roku w Łodzi
Motywem przewodnim spotkania była refleksja:
„Granice kompromisu”

W księgarni archidiecezjalnej przy ulicy Piotrkowskiej 263 w Łodzi dostępna jest książka
z zapisem konferencji. Istnieje również możliwość zakupu jej poprzez Internet na stronie:

http://archidiecezja.lodz.pl/.

Zapraszamy.
Czy konferencja spełniła oczekiwania?

Staramy się włączyć w walkę o przywracanie pojęciom ich znaczeń, oraz odsłaniania granic, których człowiekowi naprawdę logicznie myślącemu nie godzi się przekraczać, ale nie od nas samych zależy jaki będzie odbiór społeczny owego posiewu ...

Mamy świadomość pewnych niedoskonałości organizacyjnych, ale i nieco smutku z wyraźnej asymetrii w realizacji niektórych patronatów medialnych. A przecież dotarcie do jak największej grupy odbiorców z tymi ważnymi, merytorycznie, logicznie, kompetentnie uzasadnianymi wystąpieniami, jest sensem owych patronatów... Czy to tylko nonszalancja w traktowaniu zobowiązania z tej deklaracji płynącego?...

Ocenę jakości spotkania chcielibyśmy zostawić przede wszystkim tym, którzy uczestniczyli w nim bezpośrednio, odbiorcom przekazu medialnego, oraz odwiedzającym nasz portal, na którym publikujemy materiały.

Pierwszym zapisem jest słowo JE Biskupa Adama Lepy, skierowane do uczestników konferencji poprzez folder.

 


więcej


więcejwięcejwięcej


więcej


red. Krzysztof Nagrodzki- Granice kompromisu, granice wolności

więcej
prof. Tadeusz Gerstenkorn - Jak to jest z granicami kompromisu ? camera

red. Janusz JANYST - Sztuka wolna czy swawolna? camera


więcej


dr inż.red Antoni Zięba camera


więcej


red. Piotr Pałka camera

red. Zdzisław Szczepaniak - Widok z boku, czyli... śladami Nadziei camera


więcej


red. Marian Miszalski - Kompromis międzypokoleniowy a suwerenność państwa polskiego camera


więcej


red. Krzysztof Nagrodzki, słowo na zakończenie camera


więcej


Biskup Adam Lepa -MEDIALNY AREOPAG camera


więcej


Patroni medialni:

Lista sponsorów:
Nasz Magistrat - główny przyjaciel i sponsor konferencji wpisujących się już w tradycję Łodzi. Miasta coraz bardziej pięknego, znanego i docenianiego na świecie.

Pietrucha S.A. to firma o niemal półwiekowej już tradycji (istnieje od 1960 r.). Zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych, produkcją parapetów z pcv, granitu, stali. Tworzy profile montażowo-wykończeniowe z pcv, witraże, sztukaterie, obrzeża meblowe z pcv. Ma swoje składy w prawie wszystkich województwach.

Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty – Łódź” S.A to jedna z czołowych firm branży wykonawstwa konstrukcji inżynierskich budownictwa komunikacyjnego. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu, budowie, remontach i modernizacji mostów, wiaduktów, przejść podziemnych oraz kładek dla pieszych. Zajmuje się również produkcją belek mostowych, żelbetowych i z betonu sprężonego – typu Kujan i „T”. Spółka poszczycić się może innowacyjnymi projektami m.in. wykonaniem 2 mostów podwieszonych w tym : największego w Polsce mostu przez Wisłę w Płocku oraz mostu III Tysiąclecia im. Jana Pawła II w Gdańsku. Atutem przedsiębiorstwa, obok wysoko wykwalifikowanej kadry jest nowoczesna baza techniczna, w tym stacjonarne i polowe laboratoria badawcze, a także światowej klasy sprzęt budowlany.

Zbliżająca się do ćwierczwiecza swego istnienia Firma Instalacji Sanitarnych - FIS - Roman Jasiński, to przedsiębiorstwo wielu możliwości.

Oferuje:

Projektowanie i wykonawstwo w zakresie:
Instalacje wod-kan. c.o, gaz; węzły cieplne; klimatyzacja i wentylacja; stacje uzdatniania wody; hydrofornie; kotłownie; izolacje termiczne; sieci ciepłownicze; roboty budowalne.
oraz
trasport międzynarodowy i spedycja.

FIS posiada prestiżową nagrodą „Gazela Biznesu 2003". Jest laureatem Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego w kategorii „Małe Polskie Przedsiębiorstwo".

Firma, znana na rynku od wielu lat, produkuje ponad 150 asortymentów, głównie wieprzowych - mięs, konserw i wędlin (m.in. kiełbasy suche, cienkie, grube, wędzonki, wędliny podrobowe). PAMSO SA może poszczycić się wieloma nagrodami, w tym m.in. Złotym Certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play”, wyróżniającym firmy kierujące się uczciwością, rzetelnością i lojalnością.

skok

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa – w skrócie SKOK - im. Stefczyka. O takiej, prawdziwej spółdzielczości można wiele, ale wystarczy pamiętać:
SKOK Stefczyka to bezpieczeństwo i pomoc finasowa w potrzebie.

Zimny–Auto znany autoryzowany dealer firmy Skoda, Volksvagen, producent okien z pcv i aluminium. Firma posiada certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play, przyznawany przez krajową Izbę Gospodarczą, oraz certyfikat ISO 9001:2000, a także należy do elitarnego grona Gazel Biznesu, czyli najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce.

Firma „W. Lewandowski” P.H.U. zajmująca się produkcją papierów higienicznych istnieje na rynku od 1992 roku i jest jednym z największych polskich producentów i dystrybutorów w tym zakresie.Wysoką jakość na światowym poziomie gwarantuje system zarządzania jakością ISO 9001:2000, a solidność firmy potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienie przyznane jej na przestrzeni piętnastu lat m.in. Polskie Godło Promocyjne „Teraz Polska”, Certyfikaty „Solidna Firma”, „Przedsiębiorstwo Fair Play”, Lider Polskiego Biznesu, Polski Sukces, Medal Europejski, Lider Nowoczesnych Technologii.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.