Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

RED. KRZYSZTOF NAGRODZKI

SŁOWO OD ORGANIZATORÓW

Nasza czwarta konferencja dobiega końca. Za chwilę zostaniemy ubogaceni słowem księdza biskupa Adama Lepy – duchowego i intelektualnego opiekuna tych spotkań. Co nie znaczy, że jakiekolwiek niedociągnięcia obciążają Księdza Biskupa.

Autonomiczna, rzec można, realizacja to już nasza sprawka, a jej wszelkie uchybienia najbardziej obciążają mnie – jako, że każde przedsięwzięcie musi mieć swego koordynatora. I winowajcę.

Przyszedł czas krótkich – ze względu na porę - podziękowań. Ich obszerniejsza wersja, szczególnie pod adresem naszych sponsorów, znajdzie się w publikacjach pokonferencyjnych.

Skierujmy z głębokim ukłonem słowa podziękowania do naszych Patronów: Księdza Arcybiskupa, Wojewody, Marszałka Województwa, Prezydenta naszego miasta. Należy wskazać, z podziękowaniem, na umowy z Urzędem Marszałkowskim, Miastem Łódź, Narodowym Centrum Kultury, na sponsoring firmy Mosty Łódź, Skok Stefczyka, Pamso Pabianiece, Heleny Skrzydlewskiej – bez tej konkretnej, również materialnej pomocy - łódzkie, ale przecie ogólnopolskie spotkania, zapewne nie odbyłyby się. A tak tworzymy już tradycję.

Daj Panie Boże dobrą tradycje, której plon zechcą roznieść, miastu i światu patronujące media: Telewizja Trwam, Telewizja Polska Łódź, Rzeczpospolita, Nasz Dziennik, Tygodnik Rodzin Katolickich Źródło, Niedziela, Polskie Radio Łódź, Radio Niepokalanów oraz Koleżanki i Koledzy dziennikarze, wydawcy – ludzie dobrej woli i rzetelnej pracy - poprzez im dostępne środki społecznej komunikacji, niezależnie od oficjalnego patronowania czy przynależności stowarzyszeniowej.

A plon ten, to ważne myśli oraz świadectwa ludzi nauki i mediów, duchownych tudzież świeckich, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na dzisiejsze spotkanie. Bóg zapłać Państwu z całego serca. Wierzymy, że po tych sesjach wszyscy wyjdziemy ubogaceni intelektualnie i wzmocnieni duchowo.

Nie możemy nie wyrazić szczególnej wdzięczności za stałe przygarnięcie w gościnnych, pięknych, dostojnych murach Wyższego Seminarium Duchownego. Dziękujemy Gospodarzom miejsca: Księdzu Rektorowi, Dyrektorowi, Prefektowi, klerykom, dzięki którym możemy w takim miejscu spotykać się już czwarty raz.

Dziękuję zespołowi organizacyjnemu konferencji – gromadce, która jakoś musi ogarnąć to zamierzenie. No i szczególnie dziękujemy Państwu, którzy przybyliście z nieraz odległych stron, ubogaciliście nas swoim udziałem w kolejnej konferencji. Daj Boże nie ostatniej.

Niestety, ze względu na przekroczone planowane granice czasu, dyskusja nie mogła rozwinąć się. Przepraszam. Organizatorzy dołożą starań, aby następne konferencje (jeżeli będą), zaplanować w taki sposób, aby czas wspólnej rozmowy został obficiej wypełniony.

A teraz poproszę Księdza Biskupa Adama Lepę, aby zechciał przekazać nam słowo na zakończenie i pasterskie błogosławieństwo.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.