Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Partnerzy i sponsorzy konferencji

Nasze spotkania, wpisujące się w inicjatywy budowania społeczeństwa obywatelskiego, „uzbrajanego” w umiejętność rzetelnego przekazywania i właściwego odczytywania informacji medialnych, wspomagają konkretną i dającą możliwość nadania właściwego kształtu organizacyjnego systematyczną pomocą:


 A w bieżącym roku również:
 

Wszystkim Partnerom i Sponsorom z serca dziękujemy.
Bez ich zaangażowania, organizacja tych ogólnopolskich, wpisujących się już w łódzka tradycję inicjatyw, byłaby znacznie, znacznie trudniejsza.
Jeżeli w ogóle możliwa...

Pozostajemy z nadzieją, że następny rok nie będzie w tym względzie gorszym od dotychczasowych.


***

Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty – Łódź” S.A
to jedna z czołowych firm branży wykonawstwa konstrukcji inżynierskich budownictwa komunikacyjnego. PRM „Mosty – Łódź” S.A istnieje od 1991 roku i obecnie zatrudnia 433 osoby. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu, budowie, remontach i modernizacji mostów, wiaduktów, przejść podziemnych oraz kładek dla pieszych. Zajmuje się również produkcją belek mostowych, żelbetowych i z betonu sprężonego – typu Kujan i „T”. Spółka poszczycić się może innowacyjnymi projektami m.in. wykonaniem 2 mostów podwieszonych w tym : największego w Polsce mostu przez Wisłę w Płocku oraz mostu III Tysiąclecia im. Jana Pawła II w Gdańsku. Atutem przedsiębiorstwa, obok wysoko wykwalifikowanej kadry jest nowoczesna baza techniczna, w tym stacjonarne i polowe laboratoria badawcze, a także światowej klasy sprzęt budowlany.

Do największych sukcesów budowlanych poza wspomnianymi wcześniej należy wymienić:

 • budowy obwodnic Poznania, Rawy Mazowieckiej, Gniezna, Piły, Sochaczewa i Jędrzejowa
 • budowa mostu granicznego w Dorohusku,
 • budowa Mostu Zamkowego w Rzeszowie,
 • przebudowa skomplikowanego układu komunikacyjnego w ciągu Limanowskiego w Łodzi,
 • budowa autostrady A2 na odcinku Emila – Stryków,
 • budowa obwodnicy Garwolina,
 • budowa drogi ekspresowej S69 na odcinku węzeł Żywiec – węzeł Browar,
 • budowa estakad nad Rondem Starzyńskiego w Warszawie,
 • rozbudowa węzła Murckowska w Katowicach.
 • budowa obwodnicy miasta Puławy wraz z mostem przez rzekę Wisłę,
 • Budowę drogi ekspresowej S-8 Radzymin – Wyszków, odcinek Obwodnica Wyszkowa km 50+500 – km 63+298,38”,
 • Budowa Drogi Zbiorczej „DROGA ŁĄKOWA” w Grudziądzu,
 • Rozbudowa drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej, na odcinku: obwodnica Grójca
  -
  Rozbudowa (modernizacja) Alej Jerozolimskich w Warszawie, na odcinku od wiaduktu nad torami PKP do ul. Łopuszańskiej.
  - Budowy drogi ekspresowej S-8 na odcinku Radzymin – Wyszków od km 486+923,5 do km 504+274 .
 • Przebudowa mostu przez rz. Wisłok w Strzyżowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 989, km 0+423,
 • Budowa autostrady A-2 na odcinku węzeł Stryków II-Stryków I oraz zaprojektowanie i budowa drogi łączącej A-2 z drogą krajową nr 14 w korytarzu A-1,
 • Wykonanie przebudowy - remontu wiaduktu drogowego zachodniego wraz z dojazdami w ciągu ul. Kopcińskiego nad torami kolejowymi i ul. Tuwima w Łodzi

i inne.

***

Firma S. i  A. Pietrucha to polskie przedsiębiorstwo o charakterze rodzinnym, działające na rynku od 1960 roku. Rozwijając się na przestrzeni lat działalność firmy ewoluowała od garbarstwa przez produkcję okien z PVC do wytwarzanej obecnie szerokiej gamy produktów wykonanych z PVC i innych tworzyw sztucznych, przeznaczonych głównie dla branży budowlanej i meblarskiej. Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym do ekstruzji tworzyw sztucznych.

 • Parapety – wewnętrzne i zewnętrzne ze wszystkich dostępnych na rynku materiałów.
 • Okna – rozetowe (PU) i dachowe (drewno, PCW).
 • Drzwi – antywłamaniowe (stalowe), PCW.
 • Profile montażowo-wykończeniowe z PCW (kątowniki, płaskowniki, ćwierćwałki).
 • Usługi w zakresie okleinowania profili.
 • Gięcie łuków z profili okiennych PCW.
 • Płyty wielowarstwowe – typu Sandwich.
 • Sztukateria wewnętrzna i zewnętrzna.
 • Rzeźby, fontanny, ozdoby ogrodowe – kamień naturalny.
 • Blaty kuchenne, łazienkowe – kwarc, konglomerat marmurowy.
 • Bramy, ogrodzenia, tarasy, pomosty – systemowe rozwiązania wykonane z PCW i kompozytu drewno-tworzywo.
 • Alucopol – kompozytowe panele o rdzeniu z tworzywa, obłożone obustronnie blachą aluminiową.
 • Geosiatka wykonana z polipropylenu o sztywnych węzłach.
 • Grodzice z PCW – ścianki szczelne(oczyszczalnie ścieków, stacje benzynowe, wysypiska śmieci, bariery wodne), ściany oporowe, wzmocnienia nabrzeży.
 • Polistyren ekstrudowany (XPS).
 • Recykling odpadów z PCW i PE.
 • Pokrowce, worki z PE.

W 1995 r. wdrożono produkcję komorowych profilów parapetów okiennych wewnętrznych i zewnętrznych. Zainstalowano nowoczesną linię technologiczną austriackiej firmy Cincinnatti Milacorn umożliwiającej uruchomienie procesu produkcyjnego odpowiadającego wysokim standardom współczesnej techniki wytłaczania. Parapety laminowane są foliami dekoracyjnymi niemieckiej firmy Renolit. W ciągu kilku lat powstał nowoczesny zakład wyposażony w najnowsze linie technologiczne do produkcji profilów parapetów oraz stolarki okiennej i drzwiowej z PVC.

W 1997 r. uruchomiono linię technologiczną recyclingu polichlorku winylu. Główną ideą tego przedsięwzięcia było doprowadzenie do zamkniętego obiegu tworzywa sztucznego, stosowanego do produkcji stolarki okiennej.

***

Firma H. Skrzydlewska posiada bogate tradycje. Jest firmą rodzinną, należy do najbardziej znanych na rynku. Nieprzerwanie funkcjonuje od 22 września 1971r. Wtedy to, po uzyskaniu koniecznych zezwoleń, dokonano pierwszego wpisu do ewidencji. Jednakże faktycznie należy uznać, że rozpoczęcie działalności firmy nastąpiło już w 1937roku. Od tego bowiem czasu we wsi Zarzew pod Łodzią prowadzone było gospodarstwo ogrodnicze, które tworzyło podwaliny dla firmy
H. Skrzydlewska.

Firma H. Skrzydlewska prowadzi sieć kwiaciarni i salonów kwiatowych na terenie Łodzi. Jako pierwsza w swojej branży uzyskała międzynarodowy certyfikat jakości ISO 9001 : 2008.

Firma należy również do międzynarodowej sieci „Interflora”, skupiającej najlepsze firmy kwiaciarskie z całego świata. W swojej ofercie posiada szeroki wybór kwiatów ciętych, doniczkowych, okolicznościowych bukietów i kompozycji kwiatowych. Jest w stanie zapewnić kompleksowy serwis kwiatowy wszelkich uroczystości i spotkań. Dzięki przynależności do sieci „Interflora” dostarcza kwiaty pod każdy wskazany przez klientów adres – odległość nie stanowi żadnych barier.

Firma H. Skrzydlewska prowadzi szeroką działalność charytatywną. Wspiera rozmaite akcje organizowane przez kościół, stowarzyszenia społeczne, sponsoruje także młodych adeptów sportu różnych dyscyplin oraz placówki kultury.
We wszystkich dziedzinach swojej działalności znana jest z profesjonalizmu i rzetelności.

***

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka powstała w 1993 roku. SKOK Stefczyka nawiązuje do tradycji polskiej spółdzielczości finansowej z przełomu XIX i XX wieku. U schyłku XIX wieku ideę finansowej samopomocy rozwinął i wcielił w życie dr Franciszek Stefczyk - patron naszej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. Przed II wojną światową instytucje podobne do dzisiejszych SKOK-ów były popularnie zwane Kasami Stefczyka. W 1939 roku istniało 3500 zapoczątkowanych przez Stefczyka spółdzielczych kas, do których należało 1,5 mln Polaków. Kasy Stefczyka odegrały ważną rolę gospodarczo-społeczną na ziemiach polskich, kładąc kres lichwie pieniężnej.
Po 1947 roku Kasy zostały rozwiązane, a majątek znacjonalizowano lub rozgrabiono. Ruch spółdzielczości finansowej odrodził się dopiero w III Rzeczpospolitej, dzięki wsparciu Światowej Rady Unii Kredytowych i Związku Zawodowego "Solidarność". SKOK Stefczyka- przyjaciel w potrzebie!

***

Zakłady Mięsne PAMSO S.A. Pabianice to firma zatrudniająca 600 osób, produkująca ok.150 asortymentów wieprzowych: mięs, konserw i wędlin (m.in. kiełbasy suche, cienkie, grube w batonach, wędzonki, wędliny podrobowe). Wszystkie wyroby firmy oparte są na tradycyjnych, staropolskich recepturach. Na wyróżnienie zasługuje linia wyrobów  "Wiejskie Smaki"®. Szynka, polędwica i baleron - produkowane są z wyselekcjonowanego surowca i tradycyjnie wędzone - dymem z drewna olchowego. To wyroby zdrowe, o smaku jak przed laty i zapachu prawdziwej wiejskiej wędzonki. Nowością jest również rozszerzenie oferty firmy o garmaż własnej produkcji (m.in. kotlety, kluski śląskie, kopytka, krokiety). Dzięki ciągłej modernizacji linii produkcyjnych i maszyn do konfekcjonowania wyroby mają przedłużony termin przydatności do spożycia. Są pakowane próżniowo, w opakowania zbiorcze w atmosferze obojętnej MAP oraz plastrowane. W ostatnich latach w zakładzie oraz hurtowniach firmowych wprowadzony został nowoczesny system komputerowy zapewniający łączność on-line.

 

Produkty Zakładów Mięsnych PAMSO oraz polityka firmy zostały szeroko docenione, czego wyrazem są liczne wyróżnienia, m.in.:  Złota Statuetka „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznawana firmom wyróżniającym się uczciwością, rzetelnością i lojalnością - zdobywającym przez 5 lat z rzędu certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” (2004-2008) oraz dwukrotny tytuł „Lidera Jakości” za wielokrotne wyróżnienie w konkursie „Produkty najwyższej jakości w przemyśle mięsnym” w 2003 i 2008 roku.

 

Zakłady Mięsne PAMSO są liderem na rynku łódzkim jeśli chodzi o sprzedaż wyrobów oraz znajomość marki. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez firmę badawczą BBS Obserwator z Krakowa w lutym 2008r - najwyższą spontaniczną znajomość marki w regionie łódzkim odnotowała marka PAMSO, a spośród respondentów wskazujących na Zakłady Mięsne PAMSO, aż 89% badanych kupuje te wyroby. Również pod względem smaku wędliny PAMSO uplasowały się na pierwszym miejscu.

 

Wyroby Zakładów Mięsnych PAMSO S.A. produkowane są z krajowych surowców. Mięso wieprzowe pozyskiwane jest z własnego uboju trzody chlewnej. Cały proces przetwórczy jest codziennie nadzorowany dwutorowo przez własne służby technologiczne i inspektorów Powiatowej Weterynarii. Zakład posiada od wielu lat certyfikat zezwalający na eksport do krajów Unii Europejskiej. Wyroby Zakładów Mięsnych PAMSO S.A. są sprzedawane do Niemiec, Wielkiej Brytanii i na Łotwę. Audyty przeprowadzane przez unijnych lekarzy weterynarii potwierdzają stosowanie standardów i norm jakościowych zapewniających zdrowe i bezpieczne produkty.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.