Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Tacy są ci „przyjaciele Moskale”

Rosyjska Dożd (Deszcz) była ostatnią naziemną opozycyjną wobec Putina telewizją, która nadawała w Rosji. Po rozpoczęciu obecnej inwazji na Ukrainę została zamknięta przez reżim Putina.
Dziennikarzom i stacji schronienia udzieliła Łotwa.
Jak się za to odwdzięczyli liberalni, antyputinowscy rosyjscy dziennikarze?

Czytaj więcej...

Problem z wolnością

Postanowienie sądu nakazujące zapłacić Jarosławowi Kaczyńskiemu ponad 700 tys. zł, czyli równowartość ceny mieszkania w dużym mieście, za wypowiedź, która jest oczywistą oceną działalności polityka, pokazuje, jak bardzo w Polsce zagrożona jest wolność słowa.

Czytaj więcej...

Rafał Ziemkiewicz i Magdalena Ogórek skazani na grzywnę. Chodzi o słowa z programu nt. Elżbiety Podleśnej

Rafał Ziemkiewicz oraz Magdalena Ogórek mają zapłacić grzywnę w wysokości 10 tys. złotych. Chodzi o proces z Elżbietą Podleśną. Ziemkiewicz i Ogórek zostali pozwani przez Podleśną, która miała rozlepiać grafiki z wizerunkiem Maryi na śmietnikach w Częstochowie, bo w roku 2019 w programie W tyle wizji wypowiedzieli słowa, które jej się nie spodobały…

Czytaj więcej...

Zaskakująca decyzja sądu ws. Barbary Kurdej-Szatan. „Ewidentny upadek obyczajów”

- Zapomina się, że sądy wyznaczają pewien standard obowiązujący w państwie. Jeżeli sąd uznał, że mówienie w ten sposób o funkcjonariuszach państwa jest dopuszczalne, to dopuszcza, że za chwilę uczniowie będą tak mówić o nauczycielach, pracownicy o swoich przełożonych, że jest to dozwolone, podobnie jak mówienie, że prezydent jest „debilem”

Czytaj więcej...

Prezydent Andrzej Duda z nagrodą od Rycerzy Kolumba

Pan Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Patricka Kelly’ego, Najwyższego Rycerza, przywódcę międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba. W trakcie spotkania odebrał z rąk Patricka Kelly’ego symboliczne wyróżnienie – Nagrodę Caritas, przyznaną jako wyraz uznania dla całego społeczeństwa polskiego za bezinteresowną postawę wobec potrzebujących i poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.

Czytaj więcej...

Jarosław Kaczyński w Legnicy o sfederalizowanej Europie: to byłoby przejście spod buta sowieckiego pod but niemiecki

- Jeśli takie państwo by powstało, a Niemcy zdołałyby zrealizować ten „plan Scholza”, to wtedy siła tego państwa byłaby już ogromna, także w skali światowej. Byłaby porównywalna w skali PKB z USA, choć nieco niższa. (…) Jeżeli spojrzeć na to z polskiej strony, to jest to droga, którą Polska miałaby przejść od wyjścia spod buta sowieckiego do wejścia pod but niemiecki. Takie są realia.

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka: Nie mieli duszy niewolnika

„Noc listopadowa” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Leszka Zdunia w Teatrze Klasyki Polskiej w Warszawie. Pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka w „Naszym Dzienniku”.
W znakomitej, pięknej i podnoszącej nas na duchu homilii wygłoszonej na Wawelu w dniu Święta Niepodległości ks. abp Marek Jędraszewski, mówiąc o zmaganiach Polaków o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, poprosił,

Czytaj więcej...

Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – na rzecz Ukrainy

Tegoroczny Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie będzie poświęcony wsparciu Ukrainy. O sytuacji za naszą wschodnią granicą, pomocy już udzielonej i nadal koniecznej, mówiono podczas konferencji prasowej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. „Wiele osób wróciło do piwnic, bo tam jest bezpiecznie. Zima będzie najtrudniejszym okresem wojny, zwłaszcza dla dzieci”

Czytaj więcej...

Wiara na medal

Wielu polskich sportowców publicznie przyznaje się do wiary. W czasach, gdy w przestrzeni publicznej słyszymy najczęściej wyznania osób odrzucających Boga, postawa naszych zawodników jest bardzo budująca.Pan Jezus jest u mnie na pierwszym miejscu (...). Wiary uczyłem się najpierw w domu – od dziadka i taty. Dzisiaj jest ona czymś zupełnie naturalnym. Pan Bóg był i zawsze będzie dla mnie kimś wyjątkowym – powiedział

Czytaj więcej...

Jerzy Kwaśniewski: Manipulatorzy usiłują wprowadzić w Polsce eutanazję

W Polsce coraz szersze kręgi zatacza debata na temat legalizacji eutanazji. W niektórych krajach proceder ten już dawno został uznany w świetle prawa. Na początku października Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił skargę Belga, którego matka została poddana eutanazji z powodu depresji. O zabiciu matki przez lekarzy mężczyznę powiadomiono… dzień po jej śmierci. Nie mógł się z nią nawet pożegnać...

Czytaj więcej...

„In vitro” zwiększa prawdopodobieństwo nowotworów i wad genetycznych. Fakty ukrywa się dla zysku

W Polsce i na świece stale wzrasta liczba zapłodnień pozaustrojowych . Choć „in vitro” staje się coraz bardziej powszechne, to wiedza o zagrożeniach związanych z tą metodą pozostaje ukryta przed pacjentami. Tymczasem kolejne badania dowodzą, że sztuczne zapłodnienie zwiększa ryzyko wystąpienia u dziecka patologii – w tym nowotworów i wad genetycznych.

Czytaj więcej...

Straszny kraj dla zwykłych ludzi już był

Wiem, że to źle brzmi w uszach ludzi, którzy walczyli o Polskę jako ideę, ale uważam, że nie da się o III RP rozmawiać bez kwestii klasowych. Mówiąc wprost: nie ma polskiej idei bez solidnej dawki niepodległościowego socjalizmu. Apologia terapii szokowej w wykonaniu Leszka Balcerowicza, którą uprawia red. Dominika Wielowieyska, to więcej niż znamienny symbol tego, co znów próbują wprowadzić ultraliberałowie.

Czytaj więcej...

Trener piłkarskiej reprezentacji Brazylii publicznie wyznaje swoją wiarę

Adenor Leonardo Bacchi jest praktykującym katolikiem. Przyjechał z drużyną Brazylii do muzułmańskiego Kataru by rywalizować z najlepszymi ekipami globu o Puchar Świata, czyli najważniejsze futbolowe trofeum. Oprócz wytrwałej pracy i trenerskiego kunsztu, które przyniosły mu już niejeden znaczący sukces nie zapomina o tym, co jest w naszym życiu najważniejsze.  

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.