Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Lewaccy aktywiści atakują Rzecznika Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, został zaatakowany przez lewicowych aktywistów w związku z zapowiedzią kontroli w szkołach wyróżnionych w „Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+”. Kontrola ma obejmować m.in., w czym przejawia się przyjazność wobec środowisk genderowych.

Czytaj więcej...

Ks. Kazimierz Kurek-Powstanie Styczniowe w pieśni i piosence

Obchodzimy 160 rocznicę zrywu niepodległościowego, jakim było Powstanie Styczniowe.
Jest ono utrwalone w wielu pieśniach, piosenkach. A jak mówił poeta: pieśń ujdzie cało!
I jest ona skarbcem, z którego wciąż dobywamy jakby ową „lawę”, której to  nic nie zdoła wystudzić.
To dzięki tej powstańczej pieśni i w nas wciąż trwa żywe „tchnienie wolności i niepodległości”.

Czytaj więcej...

W niedzielę pobito księdza

Ks. Adrian w niedzielny poranek został zaatakowany przez ok. 30-letniego mężczyznę. Dzięki przechodniom nie doszło do większych obrażeń. Wyzwiska, które wykrzykiwał napastnik, wskazują, że kapłanowi dostało się za to, że jest księdzem.

Czytaj więcej...

Ks.dr Waldemar Kulbat - „Szatańskie urojenia” ideologów

Wydawałoby się, że czasy najgorętszych sporów między nauką i religią dawno minęły. A jednak pojawiają się książki, które przedstawiają wierzenia religijne jako naiwne i niebezpieczne.
Z drugiej strony nie brak interesujących propozycji ze strony autorów, którzy z racji swojej wiedzy i uczciwej postawy potrafią się przeciwstawić scjentystycznemu ateizmowi. Do nich należy

Czytaj więcej...

Protest CMWP SDP przeciwko skazaniu red. Magdaleny Ogórek i red. Rafała Ziemkiewicza

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko skazaniu przez Sąd Okręgowy w Warszawie redaktor Magdaleny Ogórek i redaktora Rafała Ziemkiewicza za słowa użyte w 2019 r. w telewizyjnej audycji satyrycznej „W tyle wizji” emitowanej w TVP Info. Dziennikarze zostali skazani z art. 212 kk. i zgodnie z wyrokiem sądu mają zapłacić po dziesięć tysięcy złotych grzywny za rzekome zniesławienie psychoterapeutki i aktywistki Elżbiety Podleśnej. Wyrok jest prawomocny. CMWP SDP zapowiada wsparcie dziennikarzy, jeśli zdecydują się złożyć wniosek o kasację wyroku do Sądu Najwyższego.

Czytaj więcej...

Prof. W. J. Wysocki o płk. W. Pileckim: Wiele wskazuje, że sprawą mordu sądowego osobiście zainteresowany był premier J. Cyrankiewicz, który był konfidentem obozowego gestapo w Auschwitz

W czerwcu 1946 r. Witold Pilecki dostał informację o grożącym mu niebezpieczeństwie aresztowania, ale na propozycję ucieczki do Londynu odpowiedział negatywnie. Dalszy ciąg swojej misji dla Ojczyzny określił słowami: „Ja stąd nie wyjadę. Ktoś tu musi trwać bez względu na konsekwencje”. Zamiast tego

Czytaj więcej...

s.Alicja Augustynowicz-felicjanka - Krzyżyk

Zawisł na kamizelce
nieba kawałek
Nie trzeba pytać
Jasne i zrozumiałe  
Krzyżyk srebrem lśni
Maleńki, ale wystarcza,
 by z dumą nosić go
i myśleć o Nim
bo to Chrystusowa tarcza
charyzmatu Felicjańskiego
broń

Jan Paweł II autorytetem moralnym dla 81 proc. Polaków

Tak jak rok temu ponad cztery piąte Polaków deklaruje, że polski papież jest dla nich autorytetem moralnym - wynika z najnowszego komunikatu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). "Polityczno-medialna burza związana z doniesieniami dotyczącymi tuszowania przez kardynała Karola Wojtyłę przypadków pedofilii wśród księży nie naruszyła autorytetu Jana Pawła II w polskim społeczeństwie"

Czytaj więcej...

Postawiono zarzuty sprawcy napadu na katolików w Elblągu

Elbląska Prokuratura Rejonowa poinformowała o wszczęciu śledztwa przeciwko sprawcy napadu na uczestników publicznej modlitwy różańcowej 5 maja. Służby ustaliły tożsamość napastnika i postawiono mu zarzuty w związku z atakiem. Mężczyzna odpowie także za posiadanie „znacznej ilości” narkotyków.

Czytaj więcej...

Delegacja PE interweniowała ws. prof. Engelking. Prof. Czarnek przyjął europosłów w gmachu przy al. Szucha

Zaalarmowani sprawą prof. Barbary Engelking europosłowie postanowili odwiedzić Warszawę, aby przyjrzeć się wolności słowa w Polsce. Delegację do budynku MEiN przy Szucha 25, gdzie dawniej mieściła się siedziba Gestapo, zaprosił prof. Przemysław Czarnek. Minister miał opowiedzieć o tym, w jaki sposób próbowano w Polsce wprowadzać „praworządność” w latach 1939-1945.

Czytaj więcej...

Jadwiga Kamińska-W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

                    „I niech Pan Bóg
                     wynagrodzi temu,
                     który wymyślił
                     w czasie tej podróży
                     Papieża do Polski
                     dzień łódzki”.
                                     Jan Paweł II


Z okazji 103 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II w Archikatedrze Łódzkiej odbył się uroczysty koncert. W tym miejscu 13 czerwca 1987 r. nasz Wielki Ojciec Święty spotkał się z inteligencją twórczą i młodzieżą akademicką. Pomysłodawcą koncertu był Dariusz Stachura dyrektor Polskiej Opery Kameralnej ARENA.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.