Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Abp Marek Jędraszewski: Rosja jest bezwględnym agresorem. Europa potrzebuje prawdziwie braterskiego społeczeństwa.

– Wyruszmy teraz w drogę, którą właśnie tutaj, w Auschwitz-Birkenau, 80 lat temu jako ostatnią w swym życiu przebyła św. Edyta Stein, s. Teresa Benedykta od Krzyża. Niech nasza wspólna modlitwa będzie ważnym przyczynkiem do budowania prawdziwie braterskiego społeczeństwa w Europie, która dzisiaj, na Ukrainie, jest dotknięta okrutną wojną

Czytaj więcej...

ETPC odrzucił skargi aktywistek aborcyjnych dążących do obalenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Europejski Trybunał Praw Człowieka ogłosił odrzucenie pięciu pierwszych skarg polskich aktywistek aborcyjnych, które dążą do obalenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego z października 2020 roku. W każdej z tych spraw prawnicy Instytutu Ordo Iuris przekazali sędziom ETPC opinię „przyjaciela sądu”, w której wykazaliśmy, że szeroki zakres ochrony życia nienarodzonego w Polsce jest nie tylko zgodny z oczekiwaniami większości Polaków, ale stanowi przywrócenie ludzkiej godności i odpowiada przemilczanym często normom prawa międzynarodowego, które stoi po stronie ludzkiego życia – także nienarodzonego.

Czytaj więcej...

Verhofstadt odsłonił karty. Prof. Legutko: Liczy się osłabienie polskiego rządu

Prof. Ryszard Legutko skomentował skandaliczną wypowiedź belgijskiego europosła Guya Verhofstadta, który zagroził szefowej KE Ursuli von der Leyen „pozbyciem się” jej w przypadku wypłaty Polsce należnych środków z Funduszu Odbudowy. Polityk PiS zauważył, że jest to kolejny dowód na to, iż brukselskiemu establishmentowi nie zależy na praworządności, ale na obaleniu polskiego rządu.

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka: Powrót do prawdziwego teatru

„Baron Münchhausen dla dorosłych” Macieja Wojtyszki w reż. autora w Teatrze Narodowym w Warszawie. Pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka w „Naszym Dzienniku”.

Kim naprawdę był Hieronymus Carl Friedrich von Münchhausen, znany w skrócie jako baron Münchhausen? Nie jest postacią fikcyjną, żył w latach 1720-1797, był niemieckim arystokratą, podróżnikiem, poszukiwaczem przygód, służył w armii rosyjskiej i jako żołnierz brał udział w wojnie przeciw Turcji.

Czytaj więcej...

Trybunał po stronie śmierci

Europejski Trybunał Praw Człowieka zaakceptował wyrok śmierci wydany przez brytyjskie sądy na 12-letnie dziecko. Odebrano prawo do życia 12-letniemu Archiemu Battersbee z Wielkiej Brytani.
Wygrała kultura śmierci przed prawem przyrodzonym.

Czytaj więcej...

Kto tu jest ofiarą?

„Na wiele tygodni zamieniono moje życie i życie moich najbliższych w koszmar (…).
Nie oczekuję przeprosin ani nawet refleksji.
Jako chrześcijanin mam tylko jedno wyjście – wybaczam.
Ale nie wiem, czy kiedykolwiek będę umiał zapomnieć” – napisał na Twitterze

Czytaj więcej...

Na co liczą Rosjanie?

Moja babcia tłumaczyła, że człowiek kulturalny to taki, który niczemu się nie dziwi. Najwyraźniej ta kategoria w ocenie polityki międzynarodowej nie obowiązuje. O tym, że Rosja uderzy w pełnej skali na Ukrainę, mówiłem i pisałem wielokrotnie na długo przed 24 lutego.

Czytaj więcej...

Prof. Andrzej Nowak: Albo pomożemy Ukrainie, albo możemy być następni

Jeżeli nie pomożemy tym, którzy zostali napadnięci, to my będziemy następni. Jeżeli Ukraina padnie, jeżeli nie zostanie wsparta przez nas, jeżeli nie będziemy bardzo mocno zabiegali o to, żeby przekonywać inne narody, które nie uważają, że to niebezpieczeństwo ich dotyczy, to potem ktoś inny być może będzie decydował o tym, czy pomóc nam, kiedy to my zostaniemy napadnięci

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.