Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Gender zamiast rodziny

Berlin forsuje zmiany w prawie rodzinnym, które zagrażają podstawom cywilizacyjnym Europy. Nowe przepisy mają całkowicie przedefiniować pojmowanie rodziny wbrew niemieckiej konstytucji. Powołano też specjalnego pełnomocnika ds. tzw. osób queer – informuje „Nasz Dziennik”.

Czytaj więcej...

Nie ma zgody na propagowanie komunizmu

„Nie zgadzamy się na propagowanie ideologii komunistycznej poprzez hołdowanie pomnikom ku czci Armii Czerwonej” – napisał rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Łukasz Jasina. W ten sposób odpowiedział na wpis rosyjskiej dyplomacji, która rozbiórkę Pomnika Braterstwa Broni w Warszawie określiła jako „haniebny czyn”.

Czytaj więcej...

Z cyklu "Sygnalista nadaje" ("Sieci" z 10-16 01 2022)

"W wieku 91 lat odszedł Jan Mayzel, aktor znany z filów "iś" i "Kingsajz", a także takich seriali, jak "Alternatywy 4" i "Klan".
Zmarłego tak oto pożegnał aktor Wiktor Zborowski:
"Uroczy kumpel. Gawędziarz. Biesiadnik. Dyndała z naszej Ochotowej Zemsty. Wielki smutek. Śpij Janeczku spokojnie. Nie doczekałeś Polski wolnej od PiS-u, może nam się uda. Musi się udać!!!  UDA SIĘ!!!" /..../

Czytaj więcej...

Temida Stankiewicz-Podhorecka: Bełkotliwy wodewil

Na przestrzeni wielu lat widywałam na scenach teatralnych utwory Szekspira zrealizowane według najróżniejszych pomysłów reżyserskich, także tych głupich i całkowicie bezsensownych. Jednak muszę powiedzieć, że z ogromnym zdumieniem i estetycznym niesmakiem obejrzałam przedstawienie „Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie” w reżyserii Piotra Cieplaka na scenie Teatru Narodowego w Warszawie

Czytaj więcej...

Diecezja łódzka pielgrzymuje do Rzymu - wywiad

Z ks. Zbigniewem Traczem, kanclerzem łódzkiej kurii i koordynatorem Pielgrzymki Jubileuszowej Archidiecezji Łódzkiej do Rzymu, rozmawia ks. Paweł Gabara

     W ramach obchodów 100-lecia diecezji łódzkiej zaplanowana jest pielgrzymka do Rzymu. Dlaczego ważne jest to, byśmy udali się do Wiecznego Miasta?

Czytaj więcej...

Trzech Króli - uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną jako Trzech Króli. Na Wschodzie była ona znana już w III w. Sto lat później pojawiła się także na Zachodzie, gdzie przeobraziła się w święto Trzech Króli.
Dzień Trzech Króli jest świętem Objawienia Boga światu, po grecku zwanym Epifaneją.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.