Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks.dr Waldemar Kulbat-Wielkie poszukiwanie

Poszukiwanie prawdy o Bogu i świecie jest cechą największych uczonych. Dawno temu pisał już o tym Blaise Pascal(1623–1662): „Istnieją jedynie dwa rodzaje osób godnych miana rozumnych: ci którzy służą Bogu całym sercem, albo ci, którzy szukają go całym sercem, ponieważ go nie znają”. Jednak wyniki tego poszukiwania mogą być różne.

Czytaj więcej...

Krzysztof Nagrodzki- Radio Maryja a sprawa Polska

Radio Maryja - Dar dla nas Polaków i tych dla których nasz język nie jest obcy...
Zbliża się kolejne rocznicowe spotkanie w Toruniu.  
Toruń - miasto wyróżnione nie tylko mistrzem Mikołajem Kopernikiem ale i Radiem Maryja - a właściwie siedzibą rozgłośni - wspaniałej Rozgłośni.
I Telewizji Trwam.

Czytaj więcej...

32. rocznica powstania Radia Maryja

W Toruniu zakończyły się obchody 32. rocznicy powstania Radia Maryja. Głównym punktem uroczystości rocznicowych była Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego.Do Torunia od rana przybywali słuchacze, którzy chcieli podziękować Bogu za dar istnienia Radia Maryja.

Czytaj więcej...

Odsłonięto pomnik Pamięci Dzieci Polskich

Na cmentarzu św. Wojciecha w Łodzi odsłonięto dziś pomnik Pamięci Dzieci Polskich. Upamiętnia on 500 dzieci, które zginęły w łódzkich obozach utworzonych przez hitlerowców i zostały pochowane w nieoznaczonych miejscach na łódzkich nekropoliach. Rzeźba poświęcona najmłodszym ofiarom niemieckich obozów na terenie Łodzi i okolic powstała z inicjatywy Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu.

Czytaj więcej...

Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił wyrok uniewinniający Marka M. oskarżonego o nawoływanie do zabójstwa ks. abp. Marka Jędraszewskiego

Sąd Okręgowy w Poznaniu uchylił w czwartek wyrok uniewinniający Marka M. oskarżonego o nawoływanie do zabójstwa ks. abp. Marka Jędraszewskiego i skierował sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd niżej instancji. Decyzja ta oznacza, że proces Marka M. będzie się toczył od początku przed sądem rejonowym.

Czytaj więcej...

W polskim Sejmie zwyciężyła Rosja. Klika Tuska odwołała członków komisji do spraw badania wpływów rosyjskich!

W głosowaniu imiennym odwołano właśnie członków komisji do spraw badania wpływów rosyjskich w Polsce. Patriotyczna część sali sejmowej gromkimi brawami podziękowała za pracę zespołowi kierowanemu przez prof. Sławomira Cenckiewicza. Po reakcji członków komisji, a zwłaszcza jej szefa widać było, że przed Tuskiem (który z wyraźną ulgą przyjął rezultaty głosowania), jeszcze bardzo wiele nieprzespanych nocy...

Czytaj więcej...

Sejm przyjął ustawę o finansowaniu in vitro

Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Za przyjęciem ustawy głosowało 268 posłów, 118 było przeciw, 50 wstrzymało się od głosu.
Przyjęty projekt jest nowelizacją ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Dodano do niej m.in. zapis, że

Czytaj więcej...

Krzysztof Nagrodzki-Unia, Unia, uber alles!

...Nowe daty, nowe lata, nowi ludzie a stała  - zda się - podatność na owe podszepty do realizacji kolejnych utopii.
...Skąd rodem?...
Miał być Związek Szczęśliwości Radzieckiej (ZSRR), z krwawymi żniwami na wielkich połaciach;  wcześniej Rewolucja Francuska - która na szczęście ograniczyła swoje krwawe żniwo do jednego narodu;
miała być Trzecia Rzesza, która

Czytaj więcej...

Nowe kulisy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Zobacz film “Operacja Baxis”!

Już w najbliższy piątek, 1 grudnia, o godz. 21.30 w TVP1 wyemitowany zostanie film dokumentalny “Operacja Baxis” przedstawiający nieznane dotąd okoliczności śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Anita Gargas wraz z zespołem podąża tropem gry operacyjnej komunistycznych służb specjalnych PRL, mającej na celu sparaliżowanie działalności jednego z najważniejszych polskich księży ostatnich dekad.

Czytaj więcej...

Jan Galarowicz-Wierni ojczyźnie czy partii?

Faktem jest, że większość wyborców nie zagłosowała z różnych przyczyn na Zjednoczoną Prawicę. Ale jest również faktem potwierdzonym przez badania, że większość Polaków opowiada się zasadniczo za programem tej koalicji. I jest oczywiste, że formacja ta daje gwarancję uratowania suwerenności naszej ojczyzny.

Czytaj więcej...

Ks.dr Waldemar Kulbat-Wiara w Boga a materializm

Przeciwko wierze w istnienie Boga są formułowane różnorodne argumenty. Warto się im przyjrzeć. Najpierw zastrzeżenie
zwolenników materializmu. Ponieważ ich zdaniem istnieje jedynie materia, wyklucza to istnienie rzeczywistości wykraczającej poza obręb materii/Engels, "Dialektyka przyrody"/. Ten pogląd opierał się na

Czytaj więcej...

Tomasz Bieszczad - Z dziejopisarzami podróż w głąb czasu

Konferencja naukowa poświęcona wielkim polskim kronikarzom (zorganizowana przez Oddział Łódzki Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, 18.11.2023.) była satysfakcjonującym przeżyciem, zarówno dla osób zawodowo parających się historią Polski, jak i dla amatorów.
Przyszli na nią nauczyciele, dziennikarze, kapłani i „zwykła” publiczność.

Czytaj więcej...

Jan Galarowicz - Czego życie ode mnie oczekuje?

Każdy człowiek jest unikalny, niepodmienialny. I każdy ma do przebycia na tym świecie niepowtarzalną drogę. Zakończenie roku liturgicznego skłania do doniosłego pytania egzystencjalno-etycznego: czy idę przez życie właściwą drogą? Twórca logoterapii (pomagania ludziom w odkrywaniu sensu życia) Viktor Emil Frankl, autor m.in. prac „Lekarz i dusza”, „Wola sensu” i „Homo patiens”, rozróżnia dwie filozofie życia, dwa radykalnie odmienne podejścia do niego. Jedni z nas pytają: czego mogę oczekiwać od życia?

Czytaj więcej...

YouTube usuwa popularny katolicki kanał

Popularny katolicki kanał YouTube prowadzony przez wspólnotę religijną "Dom Matki" został 3 listopada usunięty przez YouTube z powodu rzekomego naruszenia zasad platformy dotyczących spamu, nieuczciwych praktyk i oszustw.  Anglojęzyczny kanał zatytułowany "HM Television” był najbardziej znany z niezwykle popularnego filmu dokumentalnego "Wszystko albo nic".

Czytaj więcej...

Rachoń apeluje do polityków PiS: Odtajnijcie dokumenty

Red. Michał Rachoń zaapelował do polityków Prawa i Sprawiedliwości o odtajnienie dokumentów związanych z polityką resetu wobec Rosji prowadzoną przez rządy PO-PSL w latach 2007-2015.
- „Jeśli ci ludzie, którzy pełnią w tej chwili jeszcze przez jakiś czas kluczowe role w polskich instytucjach, podejmą decyzję o odtajnieniu tych dokumentów, to przejdzie to do historii i będziemy mogli jako obywatele ocenić działania, które były podejmowane”

Czytaj więcej...

Aborcja w Karcie Praw Podstawowych UE?

Parlament Europejski w przyjętej 22 listopada w Strasburgu rezolucji opowiedział się za zmianą traktatów unijnych. W głosowaniu 291 europosłów było za, 274 przeciw, a 44 wstrzymało się od głosu. Prawie nikt nie zauważył, że lewicowi europarlamentarzyści do dokumentu dopisali poprawkę, w której domagają się wpisania "prawa do aborcji" do Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.