Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jan Galarowicz - Kim jest Bóg

Prawdę o Bogu Trójjedynym, która wydaje się odległa od doświadczenia, rozświetla m.in. Gisbert Greshake w dziele pt. „Trójjedyny Bóg” oraz w jego spopularyzowanej wersji pt. „Wierzę w Boga Trójjedynego”.
Odsłaniając głęboki sens tej prawdy, ukazuje zarazem jej konsekwencje dla rozumienia człowieka.

Czytaj więcej...

KSM apeluje do prezydenta Warszawy o zmianę decyzji ws. krzyży w urzędach

"Głębokie zaniepokojenie decyzją o usunięciu krzyży z urzędów publicznych w stolicy" wyraziło Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM). W liście otwartym do prezydenta Warszawy KSM stwierdza, że decyzja ta "stanowi naruszenie wielowiekowej tradycji oraz symboliki religijnej, która jest integralną częścią polskiego dziedzictwa kulturowego". Apeluje też do prezydenta Rafał Trzaskowskiego o zmianę decyzji ws. symboli religijnych w stołecznych urzędach.

Czytaj więcej...

Hodowla potworów, czyli jeszcze o Eurowizji

Oglądane przedstawienie nie jest Europą, ale reprezentuje to, czym powoli się stajemy: paradą seksualnej odmienności, wybiegiem dla dziwaków, hymnem na cześć pobłądzenia i perwersji, w wielu przypadkach także zaprzeczeniem muzycznego i wizualnego gustu – pisze felietonista Opoki ks. Robert Skrzypczak.

Czytaj więcej...

Sąd stwierdza winę „Nergala”

Sąd nie podzielił argumentacji oskarżonego, który wskazywał, że jego działanie mieściło się w granicach swobody artystycznej.
 Sąd Okręgowy Gdańsk-Południe uznał Adama D., ps. „Nergal” winnym popełnienia przestępstwa z art. 196 Kodeksu karnego, czyli obrazy uczyć religijnych.

Czytaj więcej...

Dlaczego odchodzą?

Media donoszą o kolejnym skandalu pedofilskim z udziałem księdza. Tym razem w Święcanach na Podkarpaciu. Dominik R. został odwołany z funkcji wikariusza tamtejszej parafii i zawieszony w funkcjach duszpasterskich.

Czytaj więcej...

Koalicja 13 grudnia idzie na całego. Podpisała unijną deklarację homoseksualną. 9 krajów UE było przeciw!

Deklaracji wzywającej do uznania związków jednopłciowych w całej Unii Europejskiej nie podpisali przedstawiciele Węgier, Rumunii, Włoch, Bułgarii, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Czech i Słowacji. Polski rząd, koalicja 13 grudnia oczywiście ręką pani minister równości Katarzyny Kotuli deklarację podpisał. „Próbują zaprzeczyć nie tylko biologii, ale i samemu ciału” – powiedziała o deklaracji włoska minister rodziny Eugenia Roccella.

Czytaj więcej...

Kardynałowie Nycz i Ryś krytycznie o decyzji Trzaskowskiego ws. symboli religijnych

To próba zaprowadzenia “urawniłowki” w pluralistycznym społeczeństwie – tak zarządzenie prezydenta Warszawy w sprawie symboli religijnych w stołecznych urzędach komentuje dla KAI kard. Kazimierz Nycz. Z kolei kard. Grzegorz Ryś stwierdza: “Neutralność, która domaga się tego, żeby każdy ‘wyzerował’ się ze swoich przekonań i poglądów nie buduje wspólnoty międzyludzkiej”.

Czytaj więcej...

Ks. dr Waldemar Kulbat-Nowocześni poganie i chrześcijaństwo

W wielu czasopismach, w programach radiowych czy telewizyjnych, także w niektórych filmach i w Internecie,
spotykamy się ze zjawiskiem propagowania magii, wróżbiarstwa, horoskopów.
To znak powrotu /regresu/ do świata pojęć pogańskich.
Wiarę w Boga Żywego, objawionego w Piśmie świętym jako kochającego swoje stworzenia Ojca, zastępuje wiara w ślepe i często złowrogie fatum.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Tu będzie można znaleźć ostrzeżenia przed tendencyjnymi, bądź fałszywymi ujęciami rzeczywistości. Przejrzyjmy się. Zobaczmy, po ktorej stronie lustra jesteśmy ...

Kategoria w opracowaniu. Prosimy o cierpliwość.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.