Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Profanatorzy przed sądem. Ruszył proces w sprawie „tęczowych” wizerunków Matki Bożej

Kobiety rozpowszechniające nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą stanęły przed płockim sądem. Odpowiadają z paragrafu mówiącego o obrazie uczuć religijnych.
Akt oskarżenia obejmujący Elżbietę P., Annę P. i Joannę G.

zawiera zarzut z art. 196. Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Chodzi o działania kobiet w 2019 roku, kiedy wokół kościoła św. Dominika w Płocku rozlepiały nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Nalepki pojawiły się m.in. na koszu na śmieci i na przenośnej toalecie.
 
Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu już w czerwcu 2020. Sprawa miała ruszyć w listopadzie, ale z uwagi na stan zdrowia jednej z oskarżonych, termin przesunięto. W środę (13.01.2021) kobiety stawiły się przed sądem.

Elżbieta P. oświadczyła, że nie przyznaje się do zarzucanego przez prokuraturę czynu. Jak mówiła dziennikarzom, nie uważa, by „tęcza obrażała cokolwiek i kogokolwiek. Nie popełniłam przestępstwa”. W podobnym tonie – bo pod hasłem „tęcza nie obraża” oskarżonym wtórowała grupa aktywistów demonstrujących pod sądem.

W trakcie postępowania prokuratura ustaliła, że oskarżone działały wspólnie i w porozumieniu. Zarzuty zaś dotyczyły „rozklejenia na toalecie, koszu na śmieci, transformatorze, znakach drogowych i ścianach budynków wydruków przedstawiających przerobiony obraz Matki Bożej Częstochowskiej z widoczną aureolą w kolorach tęczy, będącej symbolem społeczność LGBT”.

W sprawie profanacji wizerunku Matki Bożej głos zabierał ówczesny rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, który wskazywał, że profanacja ta „napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością” i apelował, by „niezależnie od przekonań i osobistych poglądów, szanować uczucia religijne ludzi wierzących”.

Oskarżycielem posiłkowym w procesie jest Kaja Godek.

za: www.pch24.pl

***

Smętne ofiary postępowej głupawki. No i braku tolerancji!!! Dla ludzi wiary- oczywiście.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.