Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Czy państwo polskie jest gotowe przyjąć zdecydowaną postawę w walce ze złem?

„Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zło atakuje nasz naród” – tymi słowami wicepremier Jarosław Kaczyński odniósł się do ataków na Kościół i wartości, a do takich sytuacji dochodzi coraz częściej. Mimo gwarancji konstytucyjnych, lewicowi aktywiści dokonujący profanacji czują się bezkarni.

Wulgarne napisy na murach, profanacje pomników tęczową flagą, zakłócanie nabożeństw. Do takich zdarzeń dochodziło od lipca w całej Polsce. Szczególnie w pamięci zapadła sytuacja z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie. Aktywiści LGBT przyczepili tęczową flagę do figury Jezusa Chrystusa.

– Wierni pytają o znaczenie tego wszystkiego. Jak to jest możliwe, że do takich sytuacji dochodzi? Dochodzi obecnie, gdy coś, co było nie do pomyślenia, nawet w czasach powojennych, w czasach reżimu komunistycznego, w tym momencie wciąż przybiera na sile. Ta nowa sytuacja. Wydawałoby się, że <<wolność>> pozwala na tego typu akty profanacji – wskazał ks. Robert Berdychowski, proboszcz parafii Świętego Krzyża w Warszawie.

W październiku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że obecne przepisy dotyczące tzw. aborcji są niezgodne z konstytucją. Spotkało się to z głośnym sprzeciwem środowisk proaborcyjnych.

To nie tylko spór o wyrok, ale spór między kulturą życia i śmierci – akcentował ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

– To, co się stało później pokazało, że istnieje ogromny atak przeciwko życiu. Atak, który jest wyrazem manifestacji kultury śmierci. Skoro używam pojęcia „kultura śmierci”, to oczywiście stajemy – siłą naturalnego skojarzenia – w obliczu zmagań kultury śmierci z kulturą życia, o której genialnie i przenikliwie pisał św. Jan Paweł II w Evangelium Vitae – podkreślił etyk, wykładowca WSKSiM i UAM.

W sobotę do ataków na Kościół i wartości odniósł się wicepremier Jarosław Kaczyński.

– Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, ponieważ zło atakuje nasz kraj, naszą Ojczyznę, nasz naród – mówił prezes PiS.

Warto zadać pytanie czy państwo jest gotowe przyjąć zdecydowaną postawę w walce ze złem? Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie znieważenia pomników tęczową flagą. Powód? Śledczym nie udało się znaleźć sprawców przestępstwa.

Doniesienie do prokuratury w tej sprawie złożył wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

„Zwrócę się do Prokuratury Okręgowej w Warszawie z odpowiednim wnioskiem, gdyż jako osoba składająca zawiadomienie w sprawie chciałbym dowiedzieć się, jak wyglądał przebieg całego postępowania. Uważam, że sprawcy tego zdarzenia muszą być wskazani i muszą być wyciągnięte wobec nich konsekwencje” – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.

Za miesiąc w Sądzie Rejonowym w Płocku odbędzie się rozprawa w procesie trzech kobiet oskarżonych o obrazę uczuć religijnych. Sprawa z 2019 r. dotyczy rozlepienia w wokół jednego z tamtejszych kościołów wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w tęczowej aureoli.

Problem znieważania uczuć religijnych jest regulowany konstytucją – wskazuje radca prawny Piotr Żyłko.

    – To mogą być świątynie, obrazy, pomniki, niekoniecznie uczucia religijne jednostki. […] Ustawodawca w Kodeksie karnym przewidział za to trzy kary, czyli karę grzywny, karę ograniczenia wolności i karę pozbawienia wolności do lat dwóch – przypomniał ekspert.

Polska jest dziś krajem praworządnym i  lewicowi działacze, którzy łamią prawo, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

za:www.radiomaryja.pl

***
Złożono wniosek do Sanepidu o ukaranie uczestników mszy św. w intencji zmarłej Jadwigi Kaczyńskiej

Prezes PiS wziął udział w sobotę we mszy świętej w przeddzień 8. rocznicy śmierci swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach (Świętokrzyskie). Lokalny, lewicowy ruch Unia Młodych poinformował na Facebooku, że złożył wniosek do sanepidu, aby ukarać uczestników uroczystości za nieprzestrzeganie obostrzeń dot. pandemii koronawirusa.

Jarosław Kaczyński brał w sobotę udział w nabożeństwie w wigilię rocznicy śmierci jego matki Jadwigi. Przypomniał, że Jadwiga Kaczyńska urodziła się w Starachowicach. - To było zawsze dla niej bardzo, bardzo ważne miejsce. Miejsce o którym niezwykle często opowiadała mojemu śp. bratu i mnie od dzieciństwa, tak że czasem mieliśmy wrażenie, że sami tutaj mieszkaliśmy" - mówił. - Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zło atakuje: atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród, atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości, atakuje Kościół, Kościół katolicki - podkreślał prezes PiS.

Wypowiedź wicepremiera skrytykowała opozycja.

Zdaniem działaczy Unii Młodych w kościele miała miejsce "hucpa polityczna Prawa i Sprawiedliwości".

Z fotogalerii jasno wynika, że osoby przebywające w miejscu sprawowania kultu religijnego nie przestrzegały obecnie obowiązujących zasad i w/w rozporządzenia. Nadto, rozporządzenie dopuszcza przebywanie w kościołach bez zakrywania ust i nosa tylko osób sprawujących kult religijny – w fotogalerii widzimy, że Jarosław Kaczyński nie przestrzegał tego zapisu.

Mając na względzie ochronę zdrowia i życia ludzkiego, jak również ważny interes społeczny objawiający się koniecznością zapewnienia należytej ochrony dla zdrowia i życia ludzkiego osób postronnych, jak również art. 165 Kodeksu Karnego, w myśl konstytucyjnej równości wobec prawa (art. 32 Konstytucji RP) niniejszym wnosimy o ukaranie osób znajdujących się w tym czasie w w/w kościele a nieprzestrzegających obecnie obowiązujących zasad i porządku prawnego, przewidzianymi obowiązującym prawem karami - czytamy we wpisie Unii Młodych.

Nie popieram żadnej partii, ale to mega hipokryzja mieć pretensje do Kaczyńskiego że nie zachowywał odstępu na mszy, a kilka postów niżej wychwalać tłumy na strajkach "kobiet". Nie ośmieszajcie się dzieciaki- celnie odpowiedział w komentarzu jeden z internautów.


za:www.tysol.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.