Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Prof. A. Jabłoński o prowokacjach LGBT

W imię tolerancji nie zachowuje się prostej zasady: „jestem tolerancyjny i staram się za wszelką cenę szanować wartości innych”

W imię tolerancji nie zachowuje się choćby tej prostej zasady, która powinna być bliska każdemu liberałowi, czyli „jestem tolerancyjny i staram się za wszelką cenę szanować także wartości innych; granice mojej wolności są wytyczane przez to, czy nie dotykam innych osób” – mówił prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, odnosząc się w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam do tegorocznej Parady Równości. Zaznaczył, że dotyczy to także sfery duchowej i psychicznej.

W sobotę w Warszawie odbyła się Parada Równości. Jak na wielu tego rodzaju wydarzeniach, nie zabrakło na niej prowokacji wymierzonych w katolików.

    – To jest rodzaj działania, w którym w imię tolerancji nie zachowuje się choćby tej prostej zasady, która powinna być bliska każdemu liberałowi, czyli „jestem tolerancyjny i staram się za wszelką cenę szanować także wartości innych; granice mojej wolności są wytyczane przez to, czy nie dotykam – nie tylko fizycznie, ale także psychicznie, duchowo, osób, którym w ten sposób sprawiam przynajmniej przykrość, a bardzo często jest to profanacja” – zaznaczył prof. Arkadiusz Jabłoński.

Ideologia LGBT staje się coraz bardziej atrakcyjna dla młodych ludzi, w tym nie tylko dla nastolatków, ale także dla dzieci. Bywa nawet tak, że są one wciągane w tę swoistą subkulturę przez własnych rodziców.

    – Tworzą się pewne wzorce, tworzą się punkty odniesienia. Jesteśmy zwierzętami społecznymi czy też – lepiej powiedzieć – istotami społecznymi, zatem swoje zachowania kształtujemy również poprzez naśladownictwo tego, co jest nam bliskie, tego, co jest dla nas atrakcyjne – zwrócił uwagę socjolog.

Gość TV Trwam wskazał, że wmawianie, iż płciowość jest wyłącznie kwestią wyboru, nie sprzyja rozwojowi młodych ludzi. Podkreślił, że narracja LGBT dla wielu z nich okazała się zgubna.

Dodatkowo inicjatywy, takie jak Parada Równości wspierane są przez wielkie korporacje.

    – To dzisiaj opłaca się wielu korporacjom, za to są premiowane, promowane w różnych krajach i mamy mechanizm swoistego prześcigania się w tym, kto bardziej jest progresywny, kto bardziej sprzyja – jak to się nazywa – nowoczesnym trendom. W ten sposób próbują także pokazać, że sprzyjanie tym trendom przekłada się na innowacyjność ich rozwiązań – mówił gość „Polskiego punktu widzenia”.

Podobnie czynią partie polityczne – od lewicowych po centrowe – co pokazuje obecna polityka budowania elektoratu przez Koalicję Obywatelską. Partie te chcą pokazać, że są „tolerancyjne”, czyli – w języku środowiska LGBT – aprobują jego postulaty.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.