Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

„Absolutnie destrukcyjna i szkodliwa”. Przemysław Czarnek o ideologii LGBT

Podczas wywiadu w Radiu Opole Minister Edukacji i Nauki odpowiadał na pytanie dotyczące promocji środowiska LGBT na polskich uczelniach wyższych, w szczególności na Uniwersytecie Opolskim. Jak zapewnił, resort będzie badał sygnały świadczące o możliwym łamaniu prawa i dyskryminacji konserwatystów na akademiach.

Jednocześnie podkreślił, że obecnie nie ma dowodów, by do takiej sytuacji dochodziło w Opolu.

Przemysław Czarnek odniósł się w ten sposób do pytania posła Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski, który alarmował o krzewieniu ideologii Gender przez Pełnomocnika ds. Równego Traktowania przy Rektorze Uniwersytetu Opolskiego. Szef resortu edukacji podkreślił, że nie sprzeciwia się „równemu traktowaniu”, musi ono jednak obejmować również katolików i osoby sprzyjające tradycyjnym wartościom.

– Po to wprowadziliśmy pakiet wolności akademickiej, czyli nowe przepisy w prawie o szkolnictwie wyższym i nauce, by nie można pociągać naukowców i nikogo ze społeczności akademickiej do odpowiedzialności dyscyplinarnych za głoszenie takich poglądów, jak chociażby poglądy pana Janusz Kowalskiego i moje. (…) Jeśli pełnomocnik ds. równego traktowania miałby poświęcać swój czas dyskryminacji tych osób, które mają inne zdanie niż ci ideolodzy LGBT, to byłoby sprzeczne z prawem i będziemy to badać – komentował członek rządu.

Przemysław Czarnek wyraził również własną ocenę Genderowej subkultury. – Ideologia, nie mówimy o osobach, ideologia LGBT jest absolutnie destrukcyjna i szkodliwa dla każdego człowieka. Również dla tych ludzi ze środowiska LGBT. (…) – podkreślił polityk.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.